ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

21 czerwca 20221 min.2203

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

Zwiedzanie podzieliliśmy na trzy części: Lubliniec i okolice, część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. Wybraliśmy dla Ciebie miejsca, które musisz zobaczyć, żeby móc powiedzieć „tak, zwiedziłem powiat lubliniecki”. Znajdziesz tu skrót informacji o miejscach i zabytkach wartych odwiedzenia, niektóre z nich opatrzyliśmy krótkimi filmikami.

Przewodnik dostępny jest w wersji on-line oraz w wersji papierowej (Wydział Informacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lublińcu, tel. 530 322 866). Na naszym Facebooku publikujemy wybrane fragmenty przewodnika opatrzone nagraniami wideo.

No, to w drogę!

 

PS. Wszystkie filmy dostępne są również na naszym kanale na Youtube:

57e6ca-youtube_logo_20171.svg

[%pliki%]

Otrzymaliśmy środki na odbudowę zabytków

27 września 20231 min.138

Otrzymaliśmy środki na odbudowę zabytków

W ramach drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Powiat Lubliniecki otrzyma:

- 150.000,00 zł na realizację zadania „Zabezpieczenie substancji zabytkowego budynku przy ul. Paderewskiego 7 w Lublińcu poprzez wymianę źródła ciepła”. Całkowita wartość inwestycji to 153.062,00 zł, a wkład własny Powiatu Lublinieckiego to 3.062,00 zł.

- 398.000,00 zł na dotację dla parafii w Koszęcinie, na realizację zadania: „Prace konserwatorskie prospektu organowego i elementów podłogi chóru muzycznego w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie”. Całkowita wartość inwestycji: 406.122,45 zł, a wkład własny Powiatu Lublinieckiego to 8.122,45 zł.

25-lecie Parku Krajobrazowego „Lasy Nad Górną Liswartą”

27 września 20232 min.63

25-lecie Parku Krajobrazowego „Lasy Nad Górną Liswartą”

Jubileusz 25-lecia Parku Krajobrazowego „Lasy Nad Górną Liswartą” świętowano podczas Międzynarodowego Sympozjum Jurajskiego w Smoleniu.

Od 1998 roku na terenie powiatu lublinieckiego, na obszarze łącznie 12 gmin  i 4 nadleśnictw, funkcjonuje obszar poddany ochronie prawnej. Obszar ten kryje wiele ciekawostek przyrodniczych,  jak grzybienie północne,  rosiczka okrągłolistna, długosz królewski, salwinia pływająca, lilia złotogłów, a także bogaty świat zwierząt: bocian czarny, orzeł bielik, żurawie, czapla biała, puszczyk, dzięcioł czarny i wiele innych.

Razem można więcej!

27 września 20232 min.81

Razem można więcej!

To nie slogan ani frazes tylko motto przewodnie, które towarzyszyło Pływackiemu Klubowi Sportowemu „ORKA” Herby podczas trwania Konkursu SUPER BONUS PZU. Klub przystąpił do konkursu i  przysłowiowej walki o każdy głos.

Na szali do wygrania było 10 tys. zł od PZU na zakup strojów lub sprzętu sportowego dla Klubu.  Głosowanie trwało 57 dni, zakończyło się 5 września   Do konkursu klubowe zdjęcie tzw. „cieszynki” zgłosiło 306 klubów z całej Polski. Nagrodzonych mogło zostać tylko 15 klubów. Od 11 lipca dzień w dzień trwała zacięta walka o każdy głos. Głosowanie w konkursie stało się codziennym „obowiązkiem” sympatyków Klubu, a z tego co widać po wyniku bardzo wielu sympatyków. Nie sposób wszystkich wymienić, ale każdemu z całego serca dziękujemy za oddane głosy. Wzajemna mobilizacja i hart ducha walki połączyły wiele osób. Pływacki Klub Sportowy „ORKA” Herby uzyskał 14589 głosów plasując się na 10 miejscu wśród 306 klubów w Polsce i jednocześnie na 1 miejscu wśród 43 klubów w woj. śląskim.

Podsumowanie projektu NASZ POWIAT NASZE PASJE 2023

26 września 20231 min.189

Podsumowanie projektu NASZ POWIAT NASZE PASJE 2023

Spotkanie podsumowujące projekt odbyło się dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Lublińcu. Projekt zakładał organizację bezpłatnych zajęć podczas letnich wakacji. Zasada była prosta: podmioty zajmujące się sportem, rekreacją, edukacją czy też działaniami prozdrowotnymi oferowały bezpłatne zajęcia. Skorzystały z nich dzieci, młodzież i dorośli.

Oświadczenie Zarządu Powiatu

22 września 20231 min.984

Oświadczenie Zarządu Powiatu

W odniesieniu do informacji, które ukazały się w przestrzeni medialnej mówiących o trudnej sytuacji na Oddziale Dziecięcym informujemy, iż Zarząd Powiatu jest w stałym kontakcie z dyrektorem SP ZOZ-u, który pracuje nad rozwiązaniem tej trudnej sytuacji. Istota działań Pani Dyrektor sprowadza się do zażegnania tej sytuacji związanej ze złożonymi wypowiedzeniami przez lekarzy Oddziału Dziecięcego.

Do czasu zakończenia tych rozmów Zarząd Powiatu nie będzie się odnosił do informacji, ukazujących się w przestrzeni medialnej, ponieważ nie chcemy, aby szpital stał się miejscem kampanii wyborczej.

Rada Powiatu, Zarząd Powiatu, Dyrekcja SP ZOZ-u i wielu zaangażowanych lekarzy, pielęgniarek i pracowników SP ZOZ-u, w tej systemowej zapaści ochrony zdrowia wielokrotnie podejmowali działania, aby uratować istnienie szpitala, każdego jego oddziału, dla naszych dzieci, dla wszystkich, którzy chorują i chcą czuć się bezpiecznie w tej najważniejszej przestrzeni życia.

ZARZĄD POWIATU

Powiatowe Zawody Strażackie

19 września 20232 min.258

Powiatowe Zawody Strażackie

W sobotę, 16 września, na boisku sportowym w Koszęcinie przeprowadzono XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu lublinieckiego.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie 21 drużyn w czterech kategoriach: A – drużyny męskie, C – drużyny kobiece oraz B – drużyny młodzieżowe, w rozbiciu na chłopięce i dziewczęce.

Jak poinformowała nas Krzysztof Strzoda – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Lublińcu, organizator przedsięwzięcia - znakomite przygotowanie placu i przebiegu zawodów, zabezpieczenie sprzętowe i kwatermistrzowskie oraz wyśmienita pogoda, pozwoliły na wzorowe przeprowadzenie rozgrywek.

Narodowe czytanie w Lubitece

15 września 20231 min.146

Narodowe czytanie w Lubitece

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu, 11 września br., odbyło się, po raz dwunasty, Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: starosta Joachim Smyła oraz przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu Krzysztof Olczyk.

Coroczna akcja, zainicjowana w 2012 roku, ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz podkreślenie bogactwa polskiej literatury. Fragmenty powieści czytali, m.in. przedstawiciele władz miasta, powiatu, dyrektorzy szkół, nauczyciele, bibliotekarze oraz uczniowie, a całe wydarzenie uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu.

'Folk na tak! Różnorodność kulturowa Śląska'

15 września 20231 min.114

"Folk na tak! Różnorodność kulturowa Śląska"

W ramach projektu "Folk na tak! Różnorodność kulturowa Śląska" Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu 19 września br., w godzinach od 17.00 do 19.00 zaprasza na warsztaty „Dźwięki z odzysku”, podczas których uczestnicy będą konstruować instrumenty z odpadów i różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku.

Zajęcia poprowadzi Tomasz Drozdek, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z rożnych stron świata, perkusista, perkusjonalista.  

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu