Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
21
LIS
Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Starosta złożył życzenia oraz podziękował przedstawicielom placówek opieki społecznej za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka, która - jak podkreślał - jest niezwykle istotna w czasach, kiedy tempo naszego życia jest ogromne i często nie zauważamy potrzeb innych.

Pracownik socjalny - jak mówił – to nie tylko określenie profesji, ale za tymi słowami kryje się pasja, życzliwość, chęć niesienia pomocy tym, dla których los okazał się nie tak łaskawy. Ta praca to również wielka odpowiedzialność za podejmowane decyzje, które mają bezpośredni wpływ na los konkretnego człowieka. To zawód wymagający poszanowania godności innych, empatii i wrażliwości. Tylko tak ukształtowany pracownik socjalny może zmierzyć się z rzeczywistością nakreśloną przez biedę, przemoc i patologie.

Do życzeń przyłączyli się również: wicestarosta Tadeusz Konina, sekretarz powiatu - Sylwia Fronczek oraz skarbnik powiatu - Jacek Fokczyński.

Galeria
Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 14:22:48
Wtorek 21 listopada 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348