WRZ
Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r.

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowe. Tym razem gospodarzem powiatowego święta plonów była Gmina Pawonków.

W sobotę przy współudziale Sołectwa Pawonków zorganizowano program dla dzieci, występ zespołu Dominika i Janusz Żyłka a na zakończenie wspaniałą zabawę z Radiem Park FM.

W niedzielę miały miejsce oficjalne uroczystości. Pierwszą częścią dożynek była msza święta w kościele pod wezwaniem Świętej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Pawonkowie, podczas której ksiądz Waldemar Caus dziękował rolnikom. Po mszy świętej barwny korowód dożynkowy przeszedł pięknie przygotowaną przez mieszkańców ulicą Zawadzkiego na boisko sportowe w Pawonkowie.

Dookoła sceny ustawiono wieńce i rozpoczęła się część uroczysta. Zebranych gości powitali wspólnie Wójt Gminy Pawonków Henryk Swoboda oraz Starosta Lubliniecki Joachim Smyła. Nie mogło zabraknąć także uroczystego przekazania chleba na ręce włodarzy przez starostów dożynek: Irenę i Teodora Wańczyk z Łagiewnik Wielkich.

Wójt podziękował rolnikom za codzienny trud, umiłowanie ziemi i wierność tradycji. Do podziękowań dołączył się również Starosta Joachim Smyła oraz poseł Andrzej Gawron.

Na scenie Śląska Izba Rolnicza uhonorowała wyróżniających się rolników: Joannę Łebek, Waldemara Kamiński oraz Piotra Banaś.

Na uroczystości zaprezentowano korony z gminy Pawonków, Kochanowice, Koszęcin oraz Woźniki. Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja gmin Powiatu Lublinieckiego, gdzie każdy miał czas aby przedstawić swoją „małą ojczyznę”.

Na godz.17.30 zaplanowano występ zespołu Duet Caro a o godz. 19 wystąpiła gwiazda wieczoru, zespół "ŁOBUZY". Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Szafir.

Tegoroczne Dożynki Powiatowe w Pawonkowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy uczestnikom, wystawcom, artystom oraz wszystkim osobom, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznego święta plonów.

tekst Katarzyna Pietrzak

Galeria
Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r. Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r.
Tomasz Barczyk
Poniedziałek 4 września 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,