Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
17
LIP
Oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Lublińcu po remoncie wznowił funkcjonowanie

Oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Lublińcu po remoncie wznowił funkcjonowanie

Zakończyły się prace remontowe prowadzone na oddziale lublinieckiej interny. Od 12 lipca br. pacjenci wymagający opieki i hospitalizacji w zakresie chorób wewnętrznych mogą przebywać w odnowionych salach. Od początku czerwca budynek Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu jest w trakcie realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych, który obejmuje m.in. modernizację interny i chirurgii oraz zakup i dostawę sprzętu medycznego.

Na korytarzu oddziału wewnętrznego położono nową wykładzinę obiektową, sale zostały wyposażone w nowe, elektrycznie regulowane łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, barierkami i szafkami przyłóżkowymi (w tym 4 łóżka intensywnego nadzoru), rozbudowano instalację przywoławczą i dokonano przebudowy niektórych elementów innych instalacji (np. więcej gniazdek w salach). Ponadto wszystkie pomieszczenia wraz z częścią wyposażenia zostały odnowione. Obecnie na oddziale dominuje szara kolorystyka z elementami granatowymi. W najbliższych dniach mają zostać jeszcze zamontowane uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

Lubliniecki szpital nabył m.in.: aparat USG z opcją Dopplera i specjalistycznymi głowicami (w tym głowicą kardiologiczną), stolik reanimacyjny z defibrylatorem, przyłóżkowy aparat RTG, zestaw do endoskopii, 2 holtery ciśnieniowe i 2 holtery EKG, 10 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych, 10 kardiomonitorów z uchwytami ściennymi czy elektryczny podnośnik do przenoszenia/transportu pacjentów. Podobny sprzęt i łóżka zakupiono dla chirurgii, a także w mniejszym zakresie dla ginekologii.

Koszt prac remontowych, obejmujący także oddział chirurgii, gdzie dopiero zostaną one wykonane, to ponad 350 tys. zł. Z kolei zakup sprzętu medycznego, który również wchodzi w zakres projektu, to ponad 2,1 mln zł. Zdecydowaną większość, bo 85% kosztów, pokryje dofinansowanie unijne, resztę natomiast budżet powiatu.

Prace remontowe na chirurgii obejmujące w większości podobny zakres, jak na oddziale wewnętrznym, powinny rozpocząć się w połowie sierpnia, kiedy dostarczone mają zostać nowe szersze drzwi. Kilka dni wcześniej rozpocznie się tymczasowe wygaszanie pracy oddziału, który będzie zawieszony na 6 tygodni.

- Otwory drzwiowe będą poszerzone ze 100 do 110 cm. Obecnie jest zbyt wąsko, a pacjenci są często przewożeni na łóżkach na blok operacyjny i z powrotem. Ponadto skute muszę zostać płytki gresowe, znajdujące się na podłodze korytarza. Są wprawdzie w niezłym stanie, ale nie spełniają norm, więc położona zostanie wykładzina obiektowa, tak samo jak na internie – mówił dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Tomasz Piechniczek.

Źródło: http://lubliniec.naszemiasto.pl

Galeria
5ad7a4-5d2ecf5a59ecd_o.jpg 6369c3-5d2ecf5fafc63_o.jpg eeff6e-5d2ecf6ac6401_o.jpg 0c6bbc-5d2ecf6ca05af_o.jpg e6eb24-5d2ecf60a17a7_o.jpg c8f523-5d2ecf63e7ddb_o.jpg 9c9df2-5d2ecf68c3a44_o.jpg 4e739d-5d2ecf588fc8c_o.jpg 012802-5d2ecf7162b83_o.jpg d000e8-5d2ecf59833c2_o.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 14:47:34
Środa 17 lipca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348