Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zmiana decyzji o pozwoleniu na budowę

KARTA USŁUG NR: WB/6/2008

Informacje podstawowe:
Zmiana decyzji o pozwoleniu na budowę obiektu budowlanego zostaje udzielona na wniosek inwestora.

We wniosku należy podać:

• dane identyfikacyjne inwestora (imię i nazwisko lub nazwę instytucji oraz adres) oraz pełnomocnika jeżeli działa w jego imieniu,
  • nazwę i rodzaj całego zamierzenia budowlanego, rodzaj obiektu lub zespołu obiektów bądź robót budowlanych oraz adres inwestycji (w przypadku inwestycji liniowej należy podać nazwy ulic) i oznaczenie geodezyjne terenu (nazwę obrębu, numer arkusza mapy, numer działki).
Wymagane dokumenty:
Do wniosku należy dołączyć:
  • cztery egz. projektu budowlanego zamiennego wraz z uzgodnieniami, opiniami i pozwoleniami wymaganymi przepisami szczegółowymi,
  • upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora.
Opłaty:
Opłata skarbowa wg ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 1628 z późn. zm.).
Opłatę skarbową w wymaganej wysokości należy wpłacić na konto Urzędu Miejskiego w Lublińcu przelewem lub bezpośrednio w kasie urzędu.

Rachunek bankowy:
ING BSK S.A. O/Częstochowa
Nr konta: 33 1050 1142 1000 0005 0096 6783, w tytule zaznaczając czego opłata dotyczy.

Kasa Urzędu Miejskiego w Lublińcu:
ul. Paderewskiego 5, 42-700 Lubliniec (parter)
Poniedziałek - Piątek: od 8.00 do 14.30 (przerwa 11.00 - 11.20).

Wpłaty można również dokonać w Agencji PKO BP S.A. (opłata: 2,50 zł.) mieszczącej się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu.
Termin:
W myśl przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23), organ administracji publicznej na załatwienie spawy w postępowaniu administracyjnym ma 1 miesiąc dla spraw wymagających przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego oraz 2 miesiące dla spraw szczególnie skomplikowanych.
Komórka odpowiedzialna:
Wydział Budownictwa i Architektury
42-700 Lubliniec
ul. Paderewskiego 7 (pokój 23)

Tel. (34) 351 05 06
E-mail: wb@lubliniec.starostwo.gov.pl

Miejsce składania wniosku:
Kancelaria Starostwa Powiatowego w Lublińcu (ul. Paderewskiego 7) pokój nr 6 (parter).
Godziny urzędowania:
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
Tryb odwoławczy:
Stronom przysługuje odwołanie od decyzji w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia do Wojewody Śląskiego za pośrednictwem Starosty Lublinieckiego, reprezentowanego przez Wydział Architektury i Budownictwa.
Opracował/edytował:
Zatwierdził:
Michał Krych/ Agnieszka Janik/ Tomasz Barczyk
Tomasz Klecha - Naczelnik Wydziału WB
Data sporządzenia:
Data aktualizacji:
2008-10-27
2018-07-27
Pliki do pobrania:
Karty usług WB
Sobota 30 maja 2015
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych