Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Sprzeciw Zarządu Powiatu wobec 20-letniej polityki finansowego pogrążania szpitali powiatowych

W związku ze złożeniem wypowiedzenia umowy o pracę przez Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Barbary Szubert, Powiat Lubliniecki - działając jako podmiot tworzący szpitala - podjął natychmiastowe działania, przygotowując uchwałę Rady Powiatu w sprawie powołania Komisji Konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Uchwała ta zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Powiatu, tj. 20 marca br.

Obecna sytuacja lublinieckiej placówki jest taka sama, jak w innych szpitalach powiatowych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Problemy polskich szpitali mają swoich „twórców”. Niemalże wszystkie szpitale powiatowe, ale też i podlegające samorządom wojewódzkim, mają zbyt niskie kontrakty z NFZ na leczenie pacjentów, co powoduje, że każdego roku powiat musi pokrywać stratę finansową szpitala sięgającą kilku milionów złotych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 marca 2019

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany przez związki zawodowe strajk nauczycieli dojdzie do skutku.

Zarząd Powiatu rozumie postulaty środowisk nauczycielskich. Uważamy, że nauczyciele zasługują na godne wynagrodzenie za swoją ciężką pracę.

Zarząd Powiatu podjął decyzję, że pieniądze zaplanowane w budżecie powiatu (za dni strajkowe) na wynagrodzenia nauczycieli pozostaną w gestii dyrektorów szkół.

Zarząd Powiatu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

APELUJEMY DO PACJENTÓW: RATUJMY SZPITALE POWIATOWE

BRAK PIENIĘDZY = ZAMKNIĘCIE NASZEGO SZPITALA

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu "NASZ POWIAT - NASZE PASJE LATO 2019"

Rusza kolejna edycja projektu, który zakłada organizację bezpłatnych zajęć dla mieszkańców powiatu lublinieckiego podczas letnich wakacji. Inicjatorką akcji jest wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anita Naczyńska, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
19 lutego 2019

„Exodus” - artyści Zespołu „Śląsk” w podróży od tradycji do współczesności

27 kwietnia o godz. 18:00 w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu tanecznego „Exodus”, w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Choreografię do muzyki Wojciecha Kilara przygotował Michaił Zubkov – pedagog i choreograf Zespołu „Śląsk”. Całość wyreżyserował Paweł Szumiec. Spektakl jest koprodukcją Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 kwietnia 2019

Wystawa fotografii pt. „Mlekiem i bliskością miłość płynąca…” 27 kwietnia 2019 17:00 Galeria Handlowa 11-stka

Dzięki udziałowi w Programie Grantów Lokalnych BNP Paribas Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń pozyskało fundusze na zorganizowanie wystawy fotografii pt. „Mlekiem i bliskością miłość płynąca…”. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii Handlowej 11 w Lublińcu od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r. z wernisażem 27 kwietnia o godz. 17.00 pochodzą z sesji fotograficznej pod tym samym tytułem, której organizatorkami były panie Katarzyna Lewandowska i Maria Kowalska – Irek. Fotografie wykonały cztery panie: Patrycja Głąb, Karolina Drab, Czesława Włuka, Aleksandra Korzus. W sesji wzięło udział ponad trzydzieścioro mam z dziećmi z Lublińca i Powiatu Lublinieckiego. Sfotografowane zostały w tak malowniczych miejscach jak: sad pana Bromera w Lublińcu, Parki w Lublińcu i Koszęcinie, okolice stawu przy ul. Witosa w Lublińcu oraz przed Zamkiem i Hotelem Alhar w Lublińcu. 

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 kwietnia 2019

Konkurs plastyczny na plakat „Autyzm – by wiedzieć więcej”

24 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm – by wiedzieć więcej”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół średnich z terenu Powiatu Lublinieckiego. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy o autyzmie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną bądź graficzną – plakat nawiązujący do tematu
w dowolnej technice płaskiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
24 kwietnia 2019

Uzdolniony uczeń lublinieckiej szkoły

Mateusz Brol – uczeń 2 klasy TI Technikum nr 2 w Zespole  Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zajął II miejsce w konkursie z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn. „Österreich: Land, Leute, Sprache”. Konkurs zorganizowali przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z okazji obchodów 100-lecia Republiki Austrii. W nagrodę za zajęcie honorowego miejsca Mateusz otrzymał voucher na wakacyjny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

Ponadto w środę, 18 kwietnia br. starosta Joachim Smyła oraz sekretarz Sylwia Fronczek w imieniu Zarządu Powiatu w Lublińcu pogratulowali Mateuszowi szczególnych osiągnięć oraz wręczyli Nagrodę Starosty Lublinieckiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki i kultury. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Fizyczny w ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Na początku kwietnia w "Mickiewiczu" zorganizowano Powiatowy Interdyscyplinarny Konkurs Informatyczno-Fizyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim aż 19 drużyn dwuosobowych z powiatu lublinieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął starosta Joachim Smyła. Konkurs składał się z 2 części: testu obejmującego zagadnienia z informatyki i fizyki oraz prezentacji przygotowanego doświadczenia, które okazały się niezwykle widowiskową częścią konkursu. Uczniowie byli wspaniale przygotowani, a różnorodność wybranych zagadnień była bardzo duża. Można było sobie przypomnieć zasady termodynamiki, hydrostatyki czy zaobserwować, jakie napięcie mają owoce.  Najlepszą drużyną okazał się "Zbuntowany kaloryfer" ze Strzebinia, w składzie Karolina Koenig i Robert Mańka, drugie miejsce zajął "Team Katolik" z Lublińca, w składzie Kacper Dłubała i Tomasz Wandzel, trzecie miejsce natomiast drużyna "Świnka Halinka" z Strzebinia w składzie Marcin Duda i Karol Swoboda.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348