GRU
Budżet Powiatu na rok 2020 przyjęty jednogłośnie!

Najważniejszym punktem ostatniej w 2019 roku sesji Rady Powiatu w Lublińcu było przyjęcie budżetu na rok 2020, który został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie komisje i przyjęty przez radnych jednogłośnie.

- Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za jednogłośne przyjęcie budżetu – tuż po głosowaniu nad projektem uchwały zwracał się do radnych starosta Joachim Smyła. – Pragnę podziękować również Zarządowi Powiatu, to dzięki Państwa pracy udało się – w tej trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się Powiat – skonstruować przyszłoroczny budżet.

Suma ujętych w budżecie na 2020 rok dochodów wynosi 106 442 195,55 zł, planowane wydatki to kwota 106 878 868,70 zł, w tym wydatki majątkowe - 10 125 670,85 zł. Budżet przewiduje m.in. realizację kilku kluczowych inwestycji związanych z infrastrukturą drogową, służbą zdrowia i szkolnictwem. Jedną z ważniejszych zaplanowanych  inwestycji jest przebudowa ul. Wyszyńskiego i Hajdy Wawrzyńca.

Zarówno budżet na 2020  jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

8782bd-photo05.jpg e3736b-photo06.jpg 26654b-photo09.jpg
Środa 18 grudnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych