STY
Konwent powiatów województwa śląskiego - 07.01.2019 r.

Władze Powiatu Lublinieckiego – starosta Joachim Smyła oraz wicestarosta Tadeusz Konina 7 stycznia uczestniczyli w pierwszym w tym roku Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego, który został zorganizowany na terenie gminy Bestwina. Było to także pierwsze spotkanie po październikowych wyborach samorządowych. Zaproszenie starosty bielskiego Andrzeja Płonki przyjęło 15 starostów, reprezentujących poszczególne jednostki samorządu terytorialnego. Spotkanie rozpoczęto krótką prezentacją wszystkich starostów, wśród których pojawiły się nowe osoby. Najważniejszy punkt konwentu stanowił wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących VI kadencji.  Jednogłośnie uchwalono, iż funkcję przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego pełnił będzie starosta bielski Andrzej Płonka, który został także rekomendowany jako reprezentant województwa śląskiego do Zarządu Związku Powiatów Polskich. Dokonano również wyboru wiceprzewodniczących konwentu w osobach: starosty bieruńsko-lędzińskiego Bernarda Bednorza, starosty kłobuckiego Henryka Kiepury oraz starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia. Wszyscy starostowie wyrazili chęć uczestnictwa w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W ramach spraw bieżących starostowie zadeklarowali chęć wspierania się oraz współpracy w realizowaniu zadań samorządów powiatowych. Wspólnie uznano, że najtrudniejszym wyzwaniem, które stoi przed powiatami, jest kwestia związana z finansowaniem szpitali. Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego Andrzej Płonka przedstawił sprawozdanie z działalności Związku Powiatów Polskich w 2018 r. W minionym roku odbyło się 13 posiedzeń Zarządu ZPP, w trakcie których rozpatrzono kilkaset zagadnień, przyjęto 9 stanowisk i podjęto ponad 100 uchwał.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Środa 9 stycznia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych