Kontrast: AA
Oświadczenie Starosty, Burmistrzów i Wójtów  Powiatu Lublinieckiego

Oświadczenie Starosty, Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lublinieckiego

Drodzy mieszkańcy Powiatu Lublinieckiego

W związku z panującą pandemią i dużą ilością osób zarażonych koronawirusem na terenie powiatu lublinieckiego podjęliśmy intensywne działania, tak aby walka z koronawirusem była skuteczna.

Nie mogliśmy dłużej czekać na centralne działania, ponieważ sytuacja stawała się dramatyczna, wiele osób przebywało w kwarantannie, oczekując na przedłużającą się procedurę badań.

Codzienne zdalne sztaby kryzysowe, codzienne wykonywane dziesiątki telefonów do Wojewody Śląskiego, Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych i wielu innych instytucji pozwoliły nam na uruchomienie systemu pobierania wymazów do testów. Jest to bardzo ważny krok w walce z epidemią. Dzięki temu zyskujemy czas, zwiększając tym samym szanse osób zakażonych koronawirusem na szybki powrót do zdrowia.

Wspólnym działaniem udało się nam stworzyć zespoły specjalistów do pobierania wymazów osób będących w kwarantannie i wskazanych przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego do przeprowadzenia testów oraz zapewnić odpowiednie środki transportu do laboratoriów. Po podpisaniu stosownych umów zapewniliśmy pokrycie kosztów działania zespołów wymazowych. Zespoły przeszły już odpowiednie szkolenia i w ubiegłym tygodniu ruszyły do wskazanych przez Sanepid osób. Powołanie tych zespołów, to nasza odpowiedź na przedłużające się procedury badań, wydłużony czas kwarantanny i związany z tym stres mieszkańców gmin naszego powiatu.

Zapewniamy Państwa, że w tej trudnej sytuacji podejmujemy i będziemy podejmować wszelkie działania, aby stworzyć maksymalne warunki bezpieczeństwa nie czekając na odgórne decyzje.

Sytuacja, w której znaleźliśmy się wszyscy: izolacja, dystans i zachwianie naszego porządku świata minie. Pozostańmy w domach, dbajmy o siebie i naszych najbliższych.

Samorządowcy Powiatu Lublinieckiego:

Starosta