LIP
Oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Lublińcu  po remoncie wznowił funkcjonowanie

Oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Lublińcu po remoncie wznowił funkcjonowanie

Zakończyły się prace remontowe prowadzone na oddziale lublinieckiej interny. Od 12 lipca br. pacjenci wymagający opieki i hospitalizacji w zakresie chorób wewnętrznych mogą przebywać w odnowionych salach. Od początku czerwca budynek Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu jest w trakcie realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych, który obejmuje m.in. modernizację interny i chirurgii oraz zakup i dostawę sprzętu medycznego.

Na korytarzu oddziału wewnętrznego położono nową wykładzinę obiektową, sale zostały wyposażone w nowe, elektrycznie regulowane łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, barierkami i szafkami przyłóżkowymi (w tym 4 łóżka intensywnego nadzoru), rozbudowano instalację przywoławczą i dokonano przebudowy niektórych elementów innych instalacji (np. więcej gniazdek w salach). Ponadto wszystkie pomieszczenia wraz z częścią wyposażenia zostały odnowione. Obecnie na oddziale dominuje szara kolorystyka z elementami granatowymi. W najbliższych dniach mają zostać jeszcze zamontowane uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

Lubliniecki szpital nabył m.in.: aparat USG z opcją Dopplera i specjalistycznymi głowicami (w tym głowicą kardiologiczną), stolik reanimacyjny z defibrylatorem, przyłóżkowy aparat RTG, zestaw do endoskopii, 2 holtery ciśnieniowe i 2 holtery EKG, 10 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych, 10 kardiomonitorów z uchwytami ściennymi czy elektryczny podnośnik do przenoszenia/transportu pacjentów. Podobny sprzęt i łóżka zakupiono dla chirurgii, a także w mniejszym zakresie dla ginekologii.

Koszt prac remontowych, obejmujący także oddział chirurgii, gdzie dopiero zostaną one wykonane, to ponad 350 tys. zł. Z kolei zakup sprzętu medycznego, który również wchodzi w zakres projektu, to ponad 2,1 mln zł. Zdecydowaną większość, bo 85% kosztów, pokryje dofinansowanie unijne, resztę natomiast budżet powiatu.

Prace remontowe na chirurgii obejmujące w większości podobny zakres, jak na oddziale wewnętrznym, powinny rozpocząć się w połowie sierpnia, kiedy dostarczone mają zostać nowe szersze drzwi. Kilka dni wcześniej rozpocznie się tymczasowe wygaszanie pracy oddziału, który będzie zawieszony na 6 tygodni.

- Otwory drzwiowe będą poszerzone ze 100 do 110 cm. Obecnie jest zbyt wąsko, a pacjenci są często przewożeni na łóżkach na blok operacyjny i z powrotem. Ponadto skute muszę zostać płytki gresowe, znajdujące się na podłodze korytarza. Są wprawdzie w niezłym stanie, ale nie spełniają norm, więc położona zostanie wykładzina obiektowa, tak samo jak na internie – mówił dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Tomasz Piechniczek.

Źródło: http://lubliniec.naszemiasto.pl

Galeria
Środa 17 lipca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych