Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› AKTUALNOŚCI

ORGANIZACJA PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO W GMINACH POWIATU LUBLINIECKIEGO OBOWIĄZUJĄCA od 01.01.2018 r. do 31.01.2018 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Sobota
10 lutego 2018

Marsz Pamięci Wysiedleń z Ziemi Lublinieckiej

28 stycznia jest dniem Pamięci Wysiedleń na Śląsku z 1945 roku. Z tej okazji przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej w Lublińcu zapraszają 27 stycznia 2018 roku na Marsz Pamięci Wysiedleń z Ziemi Lublinieckiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
18 stycznia 2018

Apel o powstrzymywanie się od wchodzenia na powierzchnię zamarzniętych akwenów

Oddział Miejski WOPR Katowice alarmuje, że powstająca w najbliższych dniach pokrywa lodowa przy strefie brzegowej będzie sprawiała wrażenie stałej i grubej, natomiast w odległości już kilku metrów od brzegu jej trwałość będzie się drastycznie zmniejszać.

Przypominamy, że lód wytrzymuje ciężar dorosłej osoby, jeżeli jego pokrywa ma grubość przynajmniej 7 cm. Do jego grubości nie wolno wliczać tak zwanego lodu mętnego, lodu pośniegowego, czyli świeżej warstwy na powierzchni, jaka wytworzy się najprawdopodobniej w najbliższych dniach. Grubość min. 7 cm lód może osiągnąć dopiero po wielu dniach z rzędu, w których temperatura, również w ciągu dnia, utrzymuje się poniżej - 10 st. C.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
18 stycznia 2018

Ogłoszenie o naborze na Kierownika Jednostki Organizacyjnej Powiatu Lublinieckiego

Starosta Lubliniecki ogłasza nabór na wolne stanowisko Kierownika Jednostki Organizacyjnej Powiatu Lublinieckiego, zajmującej się pomocą społeczną. Stanowisko: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ulicy Kochcickiej 14.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
15 stycznia 2018

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały:

w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Specjalnym Nr 9 dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących, z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ze sprzężeniami w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
10 stycznia 2018

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
22 grudnia 2017

Pogotowie ma nową karetkę

Karetka pogotowia marki Renault Master warta ponad  250 tys. złotych została przekazana 21 grudnia szpitalowi powiatowemu w Lublińcu. Zakup ambulansu możliwy był dzięki współpracy samorządów, które współfinansowały zakup. Środki finansowe w większości pochodziły z  budżetu miasta Lublińca, pozostałą część pokrył powiat lubliniecki. Pojazd wyposażony jest w podstawowe urządzenia ratujące życie i będzie służył mieszkańcom powiatu lublinieckiego. W uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania karetki uczestniczyli: starosta Joachim Smyła, burmistrz Lublińca Edward Maniura, wicestarosta Tadeusz Konina, z-ca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała, dyrektor SP ZOZ Barbara Szubert, radni miejscy oraz ratownicy medyczni. Starosta składając podziękowania na ręce burmistrza wyjaśnił, iż jesteśmy częścią państwowego systemu ratownictwa medycznego - podwykonawcą umowy na ratownictwo medyczne Stacji Ratownictwa Medycznego w Częstochowie. Wyraził też chęć dalszej współpracy w zakresie działań mających na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
22 grudnia 2017

Życzenia Bożonarodzeniowe

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
22 grudnia 2017

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej w "Kaziku"!

Od lat ZSO-T współpracuje z Politechniką Częstochowską, a 11 grudnia 2017 roku zaszczycił nas swoją  wizytą Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.

Politechnika Częstochowska to najlepsza uczelnia w regionie częstochowskim i jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Ta opinia wynika z kompleksowej oceny parametrycznej wszystkich szkół wyższych w Polsce przeprowadzonej w 2017 roku przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Została utworzona w 1949 roku i kształci około 8 tys. studentów. Oferuje 32 kierunki studiów na 6 wydziałach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
20 grudnia 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348