MAR
15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

Prawo do prawdziwej i rzetelnej informacji, do swobody wyboru, do bezpieczeństwa i do reprezentacji – są to cztery prawa konsumentów sformułowane w 1962 r. przez prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Było to pierwsze w historii publiczne uznanie praw konsumentów i wyraźne zaakcentowanie ochrony ich interesów. W rocznicę jego przemówienia skierowanego do amerykańskiego Kongresu obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta.

Po raz pierwszy ten dzień świętowany był w 1983 r., a w Polsce idea tego święta oficjalnie pojawiła się w 2000r. Dzień ten jest szczególnie ważny dla nas wszystkich, ponieważ każdy z nas jest konsumentem bez względu na płeć, wiek, kulturę, religię, wykształcenie czy pełnione role społeczne. Kupujemy codziennie, a każda przez nas wydana złotówka stanowi o naszej zależności od konsumpcji. Z okazji Światowego Dnia Konsumenta życzymy przemyślanych i trafnych zakupów.

Tomasz Barczyk
Środa 15 marca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,