Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Stan finansowy szpitali powiatowych to stan agonii

Od kilku miesięcy coraz głośniej mówi się o kłopotach szpitali powiatowych, niestety nie ominęły one również naszej placówki.

Skumulowana strata, którą poniósł SP ZOZ w Lublińcu, w latach 2014–2018, wyniosła 10.196.077 zł, z czego kwota w wysokości 6.202.407,09zł została pokryta przez Powiat Lubliniecki. Oprócz środków przeznaczonych na pokrycie straty, Powiat przeznacza środki na zakupy inwestycyjne, wpłaca poręczenia udzielone SP ZOZ­‑owi oraz zapewnia środki na wkład własny na realizowane przez SP ZOZ projekty unijne. Przeprowadzone symulacje jednoznacznie wskazują, iż strata SP ZOZ za rok 2019 osiągnie rekordową wysokość ponad 5.000.000,00zł. Powiat Lubliniecki pokrywa powstałą stratę kosztem wydatków inwestycyjnych na drogi, szkoły i wielu innych. Kto na tym traci? My wszyscy. Jak długo samorządy – chcąc zapewnić opiekę zdrowotną swoim mieszkańcom – będą zmuszane do zadłużania się? Gdzie jest granica i czy można już powiedzieć, że zbliżamy się do zdrowotnej katastrofy?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
30 września 2019

Sprzeciw Zarządu Powiatu wobec 20-letniej polityki finansowego pogrążania szpitali powiatowych

Zarząd Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec zaniechania systemowych działań ratujących istnienie szpitali powiatowych.

Obecna sytuacja lublinieckiej placówki jest taka sama, jak w innych szpitalach powiatowych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Problemy polskich szpitali mają swoich „twórców”. Niemalże wszystkie szpitale powiatowe, ale też i podlegające samorządom wojewódzkim, mają zbyt niskie kontrakty z NFZ na leczenie pacjentów, co powoduje, że każdego roku powiat musi pokrywać stratę finansową szpitala sięgającą kilku milionów złotych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 marca 2019

Szpital Powiatowy po remontach

15 października odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanych oddziałów Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Remonty przeprowadzono pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala, były one możliwe dzięki wsparciu Powiatu oraz realizowanemu projektowi pod nazwą "Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych w SPZOZ w Lublińcu poprzez przeprowadzenie prac modernizacyjnych oraz zakup sprzętu medycznego i aparatury", współfinansowanemu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
16 października 2019

Zapraszamy mieszkańców powiatu na szkolenia z zakresu edukacji prawnej

Starostwo Powiatowe w Lublińcu wraz z prawnikami współpracującymi ze Stowarzyszeniem Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim „Falochron” serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu i okolic, które odbędą się 17 października 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 22. Szkolenia rozpoczną się równolegle około godz. 18:15.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
17 października 2019

MILITARY ART 2019 w Jednostce Wojskowej Komandosów

W dniach 22-24 października br. w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbędzie się spotkanie finałowe Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego Military Art 2019. W zmaganiach artystycznych swoje prace zaprezentuje 15 fotografów, 32 filmowców oraz 30 plastyków rozwijających swoje talenty w klubach wojskowych. Nadesłane prace z całej Polski wyróżniają się różnorodnością zastosowanych technik, niebanalnymi pomysłami oraz twórczym i eksperymentalnym podejściem ich autorów. Zaproszeni goście będą mieli możliwość zobaczyć zarówno niebanalne ujęcia w fotografii, ciekawe interpretacje w filmie czy nieoczywiste formy militarne w sztuce plastycznej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
16 października 2019

Koncerty na Zamku - Koncert kwintetu stroikowego

26 października 2019 r. o godzinie 19:00 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert kwintetu stroikowego (Koncerty na Zamku). W programie W. A. Mozatr, Ton Ter Doest. Wejściówki do pobrania w recepcji Zespołu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
16 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto ludzi realizujących życiowe pasje w zawodzie nauczyciela. Swoją pracą nauczyciel zachęca do nauki, kształtuje osobowość młodego człowieka. Razem z rodzicami przekazuje dziecku najważniejsze wartości, takie jak mądrość, odpowiedzialność i uczciwość w nadziei, że dzisiejszy uczeń stanie się w przyszłości dobrym rodzicem, pracownikiem, obywatelem. Od rzetelności sprawowania tej misji zależy, jakie będzie następne pokolenie. Dziękujemy więc Wam - Drodzy Nauczyciele - i życzymy wytrwałości w realizacji niełatwego zadania kształtowania młodych umysłów.

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Starosta
Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
10 października 2019

I posiedzenie członków Rady Społecznej SP ZOZ w Lublińcu w kadencji 2019-2023

Dnia 9 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Społecznej SP ZOZ. Podczas spotkania starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina i sekretarz powiatu Sylwia Fronczek wręczyli powołania do pełnienia funkcji w Radzie Społecznej. W posiedzeniu uczestniczył również dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Piechniczek oraz przedstawiciele samorządów zawodów medycznych.

Nominację otrzymali: Jerzy Cyrulik – Przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ oraz członkowie: Krzysztof Tylec, Zygmunt Tabor i Sandra Malitowska.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 października 2019

Chór „Lutnia” z Koszęcina śpiewa już 100 lat!

5 października br. w sali widowiskowej koszęcińskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia chóru „Lutnia”. Zaproszeni goście mieli okazję do wysłuchania koncertu, który w swoim repertuarze zawierał m.in. szereg pieśni śląskich, „Pieśń wieczorną” Stanisława Moniuszki oraz „Pieśń o Wiśle” Stanisława Hadyny. Nie zabrakło również energicznych utworów pt. „Taniec węgierski” i  „Ten jeden kwiat”. Ponadto muzycy wykonali również utwory w opracowaniu muzycznym dyrygentki Stefanii Bieli. Koncert poprowadzili: dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie Renata Pyrek oraz przyjaciel zespołu, tenor Wojciech Poprawa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 października 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348