GRU
Z wesołą kolędą, z muzyką i tańcem, z gwiazdą i turoniem idą przebierańce

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W każdym zakątku naszego kraju tuż przed Bożym Narodzeniem i jeszcze długo po nim rozbrzmiewają kolędy. Zgodnie z tradycją w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu okres Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęto wspólnym śpiewaniem kolęd. 12 grudnia 2018 r. przybyło tutaj wielu gości, by wziąć udział w jubileuszowym „XX Wspólnym Kolędowaniu”. Patronat nad tą uroczystością objął  Starosta Lubliniecki oraz zespół Golec uOrkiestra.

Dzieci, młodzież i dorośli kilkunastu placówek zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki wzbogacone wspaniałą choreografią i pięknymi strojami. Wśród wykonawców znaleźli się przedstawiciele następujących placówek: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. M. Konopnickiej w Lublińcu, Przedszkole Miejskie Nr 3 w Lublińcu, Ośrodek Rehabilitacyjny  w Rusinowicach, Dom Pomocy Społecznej „Zameczek”, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich oraz zespoły Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego: zespół „Koniczynki”, „Tornado”, grupa taneczna „Ladys” i Szymon Matusek uczeń Technikum Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Wspólne kolędowanie połączone było z finałem, również jubileuszowego, XX – Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych”, których wystawę można było oglądać w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lublińcu. Wśród nagrodzonych szopek  znalazły się również wyróżnione przez artystów zespołu Golec uOrkiestra, którzy przesłali uczestnikom kolędowania specjalne życzenia. Muzycy wybrali trzy szopki, które im się najbardziej spodobały: Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Lublińcu, Filipa Kozali – ucznia klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich oraz szopka uczniów III klasy Gimnazjum Nr 5 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu.

Szopki nagrodzone zostały w dwóch kategoriach. W kategorii: przedszkola i szkoły podstawowe nagrody zdobyli: Przedszkole miejskie Nr 4 „Stebluś” – grupa „Biedronek”, Marta Ogaza ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. 74 GPP w Lublińcu, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu praca uczniów klasy IVa, Marta Pinkowska – uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 4 im. 74 GPP w Lublińcu, Oliwia Goinda – uczennica klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich i Wiktoria Weintritt – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej  Nr 2 im. Jana Pawła II Lublińcu. Natomiast w kategorii: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli nagrodę zdobył p. Leon Samek z Warsztatów Terapii Zajęciowej DPS w Lublińcu. Motywem przewodnim tegorocznej świątecznej scenografii były ogromne, złote malowane na desce skrzydła anielskie z błyszczącą aureolą. Każdy uczestnik kolędowania mógł zrobić sobie zdjęcie na tle pięknych skrzydeł i choć przez chwilę poczuć się jak anioł. Podsumowaniem tego przedświątecznego spotkania było wspólne odśpiewanie przez zaproszonych gości kolędy nazywanej hymnem Bożego Narodzenia  -„Bóg się rodzi”. W pięknej scenerii kolorowych choinek i anielskich skrzydeł zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia cieszyli się nie tylko młodzi artyści, twórcy szopek,  ale również wielu znamienitych gości. Mimo, że jeszcze trwa adwent wspólne kolędowanie przyciągnęło na świąteczne spotkanie całe rodziny.

Galeria
Wtorek 18 grudnia 2018
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych