ZAREZERWUJ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział

1 marca 20221 min.2962

Wykaz ośrodków zakwaterowania uchodźców na terenie powiatu lublinieckiego

Kontakt telefoniczny w sprawach zakwaterowania dla uchodźców (Powiatowy punkt koordynacji w sprawach uchodźców):

Całodobowo – tel. 530 102 822

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny!

21 czerwca 20221 min.197

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny!

Zbliżają się wakacje, jeżeli nie planujesz dalszych wyjazdów może warto poznać najbliższą okolicę. Zwiedzanie podzieliliśmy na trzy części: Lubliniec i okolice, część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. Wybraliśmy dla Ciebie miejsca, które musisz zobaczyć, żeby móc powiedzieć „tak, zwiedziłem powiat lubliniecki”. Znajdziesz tu skrót informacji o miejscach i zabytkach wartych odwiedzenia, niektóre z nich opatrzyliśmy krótkimi filmikami.

Przewodnik dostępny jest w wersji on-line oraz w wersji papierowej (Wydział Informacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lublińcu, tel. 530 322 866). Na naszym Facebooku publikujemy wybrane fragmenty przewodnika opatrzone nagraniami wideo.

No, to w drogę!

[%pliki%]

Dzień Mieszkańca

5 lipca 20221 min.76

Dzień Mieszkańca

Pod koniec czerwca br. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej 14 w Lublińcu odbył się piknik integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca”. Patronat nad imprezą objął starosta – Joachim Smyła.

XX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych w Rusinowicach

5 lipca 20222 min.32

XX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych w Rusinowicach

2 lipca br. w Ośrodku Rehabilitacyjnym im. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach odbyła się XX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych.

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju – do 31 lipca

1 lipca 20221 min.29

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia: drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

• nr  192 z dnia 30 czerwca 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr  193 z dnia 30 czerwca 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarządzenia obowiązują od dnia 1 lipca 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 lipca 2022 roku do godz. 23:59.

Harmonogram planowanych godzin pracy 'Lokalnego Animatora Sportu' na miesiąc lipiec 2022 r.

30 czerwca 20221 min.55

Harmonogram planowanych godzin pracy "Lokalnego Animatora Sportu" na miesiąc lipiec 2022 r.

Poniżej przedstawiamy harmonogramy planowanych godzin pracy "Lokalnego Animatora Sportu" na miesiąc lipiec 2022 r. na boiskach "Orlik" przy ul. Sobieskiego 22 i przy ul. ks. płk. J. Szymały 3 w Lublińcu.

Ogólnopolski Konkurs 'Zbuduj własny domek dla owadów'

30 czerwca 20221 min.56

Ogólnopolski Konkurs "Zbuduj własny domek dla owadów"

W maju firma Muduko wydająca gry planszowe, ogłosiła Ogólnopolski Konkurs "Zbuduj własny domek dla owadów".

Piknik Śląsko-Rycerski

30 czerwca 20222 min.51

Piknik Śląsko-Rycerski

25 czerwca br. na boisku piłkarskim w Herbach obył się Piknik Śląsko-Rycerski
z okazji 100. rocznicy przyłączenia Śląska do Polski. Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Herbach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinie.

Kolejne medale reprezentantów powiatu lublinieckiego w wyciskaniu sztangi leżąc

30 czerwca 20221 min.180

Kolejne medale reprezentantów powiatu lublinieckiego w wyciskaniu sztangi leżąc

Patrycja Piec oraz Maciej Koloch, mieszkańcy powiatu lublinieckiego, osiągają coraz większe sukcesy na scenie krajowej w wyciskaniu sztangi leżąc.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu