Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
starostwo_wide_33.jpg

Święto Policji

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm RP w 1919 roku Policji Państwowej. Lublinieccy policjanci, kolejną rocznicę powołania Policji Państwowej, a tym samym swoje święto, obchodzić będą 10 lipca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Z okazji Święta Policji składamy wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji wyrazy głębokiego uznania oraz serdeczne życzenia. Wybraliście Państwo niełatwą drogę zawodową, związaną z ogromną odpowiedzialnością za życie innych oraz porządek publiczny. Wasza praca, obarczona wielkim ryzykiem, wymagająca poświęceń i narażania własnego zdrowia i życia, zasługuje na najwyższe uznanie. Życzymy, aby trudna i niebezpieczna służba była dla Państwa nie tylko obowiązkiem, ale także źródłem satysfakcji. Składamy serdeczne podziękowania za dobrze wykonywaną pracę i codzienne zaangażowanie w służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia społeczeństwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
10 lipca 2017

Piknik Integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca” w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej 14

22 czerwca 2017r w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu już tradycyjnie jak co roku odbył się Piknik Integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca”. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą oraz powitaniem gości przez Panią Dyrektor. Wszyscy uczestnicy Pikniku zaprezentowali się w występach artystycznych, których tematem przewodnim był „Dzień Grecki”. Mieszkańcy DPS, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz goście przy gromkich brawach śpiewali i tańczyli w rytmach greckich. Całe wydarzenie przysporzyło wiele radości na twarzach wszystkich uczestników pikniku. Wspólna zabawa pozwoliła na integrację wszystkich osób niepełnosprawnych, a nad całym przedsięwzięciem patronat objął starosta lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
6 lipca 2017

Ostatni dzień w szkolnych murach

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ogólno - Technicznych to dzień licznych wyróżnień. Aż 91 osób zdobyło świadectwo z wyróżnieniem. Przyznane zostały nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe, wolontariat i działania promujące powiat lubliniecki. Wśród nagrodzonych znalazła się drużyna ratownicza ZSOT w składzie Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Mateusz Zdziebko i Marcin Mzyk, którzy otrzymali, w ramach nagrody za III miejsce w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK bluzy polarowe. To w nich młodzi mają zamiar zdobywać po raz trzeci podium Mistrzostw w przyszłym roku szkolnym i sławić naszą małą ojczyznę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
6 lipca 2017

Nominacja naszej szkoły do „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”

12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza otrzymał nominację przyznaną przez członków Akademii  Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie przyznano w siódmym plebiscycie na placówkę życia publicznego mającą niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny, czyli Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej. To szczególne wyróżnienie dla „Mickiewicza”, gdyż jako jedna z pięciu instytucji została niezwykle doceniona.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
3 lipca 2017

Podwórko Talentów NIVEA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu wystartował w ogólnopolskim konkursie Podwórko Talentów NIVEA. Nagrodą jest ogólnodostępny, nowoczesny, edukacyjny plac zabaw dla NASZYCH DZIECI. Pomimo wielkiej konkurencji udało się zakwalifikować do drugiego etapu konkursu. Ostateczny wynik zależy jednak od liczby zebranych głosów. Wszyscy możemy wygrać. Zarejestruj się już dziś i głosuj codziennie do 31 lipca na https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/226-lubliniec

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
16 czerwca 2017

XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

10 czerwca br. na obiekcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.  Do Rusinowic przybyło 12 placówek i stowarzyszeń m.in. z Radlina, Zabrza, Wojsławic, Myszkowa i  Kluczborka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
14 czerwca 2017

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

4 czerwca 2017r. w Lublińcu rodziny zastępcze oraz mieszkańcy powiatu uczestniczyli w obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy z parafią św. Stanisława Kostki. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął starosta lubliniecki. Ten dzień był okazją do uhonorowania codziennej pracy i ofiarności rodziców zastępczych. Wydarzenie otworzyła uroczysta msza św. w intencji rodzin zastępczych. Podczas obchodów można było zobaczyć m.in. występ artystyczny Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein, animacje dla dzieci w wykonaniu klaunów Rico i Rupherta, oraz inscenizację „Podróż Bolka i Lolka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych gości.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
9 czerwca 2017

Nasz Powiat – Nasze Pasje

Podczas tegorocznych wakacji czeka nas szósta odsłona projektu społecznego „Nasz Powiat – Nasze Pasje” zainicjowanego przez przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu w Lublińcu Anitę Naczyńską. Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania. Przygotowana przez nie oferta dotyczyć będzie organizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, konsultacji medycznych, wizyt w salonach fryzjerskich, porad dietetyków, trenerów personalnych, zajęć muzycznych, prelekcji, wizyt w muzeum czy też zajęć dla seniorów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
8 czerwca 2017

Fryzury w hiszpańskich klimatach

Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego organizowany w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu wpisał się na stałe w tradycję szkoły. Przez kilka lat motywem przewodnim były fryzury karnawałowe. W roku ubiegłym królowały „Gwiazdy na czerwonym dywanie”. Tematem tegorocznej XI edycji było „W Rytmie Flamenco” – mówi Jolanta Kardas dyrektor ZSZ w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
8 czerwca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348