Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Lublinieckim - poprawa jakości i elastyczności kształcenia zawodowego poprzez przebudowę, remont oraz doposażenie pracowni kształcenia zawodowego

Powiat Lubliniecki realizuje projekt unijny z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020,  w ramach poddziałania 12.2.1 (Infrastruktura kształcenia zawodowego - ZIT).

Okres realizacji projektu: 14.11.2016 – 30.06.2020.

Wartość projektu: 6 052 623,00 zł

Wartość dofinansowania z UE: 4 755 021,71 zł

Priorytet / Działanie / Poddziałanie: Projekt jest realizowany w ramach Osi priorytetowej: XII - Infrastruktura edukacyjna, dla  działania 12.2 - Infrastruktura kształcenia zawodowego, dla  poddziałania 12.2.1 - Infrastruktura kształcenia zawodowego - ZIT.

Projekt polega na dobudowaniu, wyremontowaniu i doposażeniu pracowni dydaktycznych do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy. W ramach projektu przygotowane zostaną pracownie: informatyki, hotelarstwa, mechaniki, technologii teleinformatycznych, florystyczne, językowe, gastronomiczne, automatyki, przepisów ruchu drogowego, bhp i techniki, medyczno-kosmetyczna, biologiczno-chemiczna, ekonomiczna i spawalnicza.

Projekt obejmie swoim działaniem następujące szkoły:

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Lubliniec, ul. Stalmacha 90;
  2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Herby, ul. Lubliniecka 10/12;
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych, Lubliniec, ul. Ks. płk. J. Szymały 3;
  4. Zespół Szkół Zawodowych, Lubliniec, ul. Klonowa 10;
  5. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, Lubliniec, ul. Pawła Stalmacha 90.

Podstawowym celem projektu jest wzrost potencjału edukacyjnego Powiatu Lublinieckiego poprzez dostosowanie bazy dydaktycznej do potrzeb rynku pracy, pracodawców oraz zdefiniowanych zawodów deficytowych.

Cel ten wpisuje się w cel działania 12.2 czyli wzrost potencjału Województwa Śląskiego w kontekście zróżnicowania demograficznego, potrzeb rynku pracy oraz rozwoju kreatywności młodzieży w regionie. Realizacja projektu prowadzi do poprawy warunków kształcenia zawodowego wraz z dostosowaniem do potrzeb rynku pracy i specjalizacji regionalnych.

W październiku podpisano umowę z wykonawcą dotyczącą dobudowy skrzydła budynku i modernizacji pracowni zawodowych.

Termin rozpoczęcia prac: 3.12.2018 r. Planowany termin zakończenia prac: 28.02.2020 r.

Mirosław Kowalik
Podstrony
Poniedziałek 13 sierpnia 2018
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych