Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Informacja dotycząca danych osób poddanych kwarantannie i zarażonych wirusem SARS CoV-2 w Powiecie Lublinieckim

Z uwagi na duża dezinformację i zarzuty kierowane względem Starostwa Powiatowego oraz Urzędów Gmin przekazujemy do publicznej wiadomości informację otrzymaną od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu, dotyczącą danych osób poddanych kwarantannie i zarażonych wirusem SARS CoV-2.

Od dnia 03.04.2020 r., na polecenie Śląskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego z dnia 02.04.2020 r., będą przekazywane do Urzędów Miast i Gmin tylko dane ilościowe w następującym  zakresie:

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organu PIS,
 • liczba osób hospitalizowanych,
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni,
 • liczba ozdrowieńców,
 • liczba zgonów.

Dane będę przekazywane codziennie po godz. 14-tej. Wyżej wymienione dane zbiorcze będą publikowane na stronie internetowej PSSE w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
3 kwietnia 2020

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Koszęcinie

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 marca) decyzją lublinieckiego Sanepidu został odizolowany od świata Dom Pomocy Społecznej w Koszęcinie. Przyczyną był dodatni wynik testu stwierdzający obecność koronawirusa u jednej z pensjonariuszek placówki. W izolacji pozostawało 29 pensjonariuszek i dwóch pracowników. U większości osób pojawiła się wysoka gorączka i bardzo złe samopoczucie. Sytuacja była bardzo trudna ponieważ mijały kolejne godziny, a pensjonariuszki pozostawały pod opieką tylko dwóch pracowników, którzy razem z nimi objęci zostali kwarantanną i odizolowani od świata. Pozostali pracownicy Domu Pomocy Społecznej, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, również objęci zostali kwarantanną, pozostali natomiast złożyli zwolnienia lekarskie lub przeszli na opiekę nad dzieckiem. Starosta Lubliniecki wystosował wniosek do Wojewody Śląskiego o wsparcie pracowników obsługi DPS w zakresie obsługi pielęgniarskiej i opieki nad mieszkańcami tego ośrodka. Władze Powiatu o pomoc zwróciły się również do 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
3 kwietnia 2020

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. Plakat przedstawia, jak postępować nie tylko podczas kwarantanny, ale także podczas zakupów, załatwiania spraw urzędowych, mówi o wsparciu dla seniorów oraz daje wskazówki, jak zachować się w przypadku podejrzenia zachorowania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
6 kwietnia 2020

Wykaz stacji kontroli pojazdów z terenu powiatu lublinieckiego wraz z aktualnymi godzinami otwarcia w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury udostępniamy wykaz stacji kontroli pojazdów z terenu powiatu lublinieckiego wraz z aktualnymi godzinami otwarcia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
6 kwietnia 2020

Od dnia 1 kwietnia 2020 w Starostwie Powiatowym w Lublińcu będzie można dokonywać płatności tylko w sposób bezgotówkowy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu będzie można dokonywać płatności tylko w sposób bezgotówkowy (za pomocą kart płatniczych).
Jednocześnie informujemy, że wpłat gotówkowych będzie można dokonywać w Banku PKO BP, znajdującym się obok budynku Starostwa Powiatowego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

PILNE! Odwołanie wycieczek oraz organizowania i wyjazdów na wszelkie konkursy międzyszkolne

Zarząd Powiatu w Lublińcu - w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołującym chorobę COVID-19 (koronawirus) – podjął decyzję o odwołaniu we wszystkich szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Lubliniecki wycieczek uczniów (zarówno krajowych jak i zagranicznych) oraz organizowania i wyjazdów na wszelkie konkursy międzyszkolne.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

Informacja, dotycząca kursów linii regularnych (kursów szkolnych) w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w okresie 12-25 marca 2020 r. informujemy, że w/w okresie nie wszystkie kursy linii regularnych będą wykonywane (kursy szkolne). Proszę na bieżąco śledzić nasz portal, a w razie pytań proszę o kontakt telefoniczny bezpośrednio z przewoźnikiem: link (numery telefonów zamieszczone na stronie obok danych przewoźnika).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 marca 2020

Stan finansowy szpitali powiatowych to stan agonii

Od kilku miesięcy coraz głośniej mówi się o kłopotach szpitali powiatowych, niestety nie ominęły one również naszej placówki.

