Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Utalentowani maturzyści
19
MAJ
Utalentowani maturzyści

Utalentowani maturzyści

W poniedziałek 11 maja 2020 r. Stowarzyszenie Cognitis ogłosiło wyniki XI edycji konkursu ogólnopolskiego Talent za Talent. Miło nam poinformować, że w gronie 24 finalistów z całej Polski znaleźli się trzej tegoroczni maturzyści: Ewa Kaczorowska i Wojciech Fokczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu oraz Julia Wieczorek – tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych.

Konkurs skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi i kompetencjami matematycznymi. Pierwszy etap trwał od 15 marca do 30 kwietnia. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu edukacyjnego w oparciu o realia życia codziennego. W następnym etapie najlepsi liderzy spotkają się w Warszawie na wydarzeniu, podczas którego sprawdzane będą ich umiejętności podejmowania inicjatywy oraz przewodzenia i angażowania się w prace grupy. Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu Talent za Talent odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej, jednak jego termin nie jest jeszcze znany z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Warto zaznaczyć, że konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak również patronatem wielu prestiżowych uczelni: min. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz patronatem medialnym: Perspektywy.

Jak należy wnioskować z powyższego, również zdalnie można brać udział w ciekawych projektach i kształtować swoją przyszłość. Daje to możliwość zdobywania kolejnych doświadczeń i osiągnięć, które korzystnie wpływają na rozwój przyszłej kariery zawodowej. Trzymamy kciuki za dalszy udział Ewy, Julii i Wojtka w projekcie i życzymy powodzenia! Brawo Wy!

Galeria
189ab0-98196016_3167623499937322_5951228477725212672_n.jpg 3422b9-w._fokczynski.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 14:02:52
Wtorek 19 maja 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348