Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Kolejne maseczki i termometry trafią do placówek oświatowych z terenu powiatu

W czwartek, tj. 3 września otrzymaliśmy drugą dostawę środków ochrony osobistej, które następnie zostaną przekazane szkołom i placówkom oświatowym z terenu powiatu. Prawie 64 000 szt. maseczek i 81 termometrów udało się pozyskać z Agencji Rezerw Materiałowych, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 września 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 nauczycielom, uczniom oraz pracownikom oświaty życzymy wytrwałości w realizacji postanowień, twórczej pracy i wielu sukcesów.

Po niemal czterech miesiącach nauki zdalnej i dwóch miesiącach wakacji wracacie do tradycyjnych zajęć lekcyjnych. W dobie pandemii nauka z pewnością nie będzie wyglądała tak samo, jak przed jej nastaniem. Po doświadczeniach - jakie przyniósł miniony rok szkolny - wszyscy mamy nadzieję, że długo wyczekiwany powrót do szkół będzie bezpieczny i pozwoli Wam rozwijać swoje talenty w bezpośrednim kontakcie, który tworzy relacje, pozwalające doświadczać prawdziwej obecności drugiego człowieka.

Życzymy Wam – Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, aby Nowy Rok Szkolny 2020/2021 był dla Was czasem wszechstronnego rozwoju, odkrywania piękna relacji, a nade wszystko, aby był bezpieczny w tym trudnym okresie, w którym wspólnie możemy wyrażać swoją troskę o innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
1 września 2020

Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020. 

Wnioski w ramach poddziałania „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” można składać do 29 października 2020 r. w biurach powiatowych Agencji. 

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 września 2020

Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Jak co roku Klub Jednostki Wojskowej w Lublińcu rusza z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej!!!

To już XIII odsłona tego Festiwalu. Z wiadomych przyczyn tegoroczne wydarzenie odbędzie się na nieco zmodyfikowanych zasadach - SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE.

Poniżej znajdą Państwo również kartę zgłoszeń. Zachęcamy do udziału w historycznym już XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej " Czym dla wojska jest piosenka..."

13 października 2020 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Miejsce: Klub Jednostki Wojskowej Komandosów Lubliniec , ul. Sobieskiego 35

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 września 2020

PILNE!
Zarząd Powiatu uruchamia przy szpitalu powiatowym punkt wymazowy - „drive-thru”

W związku z pismem wójtów i burmistrzów 7-miu gmin wchodzących w skład powiatu lublinieckiego z dniem 31 sierpnia br. zakończyło się porozumienie w zakresie współfinansowania wymazobusa (pismo zamieszczamy poniżej). W uzasadnieniu czytamy, iż usługa wymazobusa powinna być realizowana przez odpowiednie służby medyczne finansowane ze środków Wojewody Śląskiego lub Narodowego Funduszu Zdrowia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
2 września 2020

Koncerty na Zamku "Światowa muzyka filmowa" - 11 września 2020 roku, godzina 18:00

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Angel’s Voices w składzie Danuta Smyła (skrzypce), Urszula Mizera (altówka), Grzegorz Wojtasik (skrzypce), Piotr Mazur (kontrabas), 11 września 2020 roku, godzina 18:00. Scena plenerowa – dziedziniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 września 2020

ARiMR: „Mobilny Rolnik z ARiMR” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Śląski Oddział Regionalny ARiMR od 26 sierpnia do 1 września 2020 roku czeka na zgłoszenia do konkursu „Mobilny Rolnik z ARiMR”. Konkurs odbywać się będzie na terenie miasta Częstochowy w dniu 5 września 2020 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 września 2020

Artystyczne ognisko wokalno-baletowe im. Elwiry Kamińskiej zaprasza dzieci do udziału w otwartych zajęciach tanecznych i wokalnych

Zajęcia będą się odbywały w drugiej połowie września w każdy poniedziałek i środę od godz. 16:30 w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny przy ulicy Zamkowej 3 w Koszęcinie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 września 2020

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 03.09.2020 r. godz. 15.00 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu informuje, iż w dniu 01.09.2020 r. na terenie gminy Kochanowice w Piekarni w Ostrowie ul. Wiejska 13A została pobrana próbka wody do badań laboratoryjnych, z wodociągu sieciowego Lubockie - Ostrów.

Przeprowadzone badania wody wykazały przekroczenie parametru mikrobiologicznego (bakterie z grupy coli 13 j.t.k.), co jest niezgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r, w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294). Odpowiedzialnym za jakość dostarczanej wody jest przedsiębiorstwo: Roman Browarski Zakład Ochrony Środowiska „HYDROTECH” zlokalizowaną w Dąbrowie Górniczej, ul. Al. J. Piłsudskiego 60A.

W związku z powyższym woda z sieci wodociągowej Lubockie - Ostrów nie nadaje się do spożycia przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych, mycia zębów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 września 2020

Komunikat w sprawie przerwy technicznej w Starostwie Powiatowym w Lublińcu

Informujemy, iż z przyczyn technicznych w dniu 3 września 2020 r. od godziny 14:30 do 15:30 nie będzie możliwe załatwienie spraw w Starostwie Powiatowym w Lublińcu.
Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
2 września 2020

PILNE!!! BRAK POZYTYWNEJ OPINII NA WPROWADZENIE W SZKOŁACH KSZTAŁCENIA HYBRYDOWEGO

W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu dotyczącego wyrażenia przez Zarząd Powiatu w Lublińcu zgody na częściowe zawieszenie zajęć w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Lubliniecki (tj. w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu) poprzez wprowadzenie nauczania hybrydowego, informujemy, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu, w korespondencji skierowanej do wymienionych szkół, nie wyraził opinii, która - obok zgody organu prowadzącego – jest niezbędna do wprowadzenia metod nauczania innych niż w tradycyjnej formie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
28 sierpnia 2020

Starosta odebrał środki ochrony osobistej, które przekaże nauczycielom

Dzisiaj - w godzinach okołopołudniowych - starosta Joachim Smyła podczas spotkania z Komendantem Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Lublińcu Januszem Bulą odebrał środki ochrony osobistej, które zostaną rozdysponowane wśród nauczycieli i personelu pracującego w szkołach oraz placówkachoświatowych funkcjonujących na terenie powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
28 sierpnia 2020

WAŻNE!
Od 9 września 2020 r. uruchamiamy punkt pobrań wymazów COVID-19 DRIVE-THRU

  • Lokalizacja: droga wewnętrzna Szpitala Powiatowego w Lublińcu, ul. Grunwaldzka 9, od strony wejścia do poradni specjalistycznych.
  • Do punktu należy przyjechać tylko i wyłącznie własnym samochodem po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.
  • Rejestracja pod numerem telefonu 735 208 039, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.
  • Wymazu dokonuje się wyłącznie na podstawie skierowania, codziennie w godzinach 13:00-15:00.
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 września 2020

PILNE! ZARZĄD POWIATU WYRAZIŁ ZGODĘ NA WPROWADZENIE W SWOICH SZKOŁACH MIESZANEJ FORMY KSZTAŁCENIA (HYBRYDOWEJ)

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu podjęto uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawieszenie zajęć w czterech szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubliniecki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
26 sierpnia 2020

Nauka w czasie pandemii - spotkanie z dyrektorami szkół

25 sierpnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie starosty Joachima Smyły, wicestarosty Tadeusza Koniny, sekretarza powiatu Sylwii Fronczek z dyrektorami szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki. Spotkanie dotyczyło organizacji rozpoczynającego się wkrótce nowego roku szkolnego. Omówiono wytyczne edukacyjne, które w związku z panującą sytuacją pandemii, powinny być wdrożone w placówkach. Dyrektorzy przedstawili swoje koncepcje pracy na przyszły rok szkolny, które zostały opracowane z uwzględnieniem wytycznych sanepidu oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W zgodnej opinii dyrektorów szkół nauczanie powinno odbywać się w formie hybrydowej (mieszanej), aby stworzyć jak najbardziej bezpieczne warunki nauki szkolnej. Zarząd Powiatu podziela opinię środowisk nauczycielskich i zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyrazi zgodę na tę formę organizacji procesu nauczania. Żeby ta forma mogła być realizowana potrzebna jest jeszcze pozytywna opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, o którą jeszcze dziś wystąpią dyrektorzy szkół.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
25 sierpnia 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348