Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Dożynki Powiatu Lublinieckiego

Tegoroczne Dożynki Powiatu Lublinieckiego zorganizowane zostały 18 sierpnia br. na terenie gminy Ciasna. Obchody rozpoczęły się o godz. 13.00 uroczystą mszą św. w intencji rolników Powiatu Lublinieckiego w Kościele św. Trójcy w Ciasnej. Następnie barwny korowód udał się na plac przy hali sportowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją na ręce gospodarzy i zaproszonych gości przekazano chleby dożynkowe. Przygotowano liczne występy i atrakcje m.in. występ Gminnej Orkiestry Dętej z Ciasnej. Ogłoszono również wyniki konkursów na najpiękniejszą koronę i pojazd dożynkowy, gminy i powiatu. Następnie rozpoczęły się prezentacje artystyczne gmin powiatu lublinieckiego. Imprezę uświetniły występy zaproszonych artystów. Wystąpił m.in. zespół muzyczny Robert i Brygida Łukowscy. Gwiazdą wieczoru był Sławomir.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
21 sierpnia 2019

Sprzeciw Zarządu Powiatu wobec 20-letniej polityki finansowego pogrążania szpitali powiatowych

Zarząd Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec zaniechania systemowych działań ratujących istnienie szpitali powiatowych.

Obecna sytuacja lublinieckiej placówki jest taka sama, jak w innych szpitalach powiatowych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Problemy polskich szpitali mają swoich „twórców”. Niemalże wszystkie szpitale powiatowe, ale też i podlegające samorządom wojewódzkim, mają zbyt niskie kontrakty z NFZ na leczenie pacjentów, co powoduje, że każdego roku powiat musi pokrywać stratę finansową szpitala sięgającą kilku milionów złotych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 marca 2019

Matura 2019 w powiecie lublinieckim

Dzięki uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki, odnieśliśmy w bieżącym roku ogromny sukces. Brawa i gratulacje należą się tegorocznym maturzystom oraz ich nauczycielom.

Ogłoszone na początku lipca przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie wyniki matur są dowodem tego, że szkoły powiatowe kształcą swoich uczniów na bardzo wysokim poziomie. Zgodnie z wynikami podanymi przez OKE, uczniowie z lublinieckich szkół ponadgimnazjalnych osiągnęli bardzo dobry wynik w skali województwa.  

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 lipca 2019

Krajobraz po rekrutacji

W rekrutacji elektronicznej do szkół prowadzonych przez Powiat Lubliniecki uczestniczyło 909 uczniów, którzy w pierwszej preferencji wybrali właśnie te szkoły. Wśród nich znalazło się 411 absolwentów szkół gimnazjalnych i 498 absolwentów szkół podstawowych.

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu o miejsce walczyło 187 absolwentów szkół podstawowych oraz 149 absolwentów gimnazjów. Niewiele mniej uczniów wybrało Zespół Szkół nr 1 w Lublińcu: 138 absolwentów szkół podstawowych oraz 130 absolwentów gimnazjów. W pozostałych szkołach, tj. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu o miejsce ubiegało się  141 absolwentów szkół podstawowych oraz 100 absolwentów gimnazjów, natomiast w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu: 32 absolwentów szkół podstawowych oraz 32 absolwentów gimnazjów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 lipca 2019

Oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Lublińcu po remoncie wznowił funkcjonowanie

Zakończyły się prace remontowe prowadzone na oddziale lublinieckiej interny. Od 12 lipca br. pacjenci wymagający opieki i hospitalizacji w zakresie chorób wewnętrznych mogą przebywać w odnowionych salach. Od początku czerwca budynek Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu jest w trakcie realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych, który obejmuje m.in. modernizację interny i chirurgii oraz zakup i dostawę sprzętu medycznego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 lipca 2019

Dzień otwartej strażnicy

Podczas obchodów Dnia otwartej strażnicy w Komendzie Powiatowej PSP w Lublińcu zorganizowanych w ramach projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje” odbyła się  akcja społeczna pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 lipca 2019

Internetowa rezerwacja kolejki - kolejne udogodnienia dla petentów załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Już od dziś możesz sprawnie i przede wszystkim online zarezerwować termin wizyty w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu w Starostwie Powiatowym w Lublińcu. Rezerwacja internetowa umożliwia umówienie wizyty w urzędzie w celu załatwienia spraw takich jak: rejestracja pojazdu zakupionego w kraju bądź za zagranicą, dokonywanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym oraz wielu innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
19 czerwca 2019

Startujemy z VIII edycją projektu Nasz Powiat Nasze Pasje!

 • Projekt zainicjowany przez Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu - Anitę Naczyńską, patronat nad projektem objął  starosta Joachim Smyła.
 • Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania.
 • Przygotowana oferta zawiera bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, konsultacje medyczne, wizyty w salonach fryzjerskich, porady dietetyków, trenerów personalnych, zajęcia muzyczne, wizyty w muzeum czy też zajęcia dla seniorów.

Wspólnie pomnażamy dobro!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Uroczyste spotkanie poświęcone 75. rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju

W dniu 9 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone 75. rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju. W trakcie uroczystości Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach płk Ryszard Kasprzyk wręczył medale pamiątkowe 75-lecia LOK przyznane przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie. Medale otrzymali: Joachim Smyła - Starosta Lubliniecki, Krzysztof Olczyk - Przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu, Halina Matera – Prezes LOK w Lublińcu, Walenty Janik - Wiceprezes LOK w Lublińcu, Janina Broda, Krystyna Kusztal, Tadeusz Wejner, Edward Wilk. Wszystkim, którzy otrzymali medale, serdecznie gratulujemy.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
13 sierpnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348