MAR
Komunikat nr 5 w sprawie załatwiania spraw w wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu od 27 marca 2020 roku

Informuje się petentów Wydziału Komunikacji, Drogownictwa i Transportu, że zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami dot. przemieszczania się przez obywateli w przestrzeni publicznej, od dnia 27 marca 2020 roku, WSZYSTKIE sprawy, realizowane przez wydział, załatwiane będą WYŁĄCZNIE w systemie korespondencyjnym, zgodnie z następującymi zasadami:

1. Odbiór tzw. „stałych” dowodów rejestracyjnych (i karty pojazdu, jeśli była wydana) nastąpi na wniosek strony, po doręczeniu organowi pozwolenia czasowego jako załącznika do wniosku. Dokumenty, wraz z decyzją, zostaną stronie wysłane pocztą.
  2. Rejestracja pojazdów:
    1. rejestrowane będą tylko pojazdy sprowadzone z krajów członkowskich UE, fabrycznie nowe niezarejestrowane oraz pojazdy podmiotów prowadzących działalność przewozową zgodnie z posiadaną licencją, w oparciu o następującą procedurę:
      • do siedziby Starostwa Powiatowego w Lublińcu przesyła się wypełniony wniosek i niezbędne, wymagane przepisami prawa załączniki. We wniosku należy BEZWZGLĘDNIE podać numer telefonu kontaktowego oraz dołączyć kopię ważnej polisy OC (także w przypadku pojazdów nowych).
      • po analizie wniosku i załączników urzędnik zwróci się telefonicznie do wnioskodawcy o uiszczenie opłaty oraz przesłanie potwierdzenia przelewu. Nr rachunku bankowego: 14 1020 1664 0000 3502 0188 8452, adres poczty elektronicznej, na który należy wysłać potwierdzenie: wk@lubliniec.starostwo.gov.pl
      • pozwolenie czasowe, oryginały dokumentów własności oraz tablice rejestracyjne zostaną wysłane wnioskodawcy na adres korespondencyjny, wskazany we wniosku.
    2. pojazdy używane, zarejestrowane w Polsce – przyjmowane będą tylko zgłoszenia nabycia, w formie zawiadomienia, wraz z kopią dokumentu (lub dokumentów) przenoszącego własność (np. umowa, umowa darowizny, postanowienie sądu, faktura) oraz kopią dowodu rejestracyjnego.

WAŻNE: Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, istnieje obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu zarejestrowanego uprzednio w Polsce.

3. Zgłaszanie zbycia pojazdu (w przypadku np. sprzedaży): zawiadomienie o zbyciu pojazdu wraz z kopią dokumentu (lub dokumentów) przenoszącego własność (np. umowa, umowa darowizny, faktura) należy doręczyć do siedziby organu w trybie korespondencyjnym.
  3. Uprawnienia do kierowania pojazdami: wszystkie sprawy załatwiane będą korespondencyjnie, na wniosek strony, lub z urzędu.
  4. Sprawy załatwiane za pośrednictwem platformy ePUAP: załatwiane będą wyłącznie sprawy opatrzone ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

TRACI MOC KOMUNIKAT NR 2 dotyczący Wydziału Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Ogłoszenia, komunikaty
Czwartek 26 marca 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych