Najlepsi matematycy wśród gimnazjalistów

Poniedziałek 20 czerwca 2016 14:39Czas czytania: 2 min.

W lublinieckim "Mickiewiczu" odbył się VI Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Szkoły, w ramach którego zmierzyło się 23 gimnazjalistów z 8 okolicznych szkół: z Lublińca, Pawonkowa, Lubecka, Ciasnej, Koszęcina, Kalet i Dobrodzienia. Zwyciężył Aleksy Walczak z Zespołu Szkół w Kaletach, II miejsce zdobyła Julia Osiadacz z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu, a III miejsce uzyskał Michał Jośko z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu. Nagrodzonych zostało 8 pierwszych miejsc:

4 miejsce - Michał Wieczorek z Gimnazjum w Pawonkowie,
5 miejsce - Mateusz Lendzion z Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu,
6 miejsce - Aleksander Michalski z Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu,
7 miejsce - Marcin Ulewicz z Gimnazjum w Ciasnej,
8 miejsce - Bartosz Wiecha z Gimnazjum w Ciasnej oraz Karol Kopyto z Gimnazjum w Pawonkowie.

Po części zadaniowej, uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat działania giełdy papierów wartościowych przygotowanym i poprowadzonym przez honorowych gości: dr Anetę Włodarczyk i dra Marcina Zawadę, pracowników naukowych Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, która objęła patronatem tegoroczny konkurs. Następnie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat budowania gier komputerowych w programie Scretch, którą poprowadził, z ogromną pasją, uczeń klasy 1a, matematyczno-informatycznej, Kacper Garcon. Kacper zaprezentował wykonane przez siebie gry.

Uroczystą galę rozdania nagród zwycięzcom poprowadzili uczniowie klasy 2b. Zaprezentowali wraz z Danielem Wydmuchem z 2c historię życia Stefana Banacha, naszego wybitnego matematyka oraz spektakl Lilije Adama Mickiewicza w wykonaniu współczesnym.

Słowa podziękowania i wyrazy uznania dla uczestników i ich opiekunów za rozwijanie i wspieranie matematycznej pasji, a także dla organizatorów za ogromny trud włożony w przygotowanie konkursu, skierował  Andrzej Gawron, dr Aneta Włodarczyk z Politechniki Częstochowskiej i Katarzyna Nowak - dyrektor metodyczny Sieci Szkół Językowych Naczyńscy.

Bez przyjaciół i sponsorów konkurs nie byłby tak atrakcyjny i uroczysty. W tegorocznej edycji nagrody ufundowali: Starosta Lubliniecki, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Gawron, firma EthosEnergy, Sieć Szkół Językowych Naczyńscy, firma Telcom, lubliniecki oddział Banku Spółdzielczego w Gliwicach, Nadleśnictwo Koszęcin, firma ASA w Lublińcu, Rada Rodziców oraz państwo Dudowie ze szkółki krzewów i drzew leśnych oraz piekarnia i ciastkarnia Kampa.

Wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie dziękuje dyrektor Jadwiga Stroniewska oraz organizatorzy: Grażyna Kaczorowska, Beata Dombek, Sonia Olszok oraz Adam Ożarowski