CZE
Być dobrym - tylko tyle i aż tyle! - hasło motywujące do działania osoby związane z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”-  Jan Paweł II.

To właśnie serce jest swoistym symbolem lublinieckiej szkoły, która należy do Stowarzyszenia „Szkół z Sercem”. Patronem placówki jest wybitny kardiolog prof. Zbigniew Religa. Jednak nie zdobyte tytuły ani powoływanie na wybitne postaci, stanowią o „sercu” miejsca, z którym tylu uczniów i słuchaczy związało kilka lat swojego życia.

Jesteśmy warci tyle, ile potrafimy pomóc słabszym od nas. Wydaje się, że to przekonanie zakiełkowało w sercach wielu osób, zarówno nauczycieli jak i uczniów oraz słuchaczy, prowadząc do zaangażowania w zadania, związane z udzielaniem pomocy w przeróżnych obszarach. Praca na rzecz innych została doceniona przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, które przyznało placówce tytuł Lidera Dobroczynności wśród szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Uzyskanie takiego tytułu zobowiązuje. Wolontariat od zawsze stanowił istotę naszej szkoły, tak też pewnie pozostanie, o ile nie zapomnimy o sercu - sercu wrażliwym na cierpienie każdej, żyjącej istoty – mówi dyrektor szkoły Katarzyna Dworok.

Źródło: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

f808ab-lider.jpeg
Środa 12 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych