Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
08
MAR
Zawody w 13-stopniowym mrozie!

Zawody w 13-stopniowym mrozie!

Słońce, śnieg i 13-stopniowy mróz towarzyszyły uczestnikom V Lublinieckiego Półmaratonu Nordic Walking i III Lublinieckiej Piątki. Mimo trzaskającego mrozu na starcie zawodów stanęło ponad 120 uczestników z Polski i Białorusi.

- To było wyzwanie! Trzeba było zmierzyć się nie tylko z kilometrami, ale także z trzynastoma stopniami mrozu, ale było warto! – podzielił się wrażeniami jeden z uczestników marszu.

- Finalnie piąte miejsce open wśród pań i drugie miejsce w kategorii K-30. Myślę, że to duży sukces! Po zakończeniu ogromne zmęczenie i dreszcze jak nigdy dotąd, ale do Wojtka Marcinkowskiego, Artura Biłka i ich drużyny (organizatorzy zawodów, red.) zawsze jedziemy z wielką przyjemnością i bez względu na pogodę – mówiła uczestniczka zawodów.

Rywalizację wśród pań, podobnie jak w zeszłym roku, wygrała reprezentująca Nordic Walking Lubliniec/ Unia Miast  - Aneta Dmowska z czasem 2:28:33,49. 7 miejsce open , a drugie wśród kobiet  przypadło dla Marioli Pasikowskiej reprezentującej drużynę Positive Energy (czas 2:30:59,13), natomiast  Wioletta Mól z drużyny Czeladź Biega zajęła w kategorii open 14 miejsce z czasem 2:32:39,93.

Wśród panów - pod nieobecność zeszłorocznego zwycięzcy zawodów - Janka Vejcnera z Czech - rywalizację wygrał Karol Stiller  reprezentujący drużynę King and Queen uzyskując czas - niesamowity jak na warunki pogodowe - 2:10:00,14.

Drugie miejsce przypadło reprezentującemu Biłoruś Sokół Grodno Andriejowi Dziediewiczowi (czas 2:11:21,60), a trzecie - Piotrowi Niechwiejczykowi z Opel Activ Team/Unia Miast (czas  2:13:10,56).

Reprezentacja Białorusi liczyła 5 zawodników, którzy jadąc na zawody do Krynicy postanowili wystartować również w Lublińcu. Nad zasadami współzawodnictwa czuwali sędziowie, a nad  bezpieczeństwem  ratownicy medyczni, którzy na szczęście nie musieli interweniować. Aura nie ułatwiała marszu, ale zawodnicy niesieni duchem zwycięstwa, ogrzewając się przy ognisku i popijając gorącą herbatkę byli w szampańskich humorach i obiecali wrócić za rok. Oczywiście niezależnie od temperatury.

Galeria
Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie!
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 12:35:46
Czwartek 8 marca 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348