Informacja o debacie nad raportem

Wtorek 21 lipca 2020 14:11Czas czytania: 2 min.

Zgodnie z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym ( Dz. U. z 2020 r. poz. 920 t. j. z dn. 25.05.2020 r.)  oraz art. 15zzzzzz ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.)  Zarząd Powiatu w Lublińcu złożył w dniu 17 czerwca 2020 roku do Rady Powiatu w Lublińcu Raport o stanie Powiatu za 2019 rok.

Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę. W debacie nad raportem oprócz radnych głos mogą zabierać mieszkańcy powiatu. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącego Rady Powiatu pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 150 osób (mieszkańców powiatu). Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, (tj. do dnia 4 sierpnia 2020 roku), podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Podczas sesji rady powiatu, która odbędzie się 5 sierpnia 2020 roku o godzinie 10:00
 w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Sobieskiego 22, przeprowadzona zostanie debata nad Raportem o stanie powiatu za 2019 rok. Dla mieszkańców, którzy zgłosili swój udział w debacie i których zgłoszenie poparte jest wymaganą liczbą podpisów mieszkańców, będzie przygotowane stanowisko komputerowe, z którego będą mogli zdalnie uczestniczyć w debacie o określonej przez przewodniczącego godzinie.

Szczegółowych informacji udziela Referat ds. Funduszy i Rozwoju, nr tel. 34 3510532.

Utworzony: Wtorek 21 lipca 2020 14:20:51 przez: Tomasz Barczyk

To może cię również zainteresować: