ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

21 czerwca 20221 min.886

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

Zwiedzanie podzieliliśmy na trzy części: Lubliniec i okolice, część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. Wybraliśmy dla Ciebie miejsca, które musisz zobaczyć, żeby móc powiedzieć „tak, zwiedziłem powiat lubliniecki”. Znajdziesz tu skrót informacji o miejscach i zabytkach wartych odwiedzenia, niektóre z nich opatrzyliśmy krótkimi filmikami.

Przewodnik dostępny jest w wersji on-line oraz w wersji papierowej (Wydział Informacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lublińcu, tel. 530 322 866). Na naszym Facebooku publikujemy wybrane fragmenty przewodnika opatrzone nagraniami wideo.

No, to w drogę!

[%pliki%]

II Mikołajkowy Bieg wzdłuż Leńcy

25 listopada 20221 min.76

II Mikołajkowy Bieg wzdłuż Leńcy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Mikołajkowym Biegu wzdłuż Leńcy na 10 km, który odbędzie się 3 grudnia br.

Domagali się wzrostu wynagrodzeń i zmiany systemu finansowania

25 listopada 20222 min.164

Domagali się wzrostu wynagrodzeń i zmiany systemu finansowania

DPS Kombatant Lubliniec. Ludziom pomagamy a sami biedę mamy” czytamy na jednym z transparentów, z którymi na sesję Rady Powiatu przyszli pracownicy DPS Dom Kombatanta i  członkowie NSZZ „Solidarność”. W swojej petycji domagają się zwiększenia środków finansowych na wzrost wynagrodzeń pracowników domów pomocy społecznej. Według Związkowców wieloletnia polityka zarządzania zasobami ludzkimi w tych placówkach,  w tym powiązanie wynagrodzeń z kosztami pobytu podopiecznych  i odpłatności za pobyt doprowadziło do sytuacji zepchnięcia pracowników na margines przyzwoitości zawodowej i ludzkiej.

Sprzeciw Związkowców

24 listopada 20221 min.109

Sprzeciw Związkowców

Przed przystąpieniem do głosowania nad podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia programu naprawczego SP ZOZ w Lublińcu odczytane zostało stanowisko Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Lublińcu, którego przedstawiciele uczestniczyli w obradach Rady Powiatu. Z dokumentu tego wynika zdecydowany sprzeciw dotyczący planowanych zmian warunków pracy i płacy. Problem ten dotyczy 42 osób i wynika z dostosowania współczynników pracy określonych w ustawie „podwyżkowej”.

Przypomnijmy, koszty wynagrodzeń pochłaniają prawie 100% przychodów szpitala. Gwoździem do trumny okazała się ustawa „podwyżkowa”, na mocy której ustawodawca zobowiązał szpital do przyznania podwyżek wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, jednak nie zapewnił finansowania w całości tych podwyżek.  Obecnie niepokryta różnica to 200 tysięcy złotych miesięcznie.

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

24 listopada 20223 min.61

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczonej na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem byłego szpitala i budynkiem gospodarczym.

Prezentacja obiektu: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-530-308-379-lub-530-331-780.php

Radni Rady Powiatu zatwierdzili program naprawczy SP ZOZ w Lublińcu

23 listopada 20221 min.126

Radni Rady Powiatu zatwierdzili program naprawczy SP ZOZ w Lublińcu

Dyrektor tej placówki omawiając proponowane przez siebie kierunki rozwoju i działania restrukturyzacyjne zaznaczył, iż najlepszym podsumowaniem tych działań jest przysłowie „tak krawiec kraje, jak mu materii staje”. W związku z tym w programie  nie znajdziemy informacji o planowanych inwestycjach, nowoczesnych technologiach, innowacjach w dziedzinie ochrony zdrowia. Jest to więc – najkrócej mówiąc – program na przetrwanie szpitala.

