Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
04
MAJ
Matura w cieniu pandemii

Matura w cieniu pandemii

Rozpoczęły się egzaminy maturalne, które już po raz drugi odbywają się w cieniu pandemii. Uczniowie w szczególnych warunkach, przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, sięgnęli po pióra, by napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu.

Matury przeprowadzane są z zachowaniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Centralnej Komisji Edukacyjnej. Podchodzący do egzaminów przestrzegają obowiązujących zasad, m.in.: zakrywają usta i nos, zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m). Jednak po zajęciu wyznaczonego miejsca w ławce – na czas pisania egzaminu – mogą zdjąć maseczkę.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło łącznie ponad 300 uczniów ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki. Dodatkowo do matury przystąpili także absolwenci placówek, którym przysługuje prawo do poprawy wcześniej niezdanego egzaminu (ok. 90 osób).

Na dzień pisania artykułu tj. 4 maja pozyskano informację, z której wynika, że jedna osoba nie mogła przystąpić do wtorkowego egzaminu maturalnego ze względu na nałożoną kwarantannę. Z tego powodu uczennica podejdzie do sprawdzianu w dodatkowym terminie.

Egzaminy potrwają do 20 maja. Wyniki matur będą znane 5 lipca, a rekrutacja na studia rozpocznie się tydzień później (13 lipca).

                                                                                                          Dominika Łupierz

Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Kategoria:
Wydarzenia w Powiecie
Dodano: 14:34:47
Wtorek 4 maja 2021
Link publikacji:
Link
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348