WRZ
Podsumowanie projektu NASZ POWIAT – NASZE PASJE  2019

Podsumowanie projektu NASZ POWIAT – NASZE PASJE 2019

Tegoroczne podsumowanie projektu Nasz Powiat - Nasze Pasje odbyło się 31 sierpnia br. podczas - zorganizowanej przed Galerią 11-stka przez Sieć  Szkół Językowych Naczyńscy -Giełdy Zajęć Pozalekcyjnych.

Projekt - 8 lat temu - zainicjowała Anita Naczyńska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublińcu. Jego idea jest bardzo prosta -  firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, konsultacje medyczne, wizyty w salonach fryzjerskich, zajęcia dla seniorów czy  porady dietetyków i trenerów personalnych.

- Dziękuję za życzliwość i zaangażowanie, dzięki którym mogliśmy z sukcesem zapewnić wiele godzin bezpłatnych  zajęć sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych dla mieszkańców Powiatu Lublinieckiego – mówił starosta Joachim Smyła.

Tegoroczny projekt oferował zajęcia sportowe, m.in. treningi judo, badmintona, squasha, piłki nożnej dla najmłodszych, zajęcia fitness i body building czy naukę pływania. Tak, jak w zeszłym roku można było odwiedzić Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej „U Myrcika”, wziąć udział w treningach strzeleckich organizowanych przez Klub Strzelecki LOK w Sierakowie Śląskim, czy podszkolić swoje umiejętności językowe podczas zajęć oferowanych przez Sieć Szkół Językowych Naczyńscy i Szkołę Artystyczno-Językową „Kameleon”.  Przygotowano również wiele zajęć z zakresu kultury i sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Po raz pierwszy do projektu włączył się Zespół „Śląsk”, który zorganizował dla dzieci warsztaty taneczne, a dla dorosłych zajęcia ruchowe z elementami pilatesu i strechingu. W ramach projektu Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Dyrdy –Sośnica zorganizowało wycieczkę dla dzieci do Wrocławia,  odbyły się również  konsultacje dietetyczne zaoferowane przez Centrum  Naturhouse  oraz zabiegi upiększające urodę zaoferowane przez Salon Fryzjerski „Koki, loki i fantazje”.

- Moja satysfakcja związana z prowadzeniem tego społecznego projektu z roku na rok rośnie. Jestem dumna i wdzięczna wszystkim ludziom, którzy potrafią znaleźć czas i bezinteresownie poświęcić go innym. Cieszę się, że udało się stworzyć projekt, w którym osoby dzieląc się swoimi pasjami pomagają innym i robią to bezinteresownie, tak po prostu, z potrzeby serca. Już dzisiaj zapraszam do przyszłorocznej edycji projektu. Mam nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej  - mówiła Anita Naczyńska, pomysłodawczyni projektu.

Galeria
Poniedziałek 2 września 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych