Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Sprzeciw Zarządu Powiatu wobec 20-letniej polityki finansowego pogrążania szpitali powiatowych

Zarząd Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec zaniechania systemowych działań ratujących istnienie szpitali powiatowych.

Obecna sytuacja lublinieckiej placówki jest taka sama, jak w innych szpitalach powiatowych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Problemy polskich szpitali mają swoich „twórców”. Niemalże wszystkie szpitale powiatowe, ale też i podlegające samorządom wojewódzkim, mają zbyt niskie kontrakty z NFZ na leczenie pacjentów, co powoduje, że każdego roku powiat musi pokrywać stratę finansową szpitala sięgającą kilku milionów złotych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 marca 2019

Startujemy z VIII edycją projektu Nasz Powiat Nasze Pasje!

 • Projekt zainicjowany przez Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu - Anitę Naczyńską, patronat nad projektem objął  starosta Joachim Smyła.
 • Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania.
 • Przygotowana oferta zawiera bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, konsultacje medyczne, wizyty w salonach fryzjerskich, porady dietetyków, trenerów personalnych, zajęcia muzyczne, wizyty w muzeum czy też zajęcia dla seniorów.

Wspólnie pomnażamy dobro!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Podinspektora do Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
29 maja 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy Referenta ds. Płac do Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

Ogłoszenie o możliwości odbioru wyciągów z Uproszczonego Planu Urządzania Lasu zawierającego zadania gospodarcze dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych w gminie Ciasna

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje o możliwości odbioru wyciągów zawierających zadania gospodarcze określone w Uproszczonym Planie Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych w gminie Ciasna na okres: 01.01.2019r. -31.12.2028r.

Wyciągi można odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Ciasna: ul. Nowa 1a, 42-793 Ciasna, nr biura 9 w godzinach pracy urzędu: pn. - pt.: 7.30 - 15.30 w terminie do dnia: 31.12.2019r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

XIV Powiatowy Turniej Badmintona dla dzieci

Zorganizowany przez stowarzyszenie STB Energia turniej badmintona dla dzieci zgromadził prawie trzydzieścioro małych uczestników. Na kortach pojawili się adepci badmintona z Blachowni wraz z trenerem Danutą Maciejewską-Korbel oraz młodzi badmintoniści z Koszęcina wraz z  trenerem Grzegorzem Wójcikiem. Turniej rozegrano
w siedmiu kategoriach wiekowych. Trenerzy zwracali uwagę na grę fair play oraz zadbali o miłą atmosferę na meczach. Dla wielu uczestników był to pierwszy w życiu turniej. Młodzi sportowcy zdobyli medale i z uśmiechem na twarzy podziękowali za organizację przedsięwzięcia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

II edycja ogólnopolskiego turnieju „Sporting Cup 2019”

8 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbyła się II edycja ogólnopolskiego turnieju „Sporting Cup 2019”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

Być dobrym - tylko tyle i aż tyle! - hasło motywujące do działania osoby związane z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”-  Jan Paweł II.

To właśnie serce jest swoistym symbolem lublinieckiej szkoły, która należy do Stowarzyszenia „Szkół z Sercem”. Patronem placówki jest wybitny kardiolog prof. Zbigniew Religa. Jednak nie zdobyte tytuły ani powoływanie na wybitne postaci, stanowią o „sercu” miejsca, z którym tylu uczniów i słuchaczy związało kilka lat swojego życia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 czerwca 2019

Wywalczyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie i grant dla szkoły! Brawo Julia!

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Polskiego Towarzystwa  Matematycznego, założonego w 1919 roku w Krakowie. Z inicjatywy profesorów Oddziału Krakowskiego, rok 2019 ogłoszony został Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Z tej wyjątkowej okazji mBank zorganizował Ogólnopolski Konkurs Matematyczny pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu: Julia Wieczorek z klasy 2 LO i Piotr Kulisz wraz z Szymonem Kosem z klasy 1 TI.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348