STY
Turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek  o puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Pawonkowie

Turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek o puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Pawonkowie

W ubiegłą niedzielę, tj. 20 stycznia br. w hali sportowej w Pawonkowie odbył się ostatni już turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w dwóch kategoriach wiekowych: U12 oraz U11. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

W kategorii U12 do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny: Górnik Zabrze, Sparta Lubliniec oraz Szombierki Bytom. Z kolei w drugiej kategorii zaprezentowały się: Górnik Zabrze, Sparta Lubliniec i Gwarek Tarnowskie Góry. Zarówno w kategorii U11, jak i U12 najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Górnika Zabrze.

W rywalizacji piłkarzy urodzonych w 2007 roku podopieczni Szymona Pietkiewicza (Górnik Zabrze) wygrali z drużyną Sparty Lubliniec 10:0, a swoje zwycięstwo przypieczętowali, wygrywając z drużyną Szombierki Bytom 6:1.

Z kolei z zespołem zawodników urodzonych w 2008 roku trener Tomasz Macha (Górnik Zabrze) przeszedł przez pawonkowską halę bez przeszkód. Świadczą o tym rezultaty zabrzan, którzy najpierw pokonali Spartę Lubliniec 6:1, a w ostatnim meczu dali pokaz skuteczności, wygrywając z Gwarkiem Tarnowskie Góry 14:0.

Wyniki w kategorii U12 prezentują się następująco: Sparta Lubliniec - Górnik Zabrze 0:10, Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec 4:2, Górnik Zabrze – Szombierki Bytom 6:1.

Uczestnikom wydarzenia puchary i dyplomy wręczyli: prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu Krzysztof Olczyk, prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Bytomiu Tomasz Wyszyński oraz przedstawiciel Komisji Medialnej Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Dusik.

Turniej Finałowy zaplanowano na dzień 26 stycznia br. w Bojszowach, gdzie zagrają: GKS GieKSa Katowice – Unia Racibórz oraz Iskra Pszczyna - Górnik Zabrze.

Źródło(artykuł i zdjęcie) : Śląski Związek Piłki Nożnej

Galeria
df2050-zdjecie01.jpg ddcd0a-zdjecie02.jpg c13b7d-zdjecie03.jpg ca3446-zdjecie06.jpg
Poniedziałek 21 stycznia 2019