Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
02
MAR
Podziękowania od Starosty Tucholskiego

Podziękowania od Starosty Tucholskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, w dniu 28 lutego br., starosta tucholski Michał Mróz wraz z wicestarostą Zenonem Poturalskim podziękowali władzom powiatu lublinieckiego za wsparcie w przezwyciężaniu i pomoc ofiarom nawałnicy, która 11 sierpnia zeszłego roku nawiedziła Powiat Tucholski.

- W imieniu własnym i mieszkańców powiatu tucholskiego bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i okazaną nam życzliwość. Skala zniszczeń po sierpniowej nawałnicy była ogromna. Drzewa połamane jak zapałki, wyrwane z korzeniami, zerwane dachy, połamane słupy wysokiego napięcia, 2,5 tys. uszkodzonych budynków, w tym ponad 200 budynków zupełnie wyłączonych z użytku i ponad 100 km zniszczonych dróg powiatowych. W tym ogromie nieszczęścia, jakie spotkało mieszkańców powiatu tucholskiego bardzo cenimy sobie odruch ludzkiej życzliwości i pomoc z Państwa strony - mówił Michał Mróz, starosta tucholski - niech symbolicznym "dziękuję" będzie ten anioł wykonany przez lokalnego artystę rzeźbiarza, wykonany z powalonego podczas nawałnicy drzewa.

Radni Rady Powiatu w Lublińcu na wrześniowej sesji Rady Powiatu jednogłośnie wyrazili zgodę na pomoc finansową dla powiatu tucholskiego. Dzięki przekazanym środkom finansowym możliwy był remont dróg powiatowych w trzech miejscowościach powiatu tucholskiego.

Galeria
645394-img_0675.jpg 02ab37-img_0665.jpg 12768b-img_0639.jpg 755421-img_0651.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 13:48:10
Piątek 2 marca 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348