Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Piątek 16 kwietnia 2021 09:24Czas czytania: 3 min.

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonych numerami:

Lp.

Oznaczenie działki

Rodzaj użytków

Cena wywoławcza

+ VAT

Wysokość wadium w zł

1.

Działka nr 2081/107, k.m. 5, obręb Lubliniec, pow. 1206 m2

RIIIb – 1206 m2

79 000,00 zł + 23% VAT

2.

Działka nr 2082/107, k.m. 5, obręb Lubliniec, pow. 1236 m2

RIIIb – 1236 m2

81 000,00 zł + 23% VAT

3.

Działka nr 2083/107, k.m. 5, obręb Lubliniec, pow. 1410 m2

RIIIb – 1410 m2

92 000,00 zł + 23% VAT

Do ceny osiągniętej w przetargu doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.

Na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublińca zatwierdzonego uchwałą Nr 521XLVII/2014 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 29 kwietnia 2014 r. opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego rocznik 2014 r. z dnia 07 maja 2014 r. pod pozycją 2717 przedmiotowy teren ma przeznaczenie:

Ustalenia planu:

2MN/U – tereny  zabudowy  mieszkaniowej  jednorodzinnej i usługowej
1ZI – tereny zieleni izolacyjnej (wschodnia część działek).

Określenie sposobu zagospodarowania i warunków ewentualnej zabudowy (w tym zakazy i dopuszczenia) następuje na podstawie wypisu i wyrysu z planu zagospodarowania przestrzennego.

Dodatkowo informuję, że przedmiotowa nieruchomość nie znajduje się w obszarze rewitalizacji i nie podlega ustanowionemu na rzecz gminy prawa pierwokupu w myśl art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 802 ze zm.).

Z pełnym tekstem i rysunkiem planu można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 5 w godzinach pracy Urzędu.

Działki posiadają kształt nieforemny, zbliżony do prostokąta, umożliwiający dogodne zagospodarowanie zgodnie z przeznaczeniem w planie miejscowym, teren płaski.

Należność za sprzedaż prawa własności ww. nieruchomości jest płatna jednorazowo przed zawarciem aktu notarialnego.

W przypadku działek z użytkiem RIIIb istnieje obowiązek wyłączenia gruntu z produkcji rolniczej.

Przetarg odbędzie się w dniu 18 maja 2021 roku o godz. 1000 w Starostwie Powiatowym w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7, I piętro, sala posiedzeń nr 28.

Przetarg polega na licytacji ceny wywoławczej poszczególnych nieruchomości.

Przystępujący do ww. przetargów zobowiązani są do wpłacenia w terminie do dnia 12 maja 2021 roku wadium na konto Powiatu Lublinieckiego nr 88 1020 1664 0000 3702 0190 9332 – z zaznaczeniem numeru działki. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu wymaganej kwoty na ww. konto.

W przypadku zainteresowania nabyciem kilku nieruchomości, wadium winno być wpłacone odrębnie dla każdej nieruchomości.

Wadium ulega przepadkowi na rzecz Powiatu Lublinieckiego, jeżeli oferent, który przetarg wygrał uchyla się od podpisania umowy sprzedaży nieruchomości w ustalonym miejscu i terminie.

W dniu przetargu należy przedstawić komisji przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód osobisty oferenta; w przypadku przedsiębiorców: dowód wpłaty wadium, informację z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub wypis z krajowego rejestru sądowego, stosowne pełnomocnictwo wraz z opłatą skarbową. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej poświadczonej notarialnie.

W przypadku przystąpienia do przetargu małżonków, gdy w ich małżeństwie obowiązuje ustrój wspólności ustawowej i środki przeznaczone na nabycie przedmiotowej nieruchomości pochodzą z ich majątku wspólnego lub gdy w ich małżeństwie obowiązuje ustrój wspólności majątkowej rozszerzonej na przedmioty nabywane przez któregokolwiek z nich, za środki pochodzące z ich majątków osobistych, w drodze umów sprzedaży: do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie osobiście lub jeden z małżonków posiadający poświadczone notarialnie pełnomocnictwo współmałżonka, zawierające zgodę na uczestnictwo w przetargu oraz odpłatne nabycie nieruchomości.

Szczegółowych informacji związanych ze sprzedażą wyżej opisanych nieruchomości udziela Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem Starostwa Powiatowego w Lublińcu ul. Paderewskiego 7 pok. 26 lub pod nr tel. 34 3510 537, 34 3510 509.

Utworzony: Piątek 16 kwietnia 2021 09:33:50 przez: Patrycja Umlauf

To może cię również zainteresować: