Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

X Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko" 17-19 maj 2019 r.

Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
29 kwietnia 2019

III Ogólnopolski Konkursu Orki Zabytkowymi Traktorami

Mieszkańcy Lubecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko serdecznie zapraszają 4 - 5 maja 2019 r. do Lubecka na trzecie spotkanie miłośników starej techniki rolniczej w ramach Konkursu Orki Zabytkowymi Traktorami.

Konkurs jest częścią XXIII Regionalnej Pielgrzymki Rolników do Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku z okazji święta św. Izydora Oracza patrona rolników.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
29 kwietnia 2019

Pracodawco, zgłoś wolne miejsca pracy lub stażu - Fundacja Dla Rozwoju

Pracodawco!
Nie możesz znaleźć pracownika lub stażysty?
Nie możesz znaleźć wykwalifikowanego pracownika?

Pokryjemy koszty stażu lub przeszkolenia osoby bezrobotnej zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Posiadamy bazę osób poszukujących pracy od zaraz.

Biuro projektu "Z nową pracą w lepszą przyszłość” poszukuje pracodawców, którzy zainteresowani są pozyskaniem pracowników lub stażystów:

 • przeszkolonych zgodnie z potrzebami pracodawcy lub
 • do prac niewykwalifikowanych lub
 • na 3 miesięczny staż zawodowy lub

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 kwietnia 2019

„Exodus” - artyści Zespołu „Śląsk” w podróży od tradycji do współczesności

27 kwietnia o godz. 18:00 w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu tanecznego „Exodus”, w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Choreografię do muzyki Wojciecha Kilara przygotował Michaił Zubkov – pedagog i choreograf Zespołu „Śląsk”. Całość wyreżyserował Paweł Szumiec. Spektakl jest koprodukcją Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 kwietnia 2019

Wystawa fotografii pt. „Mlekiem i bliskością miłość płynąca…” 27 kwietnia 2019 17:00 Galeria Handlowa 11-stka

Dzięki udziałowi w Programie Grantów Lokalnych BNP Paribas Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń pozyskało fundusze na zorganizowanie wystawy fotografii pt. „Mlekiem i bliskością miłość płynąca…”. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii Handlowej 11 w Lublińcu od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r. z wernisażem 27 kwietnia o godz. 17.00 pochodzą z sesji fotograficznej pod tym samym tytułem, której organizatorkami były panie Katarzyna Lewandowska i Maria Kowalska – Irek. Fotografie wykonały cztery panie: Patrycja Głąb, Karolina Drab, Czesława Włuka, Aleksandra Korzus. W sesji wzięło udział ponad trzydzieścioro mam z dziećmi z Lublińca i Powiatu Lublinieckiego. Sfotografowane zostały w tak malowniczych miejscach jak: sad pana Bromera w Lublińcu, Parki w Lublińcu i Koszęcinie, okolice stawu przy ul. Witosa w Lublińcu oraz przed Zamkiem i Hotelem Alhar w Lublińcu. 

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 kwietnia 2019

Konkurs plastyczny na plakat „Autyzm – by wiedzieć więcej”

24 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm – by wiedzieć więcej”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół średnich z terenu Powiatu Lublinieckiego. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy o autyzmie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną bądź graficzną – plakat nawiązujący do tematu
w dowolnej technice płaskiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
24 kwietnia 2019

Uzdolniony uczeń lublinieckiej szkoły

Mateusz Brol – uczeń 2 klasy TI Technikum nr 2 w Zespole  Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zajął II miejsce w konkursie z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn. „Österreich: Land, Leute, Sprache”. Konkurs zorganizowali przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z okazji obchodów 100-lecia Republiki Austrii. W nagrodę za zajęcie honorowego miejsca Mateusz otrzymał voucher na wakacyjny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

Ponadto w środę, 18 kwietnia br. starosta Joachim Smyła oraz sekretarz Sylwia Fronczek w imieniu Zarządu Powiatu w Lublińcu pogratulowali Mateuszowi szczególnych osiągnięć oraz wręczyli Nagrodę Starosty Lublinieckiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki i kultury. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Fizyczny w ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Na początku kwietnia w "Mickiewiczu" zorganizowano Powiatowy Interdyscyplinarny Konkurs Informatyczno-Fizyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim aż 19 drużyn dwuosobowych z powiatu lublinieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął starosta Joachim Smyła. Konkurs składał się z 2 części: testu obejmującego zagadnienia z informatyki i fizyki oraz prezentacji przygotowanego doświadczenia, które okazały się niezwykle widowiskową częścią konkursu. Uczniowie byli wspaniale przygotowani, a różnorodność wybranych zagadnień była bardzo duża. Można było sobie przypomnieć zasady termodynamiki, hydrostatyki czy zaobserwować, jakie napięcie mają owoce.  Najlepszą drużyną okazał się "Zbuntowany kaloryfer" ze Strzebinia, w składzie Karolina Koenig i Robert Mańka, drugie miejsce zajął "Team Katolik" z Lublińca, w składzie Kacper Dłubała i Tomasz Wandzel, trzecie miejsce natomiast drużyna "Świnka Halinka" z Strzebinia w składzie Marcin Duda i Karol Swoboda.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informujemy, iż dyżur Przewodniczącego Rady Powiatu w dniu 19 kwietnia 2019 roku nie odbędzie się.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348