Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

21 czerwca 20221 min.2997

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

Zwiedzanie podzieliliśmy na trzy części: Lubliniec i okolice, część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. Wybraliśmy dla Ciebie miejsca, które musisz zobaczyć, żeby móc powiedzieć „tak, zwiedziłem powiat lubliniecki”. Znajdziesz tu skrót informacji o miejscach i zabytkach wartych odwiedzenia, niektóre z nich opatrzyliśmy krótkimi filmikami.

Przewodnik dostępny jest w wersji on-line oraz w wersji papierowej (Wydział Informacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lublińcu, tel. 530 322 866). Na naszym Facebooku publikujemy wybrane fragmenty przewodnika opatrzone nagraniami wideo.

No, to w drogę!

PS. Wszystkie filmy dostępne są również na naszym kanale na Youtube:

57e6ca-youtube_logo_20171.svg

[%pliki%]

W obcej skórze czyli z empatią dla osób starszych

14 marca 20242 min.77

W obcej skórze czyli z empatią dla osób starszych

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu uczestniczyli w ciekawym eksperymencie – mieli okazję wypróbować urządzenie, tzw. „symulator starości”, który pozwala odczuć zmiany związane ze starością.

Szkolenia z zakresu edukacji prawnej

13 marca 20241 min.219

Szkolenia z zakresu edukacji prawnej

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z edukacji prawnej organizowanych przez Fundację Honeste Vivere, prowadzącą punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu lublinieckiego w 2024 roku. Szkolenia będą odbywały się zdalnie, według tematyki i terminów wskazanych w poniższym harmonogramie.

Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

12 marca 20242 min.63

Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W sobotę, 9 marca br. odbyły się Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Lublinieckiego, które zostały rozegrane po raz pierwszy według ogólnopolskiego regulaminu zatwierdzonego przez zarząd główny Związku OSP RP. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Ogłoszenie o postępowaniu zakupowym na „Prace konserwatorskie prospektu organowego i elementów podłogi chóru muzycznego w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie”

11 marca 20241 min.70

W dniu 11 marca br. Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie ogłosiła postępowanie zakupowe na wykonanie prac konserwatorskich prospektu organowego i elementów podłogi chóru muzycznego w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie. Zadanie współfinansowane jest ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Postępowanie prowadzone jest pod adresem: Prace konserwatorskie prospektu organowego i elementów podłogi chóru muzycznego w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie

Oferty składać należy do dnia 11 kwietnia 2024 r. do godz.10.00.

Podziękowali za wrażliwość społeczną

8 marca 20242 min.138

Podziękowali za wrażliwość społeczną

Anita Naczyńska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i starosta Joachim Smyła podziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację bezpłatnych zajęć podczas zimowego wypoczynku w ramach projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje.

Projekt zainicjowany przez Anitę Naczyńską zakładał organizację bezpłatnych zajęć podczas letnich wakacji, teraz rozszerzony został również o ferie zimowe. W zimowej edycji wzięły udział 24 podmioty, które zorganizowały m.in.: zajęcia sportowe, fotograficzne, językowe, taneczne, konsultacje kosmetologiczne i zabiegi na ciało.

- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do projektu. To wielka radość, kiedy te same cele i wyznawane wartości mogą łączyć lokalną społeczność – mówił podczas spotkania starosta Joachim Smyła.

- Swoim zaangażowaniem udowodniliście Państwo, że społeczność lokalna może aktywnie wpływać na jakość życia w powiecie, a ferie spędzane w domu wcale nie muszą być nudne. Mamy nadzieję, że podjęte przez Państwa działania przyczynią się do rozwoju zainteresowań mieszkańców naszego powiatu, a w przyszłości zaowocują również większą wrażliwością społeczną – podsumowała Anita Naczyńskaa, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublińcu.

Dzień Kobiet

8 marca 20241 min.69

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy, aby każdy dzień był dla Pani możliwością celebrowania swojej kobiecości, tego, co - my mężczyźni - cenimy najbardziej - wyjątkowej wrażliwości na piękno, delikatności, ale jednocześnie siły. Tylko szczęśliwych dni, pełnych radości i miłości! Życzliwych ludzi wokół, uśmiechu na co dzień i spełnionych marzeń!

Z najlepszymi pozdrowieniami

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu
Krzysztof Olczyk

Wizyta na Politechnice Śląskiej

7 marca 20241 min.98

Wizyta na Politechnice Śląskiej

Uczniowie z klas 3 TI, 3 TBM, 4 TBM oraz 5 TIp z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu uczestniczyli w wycieczce na Politechnikę Śląską.

Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym uczniowie zostali przywitani przez panią dr hab. Agatę Śliwę, która przedstawiła bogatą ofertę Uczelni , w tym studia dualne i współpracę Uczelni z Śląską Strefą Ekonomiczną. Z młodzieżą spotkał się również prodziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego dr hab. inż. Damian Gąsiorek.  Następnie młodzież wysłuchała wykładu "Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej". Później uczniowie uczestniczyli w trzech  przygotowanych dla nich miniwarsztatach, ze szczególnym uwzględnieniem stacji diagnostycznej przekazanej Uczelni przez firmę APAGROUP.  Mogli też podziwiać innowacyjny łazik marsjański Silesian Phoenix III zbudowany przez studentów Politechniki Śląskiej.