Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
14
SIE
Instytut Allerhanda pomaga osobom nadmiernie zadłużonym - portal www.szansadwazero.pl

Instytut Allerhanda pomaga osobom nadmiernie zadłużonym - portal www.szansadwazero.pl

Choć możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej istnieje w Polsce od w 2009 r., to jednak przypadki ogłoszenia upadłości konsumenckich były - wskutek niezwykle restrykcyjnych przesłanek - marginalne. Przepisy diametralnie zmieniły się w styczniu 2015 r., pozwalając na częstsze stosowanie upadłości konsumenckiej w praktyce – co jednak umknęło powszechnej uwadze. A szkoda, bo rezultatem zastosowania przepisów może być nawet zupełne zwolnienie zadłużonego z długów, które nie mogą być spłacone (tzw. oddłużenie), w pewnych sytuacjach nawet bez jakichkolwiek rozliczeń!

Krakowski Instytut Allerhanda (jesteśmy instytutem studiów prawnych, nasi przedstawiciele wchodzili w skład Zespołu przy Ministrze Sprawiedliwości nowelizującego prawo, mamy siedzibę w Krakowie, ale projekt jest ogólnopolski) przygotował i realizuje ogólnopolski autorski, projekt pomocowy Szansa 2.0, którego celem jest zmniejszenie zadłużenia poprzez wykorzystanie szansy, jaką stwarzają znowelizowane przepisy o upadłości konsumenckiej. Ma on też wymiar społeczny, bo dzięki oddłużeniu rodziny mają szansę na uniknięcie społecznego wykluczenia i  dziedziczenia ubóstwa.
        
Instytut nie pomaga finansowo, ale wspiera darmowo w procedurze prawnej.

W ramach pomocy  powstała specjalna strona internetowa, www.szansadwazero.pl. Jej  „sercem”  jest  bezpłatny tzw. Kwalifikator, czyli,  jedyny taki w Polsce, autorski anonimowy test, składający się z 21 pytań, odpowiadających na pytanie, czy zadłużona osoba ma szansę na wszczęcie procedury ogłoszenia upadłości. Jeśli konsument ma wątpliwość co do tego, czy spełnia warunki określone przez przepisy o upadłości konsumenckiej, może też przesłać do Instytutu mail z zapytaniem – formularz kontaktowy także dostępny jest na stronie internetowej, www.szansadwazero.pl - poza podaniem kontaktowego adresu e-mail, nie jest wymagane podawanie innych danych osobowych).           

W każdy czwartek w godzinach od 13:00 do 15:00 czynny jest punkt doradczy w siedzibie Instytutu Allerhanda (Pl. Sikorskiego 2/7 w Krakowie), a w każdy piątek, w godzinach od 14:00 do 16:30 - telefon informacyjny (pod numerami telefonów: +48 531 642 412 i +48 531 642 205).

Program, nazwany „Szansa 2.0”, jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Dodano: 12:18:32
Piątek 14 sierpnia 2015
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348