Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
starostwo_wide_33.jpg

95 lat minęło jak jeden dzień

Obchody jubileuszu 95-lecia Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki koncelebrowana przez o. Waldemara Janeckiego OMI, proboszcza parafii oraz absolwentów szkoły: ks. dziekana Piotra Mańkę, proboszcza parafii w Herbach i o. Grzegorza Rurańskiego OMI.

Na dzień 8 września 2017 roku wszyscy długo czekali i oczywiście solidnie się do niego przygotowywali. Czas przygotowań uroczystości jubileuszowych stał  się znakomitą okazją do przypomnienia nie tylko historii samej szkoły, ale także tych najważniejszych wydarzeń, które przez 95 lat jej towarzyszyły i które ukształtowały wiele pokoleń.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
20 września 2017

Policyjne granie

Uroczystości odpustowe w parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zaproszeni przez Starostę Lublinieckiego muzycy oprawili muzycznie mszę św. o godz. 14.30, po której na placu przykościelnym zaprezentowali pokaz musztry paradnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
19 września 2017

Rodziny pensjonariuszy spotkały się na Kochcickiej

Spotkanie z krewnymi, piknik na świeżym powietrzu i występy artystyczne mieszkańców towarzyszyły dwudziestemu już Zjazdowi Rodzin organizowanemu przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
11 września 2017

Starosta Lubliniecki Joachim Smyła zaprasza na pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
5 września 2017

Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r.

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowe. Tym razem gospodarzem powiatowego święta plonów była Gmina Pawonków.

W sobotę przy współudziale Sołectwa Pawonków zorganizowano program dla dzieci, występ zespołu Dominika i Janusz Żyłka a na zakończenie wspaniałą zabawę z Radiem Park FM.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
4 września 2017

Wspólne działanie mają we krwi

Jaka jest recepta na sukces? Jaka jest szansa, aby impreza się udała, gdy zaprosi się wiele służb mundurowych do współpracy w szczytnym celu? Taką receptę opracował Sztab Patriotycznego Lublińca - szacunek, pasję oraz szczyptę szaleństwa połączyli razem i tak powstała piękna inicjatywa i wyjątkowe wydarzenie. Pomysłodawcą imprezy był Hufiec ZHP Lubliniec, który zaprosił do sztabu Jednostkę Wojskową Komandosów, Służbę Więzienną z Lublińca, Fundację "WSPIERAM cicho i skutecznie" oraz Komendę Powiatową Policji z Lublińca. I tak - 1 sierpnia - na Bulwarze F. Grotowskiego od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się budowa miasteczka militarno-harcerskiego. Po godzinie 10:00 patrole składające się z różnych służb mundurowych wyruszyły w miasto, aby wręczać mieszkańcom pakiety informacyjne o Powstaniu Warszawskim. Każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
9 sierpnia 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 654/CXVII/2017 z dnia 19 lipca 2017 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
4 sierpnia 2017

Starosta spotkał się ze Śląskim LZS

W Starostwie Powiatowym, 31 lipca br., starosta Joachim Smyła spotkał się z członkami Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe: Andrzejem Sadlokiem – prezesem, Teresą Zarobkiewicz, Stefanem Ekiertem, Henrykiem Malcherem, Andrzejem Wojtanowiczem, Jackiem Staniewskim, Andrzejem Lacelem, Henrykiem Pasko i Czesławem Żaczkiem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
3 sierpnia 2017

Krajowy trening systemu syren alarmowych

W dniu 1 sierpnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania      i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ramach treningu emitowany będzie przez syreny alarmowe dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
28 lipca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348