LIS
Pierwsza sesja Rady Powiatu w Lublińcu

W dniu 21 listopada br. odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu w Lublińcu, którą otworzył Alojzy Cichowski – najstarszy wiekiem radny. Przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej – Anna Kulig wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie rzetelnego i sumiennego wykonywania swoich obowiązków. Do przeprowadzenia głosowań w czasie sesji powołano Komisję Skrutacyjną, która przeprowadzała techniczną część głosowań. W jej skład weszli: Renata Pyrek, Adam Konina i Błażej Niedźwiedź.

Na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu wybrano jednogłośnie Krzysztofa Olczyka, a wiceprzewodniczącymi zostali: Anita Naczyńska i Ernest Pogoda.

- Mam nadzieję, wspólnie uda się zrealizować wiele inicjatyw. Szczególnie zwracam uwagę na słowo „wspólnie”, które było pięknym mottem ugrupowania Wspólnota Ziemi Lublinieckiej – „Wspólnie możemy więcej”. Liczę więc na dobrą współpracę wszystkich radnych, zarówno tych, którzy zasiadali już Radzie Powiatu, ale również tych nowych. Bardzo cenię sobie ich potencjał i świeże spojrzenie na sprawy powiatu – mówił Krzysztof Olczyk, dziękując jednocześnie za tak duże poparcie.

Na stanowisku starosty pozostał Joachim Smyła, funkcję wicestarosty ponownie powierzono Tadeuszowi Koninie. W Zarządzie Powiatu, oprócz starosty i wicestarosty, zasiądą: Alojzy Cichowski, Rufin Majchrzyk i Leszek Matyja.

Nowy skład Rady Powiatu tworzą w większości członkowie Wspólnoty Ziemi Lublinieckiej (6 radnych) i Porozumienia Samorządowego Ziemi Lublinieckiej (6 radnych). Samorządowcy tych dwóch ugrupowań podpisali umowę koalicyjną, na mocy, której zobowiązują się do realizacji założeń programowych obu ugrupowań. Do 12 radnych (Wspólnota Ziemi Lublinieckiej i Porozumienie Samorządowe Ziemi Lublinieckiej) dołączyli radni: Grzegorz Dyla i Błażej Niedźwiedź, reprezentujący Ziemię Lubliniecką, podpisując z koalicjantami umowę o współpracy. Pozostali członkowie Rady (5 radnych) reprezentują Prawo i Sprawiedliwość.

Następne posiedzenie Rady Powiatu odbędzie się za tydzień (28 listopada). Radni dokonają wtedy wyboru przewodniczących i członków poszczególnych komisji.

Galeria
Środa 21 listopada 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych