Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Ogłoszenia, komunikaty
d479be-10d908b_budynki_na_sprzedaz.jpg

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Planowane jest przeprowadzenie szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na ternie województwa śląskiego w dniach 13.09.2017r.-22.09.2017r. Szczepienie prowadzone będzie na terenach zielonych (lasy, pola, łąki, ogródki działkowe) przy użyciu zrzucanych z samolotu szczepionek w postaci małych, brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby, zawierających kapsułkę z preparatem szczepionkowym.

Akcja odbędzie się na obszarze całego województwa śląskiego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17.12.2013r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013, poz. 1737).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
12 września 2017

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny serdecznie zaprasza dzieci do uczestnictwa w zajęciach Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego im. Elwiry Kamińskiej

w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Potrafię – śpiewam i tańczę!” - III edycja cyklu wokalnych i tanecznych warsztatów dla dzieci.

Nabór na nowy rok szkolny 2017/2018 trwa od 16 sierpnia 2017 r. i zakończy 31 sierpnia

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
29 sierpnia 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży stanowiącej własność Skarbu Państwa (załącznik do Zarządzenia Starosty Lublinieckiego Nr 40/2017 z dnia 12 lipca 2017 roku)

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
21 lipca 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 644/CXV/2017 z dnia 26 czerwca 2017 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
7 lipca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie Starosty Lublinieckiego z dnia 28 czerwca 2017 roku w sprawie zatwierdzenia projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków w obrębach Jawornica i Kochcice gminy Kochanowice.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
29 czerwca 2017

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Lublińcu przy ul. Grunwaldzkiej 48.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
12 czerwca 2017

Ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje, że w dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. (termin zapasowy 9 czerwca 2017 r.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE - SAREX.

Jednym z elementów prowadzonych ćwiczeń będzie symulacja naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej  przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W trakcie ćwiczenia odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

Trening systemu alarmowania i ostrzegania nie będzie prowadzony w godzinach nocnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
5 czerwca 2017

Przebudowa drogi powiatowej nr 2350 S - ulicy św. Anny w Lublińcu

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 5 czerwca br. rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej nr 2350 S - ulicy św. Anny w Lublińcu. Prace remontowe podzielone będą na trzy etapy. Podczas realizacji pierwszego z nich zamknięty zostanie odcinek od ulicy Lisowickiej do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego (planowany termin realizacji od 05.06. do 30.06. br.). Skrzyżowanie ulicy św. Anny z ulicą Wyszyńskiego będzie jednak przejezdne, ponieważ remont przeprowadzony będzie metodą połówkową. Realizacja drugiego etapu zadania związana będzie z wyłączeniem z ruchu odcinka od ulicy Wyszyńskiego do ronda ks. J. Popiełuszki (planowany termin realizacji od 03.07. do 05.08. br.).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
31 maja 2017

Ogłoszenie o czwartym przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o czwartym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
19 maja 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348