Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
21
MAJ
Komisja Konkursowa wyłoniła kandydata na nowego dyrektora SP ZOZ-u w Lublińcu. Został nim DARIUSZ BRZEZIŃSKI

Komisja Konkursowa wyłoniła kandydata na nowego dyrektora SP ZOZ-u w Lublińcu. Został nim DARIUSZ BRZEZIŃSKI

21 maja br., w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu trzech kandydatów. Każdy z kandydatów przedstawił swoją koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Lublińcu, odpowiadał też na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej. W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Dariusza Brzezińskiego - do objęcia tej funkcji. Komisja Konkursowa rekomenduje Zarządowi Powiatu Dariusza Brzezińskiego na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lublińcu.

Dariusz Brzeziński posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania szpitalem, dotychczasowym doświadczeniem udowodnił swoją skuteczność w restrukturyzacji finansowej podmiotów leczniczych. Pełni funkcję prezesa Zarządu w Prudnickim Centrum Medycznym, dyrektora szpitala „Zdrowie” w Kwidzynie, gdzie przeprowadził restrukturyzację finansową i skutecznie przyczynił się do odbudowy relacji dyrekcji z pracownikami. Pełnił również funkcję dyrektora i prezesa Zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżonowie, gdzie doprowadził do połączenia szpitali publicznych w Dzierżonowie i Bielawie, przekształcił tę jednostkę w spółkę prawa handlowego, przeprowadził restrukturyzację naprawczą podmiotu i systematycznie rozwijał nowe usługi medyczne. Współzałożyciel Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych. W latach 2004-2010 przeprowadził postępowanie ugodowe z wierzycielami, oddłużył Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Stroniu Śląskim, brał udział również w przekształceniu tej placówki w Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej. Wcześniej prowadził działalność gospodarczą polegającą na doradztwie prawnym i gospodarczym dla firm i osób fizycznych, zajmował się konsultingiem biznesowym i zamówieniami publicznymi.

- SP ZOZ w Lublińcu posiada wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001, co z pewnością jest wyznacznikiem jakości świadczonych przez niego usług medycznych, obecnie jednak nie jest to uwzględniane przy kontraktowaniu świadczeń z NFZ. Ważniejsza stała się resortowa akredytacja Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ), dzięki której można liczyć na wyższe finansowanie, należy więc podjąć działania do uzyskania tej akredytacji, co wyróżni i wzmocni szpital jako bardziej bezpieczny dla pacjenta.

Priorytetem pozostaje dla szpitala przywrócenie oddziału chorób wewnętrznych, tzw. interny. Kłopoty finansowe są przypadłością wielu szpitali powiatowych i są winą systemu i zbyt niskich nakładów finansowych na ochronę zdrowia. Do czasu zwiększenia finansowania przez NFZ- jako jedynego płatnika – trzeba podjąć wszystkie możliwe działania, które pozwolą przetrwać szpitalowi te trudne czasy. Chciałbym też podkreślić rolę człowieka, zespołu. Skuteczne przywództwo nie opiera się na zarządzaniu ludźmi, tylko z ludźmi. Bez ich wsparcia nie da się przeprowadzić żadnych procesów wewnętrznych. Załoga jest największym kapitałem szpitala, od kwalifikacji i zaangażowania zależy nasz sukces. Na rynku medycznym występują ciągłe problemy z pozyskaniem wykwalifikowanej kadry, należy więc szanować i inwestować w pracownika, bo jest to inwestycja na przyszłość. Stawiam na właściwą komunikację wewnętrzną z pracownikami, od szczebli kierowniczych do najniższych. No i oczywiście pacjent. Pacjent, co wydaje się sprawą oczywistą, a jednak często zapominaną, jest sednem misji szpitala. Jakość obsługi pacjenta buduje wizerunek placówki. Pierwsze 90 dni pełnienia przeze mnie funkcji dyrektora SP ZOZ w Lublińcu będą okresem intensywnego poznania i planowania. Pierwsze 30 dni to faza „patrz i słuchaj”, czyli bardzo dobre poznanie szpitala, jego pracowników i ustalenie, co można zmienić, aby było lepiej. Kolejne 30 dni to faza „wizja i cele”, czyli praca z załogą, dalsze 30 dni to faza planowania już konkretnych działań naprawczych. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie wszystko będzie łatwe i przyjemne, ze swojej strony gwarantuję pełne zaangażowanie i oddanie. Stawiam na komunikację i uczciwość. Uważam, że szpital ma potencjał i możliwa jest sanacja jego sytuacji finansowej - mówi Dariusz Brzeziński - kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu.

Galeria
a7d33f-zdjecie.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 14:21:01
Czwartek 21 maja 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348