Jak wyjaśniał dyrektor SP ZOZ Marek Augustyn – jedną z możliwości ograniczenia strat szpitala jest wydzierżawienie pomieszczeń w związku z uruchomieniem pracowni RTG i TK. Planowana jest również optymalizacja polityki kadrowej, co będzie wiązało się ze zmianami warunków pracy i płacy pracowników, a co – jak mówi dyrektor – spotkało się z dużym oporem załogi.

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala zdominowała obrady Rady Powiatu

23 listopada 20225 min.135

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala zdominowała obrady Rady Powiatu

W związku z niepokrywaniem przez  Narodowy Fundusz Zdrowia kosztów leczenia pacjentów powiatu lublinieckiego radni podjęli uchwałę w sprawie zwiększenia ryczałtu dla SP ZOZ w Lublińcu. Dokument ten otrzymali m.in. Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Poseł na Sejm RP Andrzej Gawron i dyrektor NFZ w Katowicach Piotr Nowak. W uzasadnieniu uchwały czytamy:

Zarząd Powiatu w marcu 2019 roku wyraził swój sprzeciw wobec 20-letniej praktyki finansowego pogrążania szpitali powiatowych. Bardzo wyraźnie podkreślono, że ten sprzeciw jest skierowany wobec zaniechania systemowych działań ratujących istnienie szpitali powiatowych. Już wtedy wskazywaliśmy, że jeśli natychmiast nie podejmie się żadnych działań, czas upadku tego systemu organizacji i finansowania świadczeń zdrowotnych jest nieuchronny. Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie zwiększenia kontraktu dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu w związku z jego wieloletnim niedoszacowaniem, przynajmniej do poziomu porównywalnego szpitala powiatowego w województwie śląskim.

Puchar starosty pozostał w powiecie

21 listopada 20221 min.74

Puchar starosty pozostał w powiecie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości TKKK Pedagog Lubliniec zorganizował Turniej Siatkówki. W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów: gospodarze – TKKF Pedagog, który wystawił 2 drużyny, Triumf Nakło Śląskie, 7 Team Strzelce Opolskie, MOW Krupski Młyn i TKKF Boronovia Boronów. Puchar starosty lublinieckiego pozostał w powiecie lublinieckim, zwycięzcą turnieju okazała się bowiem drużyna TKKF Boronovia Boronów. Drugie miejsce  wywalczył Triumf Nakło Śląskie, trzecie - 7 Team Strzelce Opolskie, a czwarte -  TKKF Pedagog Lubliniec.    Puchary wręczył  przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk.  Jak mówi Henryk Czaj – organizator turnieju - rywalizacja była zacięta, a poszczególne mecze stały na wysokim poziomie sportowym.  Cieszymy się, że udało się nam uczcić najważniejsze polskie święto państwowe zmaganiami sportowymi na parkiecie.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21 listopada 20221 min.54

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Przyjmijcie Państwo podziękowania za pracę, która jest autentyczną służbą, bo przynosi ulgę w cierpieniu, ubóstwie, osamotnieniu czy uzależnieniach. Dla Państwa podopiecznych jesteście wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości.

Za to wszystko dziękujemy!

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

Dla swoich podopiecznych są wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości

18 listopada 20222 min.196

Dla swoich podopiecznych są wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przyjmijcie Państwo serdeczne podziękowania za pełną oddania służbę drugiemu człowiekowi. Państwa praca wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale towarzyszenia drugiemu człowiekowi. Oznacza to często stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności i poczucia krzywdy. Dla Waszych podopiecznych jesteście wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości. Za to wszystko dziękujemy – mówił podczas spotkania z dyrektorami placówek pomocy społecznej starosta Joachim Smyła.

Co roku - 21 listopada - obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, który jest jednocześnie świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. Święto to zostało ustanowione na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej a jego data upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga –Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. To wydarzenie uznaje się za podwaliny dzisiejszego systemu pomocy społecznej.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu