Kontrast: AA
Odstępy:
PAŹ
Wideokonferencja z dyrektorami szkół

Podczas dzisiejszej wideokonferencji z dyrektorami szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki wicestarosta Tadeusz Konina oraz sekretarz powiatu Sylwia Fronczek - w imieniu Zarządu Powiatu - złożyli życzenia w związku z przypadającym jutro Dniem Edukacji Narodowej, podziękowali również za pracę w trudnym czasie pandemii.

- Życzymy, abyście Państwo – nawet w tak trudnej codzienności – potrafili odnaleźć siłę. Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie zapewnić naszym uczniom to, do czego jesteśmy zobowiązani, tzn. naukę i bezpiecznych warunkach. Z przykrością musimy przypomnieć tutaj o braku pozytywnej opinii sanepidu na wniosek o zorganizowanie w naszych szkołach nauki w systemie hybrydowym. Zarząd Powiatu był i jest przekonany do takiego właśnie rozwiązania. Wiemy od Was – od osób, które najlepiej znają potrzeby szkół, że właśnie takie rozwiązanie w największym stopniu chroniłoby zarówno uczniów jak i nauczycieli. W związku z brakiem takiego przekonania ze strony sanepidu nauka rozpoczęła się w systemie stacjonarnym. Dzisiaj mierzymy się z problemem skierowania na kwarantannę dziewięciu klas w Zespole Szkół nr 1 i jednej klasy w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych. Kwarantanną objęci zostali również rodzice tych uczniów.

Podczas dyskusji ustano, iż – w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 – dyrektorzy ponownie wystąpią do sanepidu z prośbą o umożliwienie nauki w systemie hybrydowym. Wicestarosta zapewnił o poparciu takiego wniosku przez Zarząd Powiatu.

Aneta Konieczny

54574a-whatsapp_image_2020_10_14_at_18.22.24.jpeg