Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
10
MAR
BALET ZESPOŁU „ŚLĄSK” WYJEŻDŻA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

BALET ZESPOŁU „ŚLĄSK” WYJEŻDŻA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Od 17 marca do 9 kwietnia, balet Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie koncertował w Stanach Zjednoczonych. Artyści wystąpią w ramach Festival of Nations - odbywającego się corocznie w Dollywood Theme Park w stanie Tennessee. To już czternasta podróż „Śląska” za Ocean. Rok temu balet Zespołu z wielkim sukcesem uczestniczył w podobnej imprezie, przez miesiąc koncertując w ramach Silver Dollar City World Fest w Branson.

Sukces zeszłorocznych koncertów w Branson w stanie Missouri zaowocował angażem na kolejny amerykański festiwal kultury narodów. Ta popularna w Stanach Zjednoczonych forma prezentacji kultur państw świata przyciąga wielotysięczną - i co ważne wielopokoleniową - widownię. Festiwale tego typu goszczą każdego roku znanych i cenionych artystów z całego świata: aktorów, tancerzy, muzyków, wokalistów i wykonawców innych form artystycznych, prezentujących szerokiej publiczności unikalną kulturę swojego kraju.

 Podczas tegorocznej edycji Dollywood Festival of Nations, amerykańska publiczność będzie miała możliwość poznania artystów reprezentujących min.: Afrykę, Amerykę Południową oraz Europę, wśród nich Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz artystów z Irlandii, Szwajcarii i Szkocji.

 Trwający niemal miesiąc Festiwal dedykowany jest rodzinom, dla których pobyt w Dollywood Theme Park to czasem jedyna okazja bliższego poznania różnych kultur z odległych krańców świata. Biorąc udział w koncertach, widowiskach, a także specjalnych pokazach kulinarnych publiczność ma niecodzienną możliwość obcowania z tradycją krajów reprezentowanych przez zaproszonych artystów. Wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach parku tematycznego         i organizowane są w kilku teatrach na jego terenie.

 Zespół „Śląsk” będzie tam pierwszym i jedynym przedstawicielem polskiej kultury. Taneczne prezentacje w wykonaniu artystów baletu będzie można podziwiać przez blisko miesiąc (od 17 marca do 9 kwietnia) w położonym na terenie Dollywood Park teatrze Showstreet Palace Theater Balet Zespołu „Śląsk” kilka razy dziennie zaprezentuje polskie tańce ludowe i narodowe podczas kilkudziesięciominutowych koncertów. Przed każdym koncertem zostanie zaprezentowany film promujący Polskę, przybliżający widzom kraj, którego kulturę będą oglądać w wykonaniu artystów Zespołu "Śląsk".

Do Polski artyści wrócą 11 kwietnia.

Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 10:47:47
Piątek 10 marca 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348