PAŹ
„Spotkanie z Debatą” w Lubitece

23 września br. w „Lubitece” miało miejsce wydarzenie pn. „Spotkanie z Debatą”, które zrealizowane zostało w ramach młodzieżowego projektu społecznego „Rozmawiamy Bez Granic”. W debacie wzięło udział ponad 100 uczestników oraz 11 prelegentów z całej Polski. Celem projektu jest szerzenie idei rozmowy, dyskusji, która łączy pokolenia. Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

Spotkanie otworzył wykład dotyczący debaty oksfordzkiej prowadzony przez Kamila Berycha i Jakuba Płonkę z Fundacji „Nowy Głos”. Po wykładzie młodzi prelegenci przeprowadzili panel w formacie „open space” i serię warsztatów, podczas których przybliżyli młodzieży różne aspekty związane z debatami. Prowadzący poruszyli bardzo szeroką tematykę związaną z prowadzeniem debat: Lena Wiśniewska – „Jak debaty uczą empatii?”, Mirosław Jarosz i Zuzanna Piotrowicz – „Debaty w prawdziwym życiu - manipulacja i perswazja w debatach”, Igor Malec – „Moja przygoda z debatą”, Antonina Zaleska i Jakub Pawłowicz – „Podróżowanie z debatami i zagrożenia dla debaty publicznej”, Michał Forczek – „Cele debaty oksfordzkiej”, Zuzanna Rubaszewska – „Trema i błędy, które popełniają debatanci, próbując ją zwalczyć”, Marta Jura - "Znajdź argumenty! Skuteczny research na chwilę przed debatą". Młodzież żywo reagowała na słowa prelegentów i ochoczo brała udział w dyskusjach.

„Spotkanie z Debatą” odbyło się dzięki ogromnej pracy lidera Akademii Liderów Fundacji Św. Mikołaja Aleksandry Just oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i ZSO-T w Lublińcu. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i sponsorom przedsięwzięcia.

Źródło: Zespół Szkoł nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Galeria
Środa 2 października 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych