Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Kochcickiej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Kochcickiej, opisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonych numerami:

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-dzialki-uslugowe-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
13 sierpnia 2019

Akcja przewonienia gazu ziemnego na terenie Gazowni w Częstochowie

W trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa będzie przeprowadzała w dniu 04.112019 akcję przewonienia gazu ziemnego, która polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

Przedsięwzięcie zostanie wykonane na terenie podległym pod obsługę Gazowni w Częstochowie, który obejmuje:

 • powiat Lubliniec,
 • gmina Lubliniec, gmina Ciasną gmina Kochanowice, gmina Koszęcin, gmina Pawonków.
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
26 września 2019

100-lecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża

19 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Jubileusz był wspaniałą okazją do złożenia życzeń wolontariuszom zaangażowanym w działalność PCK oraz podziękowań za lata bezinteresownej, humanitarnej i niezmiennie potrzebnej ludziom pracy. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Powiat Lubliniecki reprezentował przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu Krzysztof Olczyk. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. włodarze poszczególnych gmin powiatu lublinieckiego, reprezentanci służb mundurowych i innych stowarzyszeń oraz ugrupowań związanych z działalnością PCK.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
24 września 2019

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu lublinieckiego

W niedzielę, tj. 22 września br. na boisku sportowym LKS „Śląsk” w Koszęcinie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu lublinieckiego. Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

Na zawodach pojawiły się najlepsze drużyny OSP z terenu powiatu lublinieckiego, wyłonione we wcześniejszych zawodach gminnych. Drużyny startowały w kategoriach: mężczyźni, kobiety, młodzież i rywalizowały w konkurencjach: tor przeszkód i ćwiczenia bojowe.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
23 września 2019

30-lecie Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu

Jubileusz 30-lecia Podokręgu Lubliniec miał bardzo uroczysty charakter. W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów z regionu lublinieckiego. Nie zabrakło także reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej na czele z Prezesem Honorowym Rudolfem Bugdołem oraz prezesami zaprzyjaźnionych Podokręgów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
23 września 2019

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały: w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Specjalnym Nr 9 dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących, z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ze sprzężeniami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
19 września 2019

Łączymy pokolenia

Klub Jednostki Wojskowej Komandosów od 7 lat organizuje obchody Święta Kombatanta, tak też było w tym roku. 14 września br. na deskach Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, lublinieccy artyści przedstawili spektakl, pt.: „Dzieci Ireny”. Opowieść o tragicznych losach dzieci Warszawskiego Getta i heroicznej walce Ireny Sendler o życie każdego z nich.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
17 września 2019

Zapraszam do lektury

W Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój 21) i urzędach gmin powiatu dostępne jest kolejne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”.

W tym roku mija 25 lat działalności Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Holistyczne podejście do  osób z niepełnosprawnościami i prawdziwy humanizm w działaniach oraz misja wyrażająca się w słowach motto Ośrodka: „Idź przez człowieka a dojdziesz do Boga” przynoszą wspaniałe owoce. W numerze przybliżymy Państwu historię powstania oraz dokonania tej placówki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 września 2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 oraz art. 28 ust. 1 w związku z art. 34 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 2204 ze. zm.) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży:

Nieruchomość położona w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczona na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisana w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowana budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym.

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 września 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348