Skumulowana strata, którą poniósł SP ZOZ w Lublińcu, w latach 2014–2018, wyniosła 10.196.077 zł, z czego kwota w wysokości 6.202.407,09zł została pokryta przez Powiat Lubliniecki. Oprócz środków przeznaczonych na pokrycie straty, Powiat przeznacza środki na zakupy inwestycyjne, wpłaca poręczenia udzielone SP ZOZ­‑owi oraz zapewnia środki na wkład własny na realizowane przez SP ZOZ projekty unijne. Przeprowadzone symulacje jednoznacznie wskazują, iż strata SP ZOZ za rok 2019 osiągnie rekordową wysokość ponad 5.000.000,00zł. Powiat Lubliniecki pokrywa powstałą stratę kosztem wydatków inwestycyjnych na drogi, szkoły i wielu innych. Kto na tym traci? My wszyscy. Jak długo samorządy – chcąc zapewnić opiekę zdrowotną swoim mieszkańcom – będą zmuszane do zadłużania się? Gdzie jest granica i czy można już powiedzieć, że zbliżamy się do zdrowotnej katastrofy?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
30 września 2019

Sprzeciw Zarządu Powiatu wobec 20-letniej polityki finansowego pogrążania szpitali powiatowych

Zarząd Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec zaniechania systemowych działań ratujących istnienie szpitali powiatowych.

Obecna sytuacja lublinieckiej placówki jest taka sama, jak w innych szpitalach powiatowych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Problemy polskich szpitali mają swoich „twórców”. Niemalże wszystkie szpitale powiatowe, ale też i podlegające samorządom wojewódzkim, mają zbyt niskie kontrakty z NFZ na leczenie pacjentów, co powoduje, że każdego roku powiat musi pokrywać stratę finansową szpitala sięgającą kilku milionów złotych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 marca 2019

Odwołanie Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm” – by wiedzieć więcej

Informujemy, że ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, nie chcąc narażać naszych gości oraz uczniów na ryzyko zarażenia, Zarząd Powiatu w Lublińcu podjął decyzję o odwołaniu Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm” – by wiedzieć więcej. Bezpieczeństwo dla Nas jest najważniejsze.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
26 marca 2020

Informacja Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie, wszystkie posiedzenia Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach zostały zawieszone do odwołania. O nowych terminach posiedzeń składów orzekających zostaną Państwo powiadomieni.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
17 marca 2020

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

27 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu zorganizowano kolejną edycję Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W przedsięwzięciu udział wzięło dziesięć szkół, w sumie 52 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem pt. „Zwyczaje nie byle jakie”. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta Joachim Smyła.

W kategorii klas IV-VI na podium stanęli uczniowie z lublinieckich szkół: Radosław Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 4, Aleksandra Patrzyk z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein oraz Igor Krupa z tej samej placówki. Wyróżnienie otrzymał Michał Garbiński ze Szkoły Podstawowej nr 1.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
16 marca 2020

ARiMR dofinansuje inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom z całej Polski, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń. ARiMR wesprze również spółki wodne, które chcą zainwestować w urządzenia chroniące gospodarstwa przed powodzią. 19 marca 2020 r. rusza nabór wniosków o wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

PILNE! Odwołanie targów edukacyjnych

Zarząd Powiatu w Lublińcu - w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołującym chorobę COVID-19 (koronawirus) – podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na dzień 1 kwietnia 2020 r. targów edukacyjnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348