Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
starostwo_wide_33.jpg

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego składam wszystkim Pracownikom i Wolontariuszom placówek opieki społecznej powiatu lublinieckiego serdeczne podziękowania oraz wyrazy należnego uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym. Wspieranie ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz wychodzenie naprzeciw potrzeb społeczności lokalnej to zadanie trudne i wymagające niejednokrotnie ogromnego zaangażowania, pełnego profesjonalizmu, szczególnej odpowiedzialności oraz wielkiego serca, pasji i życzliwości.

To właśnie praca socjalna daje Waszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, szansę na odzyskanie wiary w swoje możliwości oraz często zapobiega wielu społecznym problemom. Życzę każdemu zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam.  

Niech nigdy nie zabraknie Wam sił oraz motywacji do pełnienia tej niezwykle szlachetnej i ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka.

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła   

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
20 listopada 2017

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada - jak co roku - przedstawiciele władz samorządowych, związków kombatanckich, placówek oświatowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy oddali hołd poległym w walce o niepodległość Naszej Ojczyzny. Uroczystości tradycyjnie odbyły się na cmentarzu Wojskowym w Lublińcu, gdzie odprawiono Mszę Świętą i złożono kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
14 listopada 2017

Wideokonferencja z Singapurem

Uczniowie liceum mieli okazję wysłuchać wideokonferencji z Sonią Wędrychowicz – Horbatowską pochodzącą z Lublińca i odnoszącą sukcesy na skalę światową.

Dzięki staraniom Grażyny Kaczorowskiej, Beaty Kąpielskiej oraz Macieja Dawida, w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, miała miejsce wideokonferencja z Sonią Wędrychowicz-Horbatowską.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
14 listopada 2017

W drodze po doświadczenie - alkogogle

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu po raz kolejny miał przyjemność gościć przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu od spraw profilaktyki – młodszego aspiranta Michała Sklarczyka, który przeprowadził dla młodzieży spotkanie profilaktyczne : „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – alkogogle”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
3 listopada 2017

Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu”

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, w ramach wieloletniej współpracy z organizacją AIESEC, miał przyjemność gościć dwie studentki z Iranu i Sri Lanki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
3 listopada 2017

Konkurs

Organizatorzy Gali Wolontariatu: Dom Pomocy Społecznej "Zameczek" i Zakład Karny w Lublińcu zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest podziękowanie wolontariuszom, którzy działają w różnych obszarach życia społeczności lokalnej.

Konkurs skierowany jest do:

- instytucji publicznych (szkoły, biblioteki, domy kultury, szpitale, świetlice środowiskowe, domy pomocy społecznej, domy dziecka itp.),

- organizacji pozarządowych (stowarzyszenia, fundacje),

- instytucji korzystających z pomocy wolontariuszy,

- osób indywidualnych,

- wolontariuszy,

- współpracujących i wspierających ruch wolontarystyczny w Lublińcu i powiecie lublinieckim.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
31 października 2017

Koncert na Zamku

20 i 27 października w Koszęcinie, orkiestra Zespołu „Śląsk” pod dyrekcją Mirosława Macieja Banacha i Krzysztofa Dziewięckiego zagrała z wirtuozerią najpiękniejsze utwory instrumentalne w programie „Perły muzyki klasycznej”. Na te wyjątkowe koncerty Starosta Lubliniecki Joachim Smyła zaprosił nauczycieli  w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, radnych Rady Powiatu w Lublińcu oraz uczestników projektu „Nasz Powiat-Nasze Pasje”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
27 października 2017

Zaproszenie

Zapraszamy na Turniej Skata Sportowego pod patronatem Starosty Lublinieckiego z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Kultury w Koszęcinie.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
26 października 2017

Mistrzostwa Europy w Wiśle

Przedstawiciele Klubu Skata Sportowego z Lublińca w dniach 5 - 16 października br. wzięli udział w Mistrzostwach Europy Skata Sportowego w Wiśle, w których startowało 620 zawodników z 19 państw. Mistrzostwa odbyły się na bardzo wysokim poziomie co tym bardziej pozwala nam czuć satysfakcję z sukcesów naszych zawodników. Przemysław Kuźnia uplasował się na 107 miejscu, Andrzej Szimber na 117, Marian Koziorowski na 369, Jarosław Machoń zajął 379 miejsce, a Artur Bryła 478.

Drużynowo I miejsce zajęli Niemcy, a II miejsce Polska. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
23 października 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348