IV Bieg Patrolowo - Medyczny klas pierwszych mundurowych

Środa 1 lipca 2015 14:01Czas czytania: 2 min.

Tegoroczny „Bieg patrolowo-medyczny” - będący kolejnym wyzwaniem dla uczniów klasy pierwszej wojskowej oraz służb państwowych mundurowych - przebiegał pod patronatem Starosty Lublinieckiego oraz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji „IPA”.

„Bieg” to sprawdzian wiedzy i umiejętności uczniów, zdobytej podczas dodatkowych zajęć realizowanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych w ramach podpisanych porozumień o współpracy. Zakres wiedzy, jaki podlegał weryfikacji, opisany został w innowacji pedagogicznej. Funkcjonariusze wszystkich zaproszonych służb przygotowali własne zestawy pytań, które dotyczyły specyfiki ich pracy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: viceprezes zarządu fundacji „Szturman” Adam Burzywoda, zastępca komendanta Powiatowej Policji w Lublińcu podinsp. Jacek Siwiaszczyk, zastępca Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca ppłk Robert Szczeszek, asystent dyrektora ds. ratownictwa medycznego Henryk Nieroda, Komendant Miejski OSP w Lublińcu mł. kpt. Mirosław Gałuszkiewicz, z-ca naczelnika Urzędu Celnego w Częstochowie komisarz celny Dariusz Lewandowski, Komendant Straży Granicznej w Pyrzowicach ppłk Czesław Konieczny, funkcjonariusze z Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach: porucznik Artur Kasztelan oraz porucznik Krzysztof Pawelec, przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Seniów oraz przedstawiciele wyższych uczelni - Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Gliwic - prodziekan Teresa Węglarz oraz Wyższej Szkoły Humanitas - z-ca dyr. Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Wacław Kubies.

Do współzawodnictwa przystąpiło 25 uczniów z klasy pierwszej wojskowej oraz służb państwowych-mundurowych. Swoje zmagania rozpoczęli od biegu na orientację, którego celem było odnalezienie w lesie sześciu punktów, mając do dyspozycji mapy i kompasy. Po zakończeniu pierwszego zadania i przybyciu na strzelnicę JWK, uczestnicy musieli zaliczyć dziewięć zadań z poszczególnych kategorii: strzelania, bronioznastwa, musztry, ratownictwa medycznego, pożarnictwa, zagadnień z zakresu funkcjonowania policji, straży granicznej, celnej i więziennej. Spośród uczestników wyłoniono w kwalifikacji indywidualnej 3 najlepszych uczniów. I miejsce- Magdalena Banasik, II miejsce- Jakub Miksa, III miejsce-Samanta Swierc. W kwalifikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna w składzie : Justyna Wójcik, Patryk Polok, Bartosz Gwóźdź , II miejsce wywalczyła drużyna w składzie : Jakub Miksa, Samanta Swierc, Aleksandra Feliks, zaś III miejsce przypadło drużynie w składzie : Magdalena Banasik, Natalia Głąb, Piotr Howaniec.

Bieg podsumowała dyrektor szkoły - Jadwiga Stroniewska, dziękując wszystkim zaangażowanym służbom w realizację innowacji, za ogromny wkład pracy włożony w kształtowanie obywatelskich i patriotycznych postaw naszych uczniów, za okazane wsparcie i bezinteresowną pomoc, bez której niemożliwa byłaby realizacja zamierzonych celów. Złożyła zwycięzcom gratulacje, razem z zaproszonymi gośćmi wręczyła dyplomy wraz ze statuetkami i nagrodami, a wszystkim uczestnikom biegu podziękowała za aktywność i zaangażowanie.

Utworzony: Środa 1 lipca 2015 14:03:49 przez: Mirosław Włodarczyk