Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
starostwo_wide_33.jpg

III Ogólnopolski Konkurs Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej rozstrzygnięty

W dniach 17 – 18 marca 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących, nad którym patronat honorowy sprawował starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
22 marca 2017

List do rolników Prezesa KRUS przed sezonem: przestrzegajcie zasad stosowania nawozów i środków chemicznych!

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Adam Sekściński, przesłał przed rozpoczęciem kolejnego sezonu agrotechnicznego specjalny list, w którym zwraca uwagę rolnikom na przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
21 marca 2017

Warsztaty językowe World Talks

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza  w Lublińcu, pod opieką szkolnego koordynatora projektu - Żanety Cierpioł, uczestniczyli w warsztatach językowych World Talks organizowanych przez AIESEC - największą na świecie niezależną organizację prowadzoną przez młodych ludzi, działającą w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
17 marca 2017

I OGÓLNOPOLSKIE WIOSENNE WARSZTATY TRĄBKOWE

Od 16 do 18 marca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, odbędą się I Ogólnopolskie Wiosenne Warsztaty Trąbkowe. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
15 marca 2017

Dni Językowe

9 marca 2017 r. młodzież Mickiewicza miała okazję uczestniczyć w gali zakończenia tegorocznych Dni Językowych. Była ona zwieńczeniem kilkudniowych zmagań uczniów, którzy mogli sprawdzić swoją wiedze na temat języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Ale nie tylko o gramatykę, czy słówka w tym roku chodziło. Nowością był konkurs CULTURE VULTURE, który w tym roku skupił się na stolicy Anglii – Londynie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
15 marca 2017

15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

Prawo do prawdziwej i rzetelnej informacji, do swobody wyboru, do bezpieczeństwa i do reprezentacji – są to cztery prawa konsumentów sformułowane w 1962 r. przez prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Było to pierwsze w historii publiczne uznanie praw konsumentów i wyraźne zaakcentowanie ochrony ich interesów. W rocznicę jego przemówienia skierowanego do amerykańskiego Kongresu obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
15 marca 2017

BALET ZESPOŁU „ŚLĄSK” WYJEŻDŻA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Od 17 marca do 9 kwietnia, balet Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie koncertował w Stanach Zjednoczonych. Artyści wystąpią w ramach Festival of Nations - odbywającego się corocznie w Dollywood Theme Park w stanie Tennessee. To już czternasta podróż „Śląska” za Ocean. Rok temu balet Zespołu z wielkim sukcesem uczestniczył w podobnej imprezie, przez miesiąc koncertując w ramach Silver Dollar City World Fest w Branson.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

Światowy Dzień Poezji w Lublińcu

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oraz Lubliniecki Klub Literacki LOGOS zapraszają mieszkańców Lublińca i Ziemi Lublinieckiej na Światowy Dzień Poezji w Lublińcu czyli poetycko-muzyczne przywitanie wiosny 2017, którego gościem specjalnym będzie literat z Katowic ALEKSANDER CIOCHOŃ.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

Z samorządowcami o zagrożeniu terroryzmem

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu, odbyło się szkolenie w zakresie reagowania kryzysowego dotyczącego zagrożenia terroryzmem. Podczas spotkania, w którym udział wzięli pracownicy starostwa, mundurowi zaprezentowali film, zawierający wskazówki jak należy się zachować w sytuacji ataku terrorystycznego oraz w jaki sposób alarmować znajdujące się w pobliżu osoby. Lublinieccy policjanci omówili sposób postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren urzędu. Funkcjonariusze przedstawili również procedury związane z zachowaniem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w obiekcie oraz komunikacji z policją w tym zakresie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348