Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› AKTUALNOŚCI

Święto Policji

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm RP w 1919 roku Policji Państwowej. Lublinieccy policjanci, kolejną rocznicę powołania Policji Państwowej, a tym samym swoje święto, obchodzić będą 10 lipca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Z okazji Święta Policji składamy wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji wyrazy głębokiego uznania oraz serdeczne życzenia. Wybraliście Państwo niełatwą drogę zawodową, związaną z ogromną odpowiedzialnością za życie innych oraz porządek publiczny. Wasza praca, obarczona wielkim ryzykiem, wymagająca poświęceń i narażania własnego zdrowia i życia, zasługuje na najwyższe uznanie. Życzymy, aby trudna i niebezpieczna służba była dla Państwa nie tylko obowiązkiem, ale także źródłem satysfakcji. Składamy serdeczne podziękowania za dobrze wykonywaną pracę i codzienne zaangażowanie w służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia społeczeństwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
10 lipca 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 644/CXV/2017 z dnia 26 czerwca 2017 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
7 lipca 2017

Piknik Integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca” w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej 14

22 czerwca 2017r w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu już tradycyjnie jak co roku odbył się Piknik Integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca”. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą oraz powitaniem gości przez Panią Dyrektor. Wszyscy uczestnicy Pikniku zaprezentowali się w występach artystycznych, których tematem przewodnim był „Dzień Grecki”. Mieszkańcy DPS, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz goście przy gromkich brawach śpiewali i tańczyli w rytmach greckich. Całe wydarzenie przysporzyło wiele radości na twarzach wszystkich uczestników pikniku. Wspólna zabawa pozwoliła na integrację wszystkich osób niepełnosprawnych, a nad całym przedsięwzięciem patronat objął starosta lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
6 lipca 2017

Ostatni dzień w szkolnych murach

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ogólno - Technicznych to dzień licznych wyróżnień. Aż 91 osób zdobyło świadectwo z wyróżnieniem. Przyznane zostały nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe, wolontariat i działania promujące powiat lubliniecki. Wśród nagrodzonych znalazła się drużyna ratownicza ZSOT w składzie Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Mateusz Zdziebko i Marcin Mzyk, którzy otrzymali, w ramach nagrody za III miejsce w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK bluzy polarowe. To w nich młodzi mają zamiar zdobywać po raz trzeci podium Mistrzostw w przyszłym roku szkolnym i sławić naszą małą ojczyznę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
6 lipca 2017

Nominacja naszej szkoły do „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”

12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza otrzymał nominację przyznaną przez członków Akademii  Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie przyznano w siódmym plebiscycie na placówkę życia publicznego mającą niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny, czyli Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej. To szczególne wyróżnienie dla „Mickiewicza”, gdyż jako jedna z pięciu instytucji została niezwykle doceniona.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
3 lipca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie Starosty Lublinieckiego z dnia 28 czerwca 2017 roku w sprawie zatwierdzenia projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków w obrębach Jawornica i Kochcice gminy Kochanowice.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
29 czerwca 2017

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: klucz do samochodu z immobilajzerem wraz ze smyczą

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Klucz do samochodu z immobilajzerem wraz ze smyczą.

Termin do odbioru rzeczy: 27.06.2019 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
26 czerwca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Konkurs na Najtwardszego Strażaka - Pawonków 2017.

W dniu 19 czerwca 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Ochotniczą Straż Pożarną Solarnia z siedzibą w Solarni na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Konkurs na Najtwardszego Strażaka - Pawonków 2017.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
23 czerwca 2017

Podwórko Talentów NIVEA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu wystartował w ogólnopolskim konkursie Podwórko Talentów NIVEA. Nagrodą jest ogólnodostępny, nowoczesny, edukacyjny plac zabaw dla NASZYCH DZIECI. Pomimo wielkiej konkurencji udało się zakwalifikować do drugiego etapu konkursu. Ostateczny wynik zależy jednak od liczby zebranych głosów. Wszyscy możemy wygrać. Zarejestruj się już dziś i głosuj codziennie do 31 lipca na https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/226-lubliniec

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
16 czerwca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348