Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział

Mistrzostwa Polski w Nordic Walking

Czwartek 3 października 2019 13:35Czas czytania: 2 min.

W sobotę, 28 września br. w lublinieckich lasach zorganizowano II Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Zawody odbywały się w kategoriach: indywidualnej, na dystansie 56 km i sztafetach 4 x 14 km. Zaplanowana trasa wiodła duktami leśnymi, które administrowane są przez Nadleśnictwo Lubliniec. Start i meta  zlokalizowane były na zrewitalizowanej „Polanie przy leśniczówce”. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Na starcie stanęło 40 zawodników w kategorii indywidualnej i 68 zawodników w sztafetach. Kategorię open wśród pań wygrała Joanna Kołodziej pokonując dystans 56 km w czasie 6:59:43. Joanna zamieniła się w tym roku miejscami z Małgorzatą Bem, ubiegłoroczną triumfatorką w Lublińcu - czas 7:01:17. Na starcie zawodów stanęła także Patrycja Berezowska, reprezentantka Polski i rekordzistka świata w 24-godzinnym maratonie biegowym. Patrycja w klasyfikacji open zameldowała się na mecie jako trzeci zawodnik, a w kategorii wiekowej zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski.

Z kolei Piotr Kordowski wygrał kategorię open z czasem 6:40:28, poprawiając ubiegłoroczny czas zwycięzcy o 11 minut. Krzysztof Członkowski z czasem 6:43:52 zajął drugie miejsce i poprawił swój wynik z 2018 roku. Wojciech Kolasa z klubu „Epoka Nordica” stanął na trzecim miejscu (czas: 6:45:49).

Powiat lubliniecki podczas zawodów reprezentowały dwie sztafety męskie, sztafeta damska i jeden zawodnik indywidualnie. Drużyna „4 Gwiazdy” w składzie: Małgorzata Sosnowska, Ewa Chrobok, Aneta Kosmała Spik, Ewa Bartczak zajęła 4 miejsce. Z kolei drużyna „Unia Miast/Nordic Walking Lubliniec” w składzie: Michał Gruszka, Joachim Brewka, Aleksander Breguła i Marcin Bartczak zdobyła 3 miejsce uzyskując łączny czas 7:01:53. Drużyna „Nordic Walking Lubliniec” w składzie: Mirosław Nahajowski, Janusz Chyra, Wojciech Mazan i Jacek Adamowski zajęła 6 miejsce. W kategorii indywidualnej Marek Kowalski został mistrzem Polski w kategorii wiekowej M 50, z czasem 7:25:49.

Źródło: Wojciech Marcinkowski Nordic Walking Lubliniec