Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
starostwo_wide_33.jpg

Pogotowie ma nową karetkę

Karetka pogotowia marki Renault Master warta ponad  250 tys. złotych została przekazana 21 grudnia szpitalowi powiatowemu w Lublińcu. Zakup ambulansu możliwy był dzięki współpracy samorządów, które współfinansowały zakup. Środki finansowe w większości pochodziły z  budżetu miasta Lublińca, pozostałą część pokrył powiat lubliniecki. Pojazd wyposażony jest w podstawowe urządzenia ratujące życie i będzie służył mieszkańcom powiatu lublinieckiego. W uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania karetki uczestniczyli: starosta Joachim Smyła, burmistrz Lublińca Edward Maniura, wicestarosta Tadeusz Konina, z-ca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała, dyrektor SP ZOZ Barbara Szubert, radni miejscy oraz ratownicy medyczni. Starosta składając podziękowania na ręce burmistrza wyjaśnił, iż jesteśmy częścią państwowego systemu ratownictwa medycznego - podwykonawcą umowy na ratownictwo medyczne Stacji Ratownictwa Medycznego w Częstochowie. Wyraził też chęć dalszej współpracy w zakresie działań mających na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
22 grudnia 2017

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej w "Kaziku"!

Od lat ZSO-T współpracuje z Politechniką Częstochowską, a 11 grudnia 2017 roku zaszczycił nas swoją  wizytą Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.

Politechnika Częstochowska to najlepsza uczelnia w regionie częstochowskim i jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Ta opinia wynika z kompleksowej oceny parametrycznej wszystkich szkół wyższych w Polsce przeprowadzonej w 2017 roku przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Została utworzona w 1949 roku i kształci około 8 tys. studentów. Oferuje 32 kierunki studiów na 6 wydziałach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
20 grudnia 2017

Święty Mikołaj obdarował małych pacjentów!

Dzień 6 grudnia – mikołajki, to bardzo ważny dzień w życiu naszych milusińskich. Każdy maluch oczekuje na wizytę Świętego Mikołaja dźwigającego worek prezentów i ten oczywiście nie mógł zapomnieć o dzieciach, które ten czas muszą spędzać w szpitalnym łóżku. Oddział Pediatryczny Szpitala Powiatowego w Lublińcu odwiedził Święty Mikołaj z dużym workiem pełnym prezentów i łakoci dla najmłodszych pacjentów. Tradycyjnie po oddziale, przybyłych w czerwonych czapkach, oprowadzała ordynator oddziału dr n. med. Ewa Golemiec. Było – jak zawsze – spontanicznie, wesoło, czasami wzruszająco. Miłym zaskoczeniem dla Świętego Mikołaja był prezent w postaci witraża wykonany przez jedną z małych pacjentek. Pełną pozytywnych wrażeń wizytę uwieńczono wspólnym zdjęciem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
7 grudnia 2017

Nadchodzą Święta!

Starostwo Powiatowe 4 grudnia br. już tradycyjnie odwiedzili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lublińcu wraz z wychowawcami Zofią Kaźimirek, Ewą Fokczyńską - Nowak i Katarzyną Kościelną. Przybyłych gości powitał starosta – Joachim Smyła, sekretarz – Sylwia Fronczek oraz skarbnik – Jacek Fokczyński. Uczniowie ubrali choinkę wcześniej przygotowanymi przez nich i ich rodziców pięknymi ozdobami i dekoracjami. W nagrodę niespodziewanie odwiedził ich Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami i prezentami. Dzień Świętego Mikołaja to piękny i wyjątkowy czas, w którym - dzięki drobnym gestom - możemy zobaczyć radość na twarzy każdego dziecka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
5 grudnia 2017

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

W dniu 28 listopada 2017 roku (wtorek) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie  przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach treningu emitowany będzie przez syreny alarmowe sygnał alarmowy - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie powiatów województwa śląskiego biorących udział w treningu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
24 listopada 2017

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Starosta złożył życzenia oraz podziękował przedstawicielom placówek opieki społecznej za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka, która - jak podkreślał - jest niezwykle istotna w czasach, kiedy tempo naszego życia jest ogromne i często nie zauważamy potrzeb innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
21 listopada 2017

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego składam wszystkim Pracownikom i Wolontariuszom placówek opieki społecznej powiatu lublinieckiego serdeczne podziękowania oraz wyrazy należnego uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym. Wspieranie ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz wychodzenie naprzeciw potrzeb społeczności lokalnej to zadanie trudne i wymagające niejednokrotnie ogromnego zaangażowania, pełnego profesjonalizmu, szczególnej odpowiedzialności oraz wielkiego serca, pasji i życzliwości.

To właśnie praca socjalna daje Waszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, szansę na odzyskanie wiary w swoje możliwości oraz często zapobiega wielu społecznym problemom. Życzę każdemu zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam.  

Niech nigdy nie zabraknie Wam sił oraz motywacji do pełnienia tej niezwykle szlachetnej i ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka.

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła   

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
20 listopada 2017

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada - jak co roku - przedstawiciele władz samorządowych, związków kombatanckich, placówek oświatowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy oddali hołd poległym w walce o niepodległość Naszej Ojczyzny. Uroczystości tradycyjnie odbyły się na cmentarzu Wojskowym w Lublińcu, gdzie odprawiono Mszę Świętą i złożono kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
14 listopada 2017

Wideokonferencja z Singapurem

Uczniowie liceum mieli okazję wysłuchać wideokonferencji z Sonią Wędrychowicz – Horbatowską pochodzącą z Lublińca i odnoszącą sukcesy na skalę światową.

Dzięki staraniom Grażyny Kaczorowskiej, Beaty Kąpielskiej oraz Macieja Dawida, w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, miała miejsce wideokonferencja z Sonią Wędrychowicz-Horbatowską.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
14 listopada 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348