WRZ
Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu organizatorem konferencji pt. „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół”

W Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbyła się konferencja pt. „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół”. Jej organizatorem był Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Konferencja dotyczyła zmian w szkolnictwie zawodowym, doradztwa zawodowego oraz roli pracodawcy w kształceniu zawodowym.

Spotkanie uświetnili przedstawiciele kuratorium: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Alicja Janowska, wicedyrektor Joanna Grabowska oraz wizytatorzy tamtejszej placówki. Zaproszono również lokalnych pracodawców. Katowicką Strefę Ekonomiczną reprezentował prezes spółki Elhand Transformatory Adam Matera oraz przedstawiciel firmy Eurobox Anna Sosińska. Obecni byli również reprezentanci spółek Lentex oraz EthosEnergy. Ponadto w konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół o profilu ekonomicznym, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz doradcy zawodowi z powiatów: lublinieckiego, częstochowskiego,  kłobuckiego i myszkowskiego.

Konferencja była doskonałą okazją do upowszechnienia tematyki związanej ze szkolnictwem zawodowym – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu Jolanta Kardas. Swoje oczekiwania, a także bariery na drodze do efektywnego nauczania zawodu zaprezentowali przedstawiciele szkół oraz pracodawcy. Z pewnością opinie
i pomysły wszystkich uczestników spotkania pomogą w doskonaleniu przyszłych absolwentów szkół zawodowych.

Źródło: Archiwum szkoły

2bbaf4-konferencja1.jpg
Wtorek 11 września 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych