MAR
Zawody w 13-stopniowym mrozie!

Słońce, śnieg i 13-stopniowy mróz towarzyszyły uczestnikom V Lublinieckiego Półmaratonu Nordic Walking i III Lublinieckiej Piątki. Mimo trzaskającego mrozu na starcie zawodów stanęło ponad 120 uczestników z Polski i Białorusi.

- To było wyzwanie! Trzeba było zmierzyć się nie tylko z kilometrami, ale także z trzynastoma stopniami mrozu, ale było warto! – podzielił się wrażeniami jeden z uczestników marszu.

- Finalnie piąte miejsce open wśród pań i drugie miejsce w kategorii K-30. Myślę, że to duży sukces! Po zakończeniu ogromne zmęczenie i dreszcze jak nigdy dotąd, ale do Wojtka Marcinkowskiego, Artura Biłka i ich drużyny (organizatorzy zawodów, red.) zawsze jedziemy z wielką przyjemnością i bez względu na pogodę – mówiła uczestniczka zawodów.

Rywalizację wśród pań, podobnie jak w zeszłym roku, wygrała reprezentująca Nordic Walking Lubliniec/ Unia Miast  - Aneta Dmowska z czasem 2:28:33,49. 7 miejsce open , a drugie wśród kobiet  przypadło dla Marioli Pasikowskiej reprezentującej drużynę Positive Energy (czas 2:30:59,13), natomiast  Wioletta Mól z drużyny Czeladź Biega zajęła w kategorii open 14 miejsce z czasem 2:32:39,93.

Wśród panów - pod nieobecność zeszłorocznego zwycięzcy zawodów - Janka Vejcnera z Czech - rywalizację wygrał Karol Stiller  reprezentujący drużynę King and Queen uzyskując czas - niesamowity jak na warunki pogodowe - 2:10:00,14.

Drugie miejsce przypadło reprezentującemu Biłoruś Sokół Grodno Andriejowi Dziediewiczowi (czas 2:11:21,60), a trzecie - Piotrowi Niechwiejczykowi z Opel Activ Team/Unia Miast (czas  2:13:10,56).

Reprezentacja Białorusi liczyła 5 zawodników, którzy jadąc na zawody do Krynicy postanowili wystartować również w Lublińcu. Nad zasadami współzawodnictwa czuwali sędziowie, a nad  bezpieczeństwem  ratownicy medyczni, którzy na szczęście nie musieli interweniować. Aura nie ułatwiała marszu, ale zawodnicy niesieni duchem zwycięstwa, ogrzewając się przy ognisku i popijając gorącą herbatkę byli w szampańskich humorach i obiecali wrócić za rok. Oczywiście niezależnie od temperatury.

Galeria
Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie! Zawody w 13-stopniowym mrozie!
Tomasz Barczyk
Czwartek 8 marca 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych