Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zaproszenie do uczestnictwa w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ulicy Kochcickiej

Zachęcamy do zgłoszenia udziału w zajęciach oferowanych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Program realizowany jest w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej 14. Skierowany jest do osób pełnoletnich, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Warsztaty prowadzone są od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 lipca 2021

Środki ochrony osobistej dla podmiotów Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała do Starostwa Powiatowego w Lublińcu środki ochrony osobistej o łącznej wartości ponad 180 tys. zł. Środki trafią do 27 podmiotów Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które działają na terenie powiatu lublinieckiego. Płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawice i fartuchy medyczne przekazane zostaną ośrodkom w związku z panującą pandemią koronawirusa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Poniedziałek
5 lipca 2021

Chcesz wiedzieć jaki jest poziom zaszczepienia mieszkańców w twojej gminie?

Tu znajdziesz informacje: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin

Powiat lubliniecki niestety nie przoduje w tej dziedzinie. Na dzień 2 lipca Lubliniec ma zaszczepionych 35,7% mieszkańców, Herby – 30,8%. Na trzecim miejscu uplasował się Koszęcin  z wynikiem 30,6%, za nim – gmina Woźniki – 30,4% zaszczepionych mieszkańców. Najgorzej w tej kwestii wypada gmina Ciasna, to tylko 20,4% i gmina Pawonków -20,8 %.

W czołówce województwa śląskiego znalazły się: gmina Bobrowniki (46,2%), Katowice (45,3%), gmina Psary (43,8%) i Sosnowiec – 43,3% zaszczepionych mieszkańców.

Szczepmy się! To jedyny sposób na szybsze wyjście z pandemii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
2 lipca 2021

Ogłoszenie

W dniu 05.07.2021 r. (poniedziałek) w godzinach od 11:00 do 12:00 - Rejestracja Pojazdów i Prawa Jazdy będzie nieczynna z powodu prac serwisowych w systemie teleinformatycznym CEPIK.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Monika Dymarek
Dodano: Piątek
2 lipca 2021

Magiczne miejsca w powiecie lublinieckim!!!

Podzielcie się z nami swoimi wakacyjnymi zdjęciami wykonanymi na terenie powiatu lublinieckiego. Najlepsze nagradzać będziemy w każdy piątek wakacji  zestawami gadżetów z logo powiatu.

Na czym polega zabawa?

Wyślijcie na adres promocja@lubliniec.starostwo.gov.pl (w temacie wpisując LATO 2021) lub naszego facebookowego fanpage'a (Powiat Lubliniecki) jedno zdjęcie z tegorocznych wakacji. Napiszcie, gdzie zostało ono wykonane. Na wasze zdjęcia czekamy do 31 sierpnia 2021 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
1 lipca 2021

Starosta nagrodził najlepszych uczniów!

Na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 Starosta Joachim Smyła nagrodził uzdolnioną młodzież i absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Lubliniecki. Nagrody otrzymało 45 uczniów, w tym 8 absolwentów lublinieckich szkół ponadpodstawowych. Nagrodę mogli otrzymać uczniowie, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki i kultury, laureaci konkursów wiedzy na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, laureaci ogólnopolskich i wojewódzkich olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty i Ministerstwo Edukacji Narodowej, laureaci konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz uczniowie, których osiągnięcia naukowe bądź artystyczne znalazły powszechne uznanie i przyczyniły się do skutecznej promocji Powiatu Lublinieckiego. Nagrody wręczane są co roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. W związku z obostrzeniami pandemicznymi tegoroczne uroczystości miały wymiar kameralny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
30 czerwca 2021

Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Ojca

W dniu 25 czerwca na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco–Technicznych w Lublińcu, lokalny animator sportu – Janusz Wojdyła wraz z Stowarzyszeniem Akademia Sportowa zorganizowali Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Ojca.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
29 czerwca 2021

Mamy to! 20 000 szczepień wykonanych przez zespół medyczny Szpitala Powiatowego w Lublińcu!

Osobą, która otrzymała tą jubileuszową dawkę szczepionki jest Kamil Kuś z Lublińca (16 lat). Gratulujemy dojrzałej decyzji!

Kamil otrzymał z rąk dyrektora szpitala Włodzimierza Charchuły zestaw powiatowych gadżetów oraz życzenia udanych, zdrowych wakacji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 czerwca 2021

Nareszcie wakacje!

Dla miłośników zwiedzania historycznych miejsc, dworów i pałaców ziemia lubliniecka może być doskonałym miejscem do realizacji pasji. Zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem historycznym „Śladami historii” autorstwa Bogusława Hrycyka.

Pierwsze dziesięć osób, które udostępnią ten post na profilu Facebookowym i zaproszą trzy osoby do polubienia naszego profilu zapraszamy po odbiór przewodnika do Starostwa Powiatowego w Lublińcu, pokój 21. Po odbiór przewodników czekamy do 15 lipca.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
28 czerwca 2021

Krajobraz po burzy

Front burzowy, który przeszedł wczoraj nad województwem śląskim, dotknął również powiat lubliniecki. Pozostawił po sobie powalone i uszkodzone drzewa, zalane piwnice, uszkodzone budynki.

W Lisowicach na ul. Słowackiego oberwane zostało pobocze na odcinku ok. 50 m, odnotowano tu również zakłócenia w dostawie energii elektrycznej. W Lublińcu zalane zostało przejście podziemne na dworcu PKP, w Gwoździanach zalana została stacja paliw Orlen. W miejscowości Hucisko (gmina Boronów) silny wiatr uszkodził latarnie oświetleniowe i wyposażenie placu rekreacyjno-sportowego. W okolicach ul. Wolności w Boronowie uszkodzona została linia telekomunikacyjna.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
25 czerwca 2021

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, zapisanej w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonej numerem:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
25 czerwca 2021

XIX Sesja Rady Powiatu

Dzisiaj, tj. 23 czerwca odbyła się XIX sesja Rady Powiatu w Lublińcu. W związku z obecną sytuacją epidemiczną – ze względów bezpieczeństwa -  podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza.

Starosta zapoznał radnych z najważniejszymi sprawami dotyczącymi powiatu, m.in. przedstawił informację dotyczącą szczepień w utworzonym przez Powiat Powszechnym Punkcie Szczepień oraz w punkcie węzłowo-populacyjnym, poinformował również o działalności: oddziału covidowego, punktu pobrań materiałów do badań COVID-19 oraz Mobilnej Jednostki Szczepień.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Środa
23 czerwca 2021

Zespół medyczny Szpitala Powiatowego w Lublińcu wykonał już ponad 18 000 szczepień. Niestety powoli spada liczba osób chętnych do szczepień

- Zaufajmy nauce, szczepmy się! Stawką jest nasze życie! W swojej praktycy lekarskiej spotkałem się z wieloma przypadkami osób, u których wirus SARS-Cov-2 spowodował spustoszenie organizmu, wiele osób do tej pory boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi powstałymi po zakażeniu tym wirusem mówił Adam Konina, członek Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu, lekarz

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
22 czerwca 2021

Zaszczep się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson!

Wyjeżdżasz na wakacje, nie chcesz czekać na drugą dawkę? To będzie Twój paszport na letni wyjazd.

Zadzwoń i umów się!

Punkt Szczepień Powszechnych w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9, telefon 530 712 413, 530 711 452

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 czerwca 2021

W całej Polsce wykonano 25 884 468 szczepień (15 940 640 - 1 dawką i 9 943 828 - 2 dawką). 10 765 849 to liczba osób w pełni zaszczepionych

W województwie śląskim liderem pod względem największego odsetka zaszczepionych osób są Bobrowniki w powiecie będzińskim, na drugim miejscu plasuje się stolica regionu – Katowice. Najgorzej wypadają na tym tle małe miejscowości w Beskidach i powiecie lublinieckim. Gmina Pawonków i gmina Ciasna to tylko 16,7 % zaszczepionych pełną dawką. Na terenie powiatu lublinieckiego najlepiej wygląda sytuacja w Lublińcu - 29,8% w pełni zaszczepionych, na drugim miejscy uplasowała się gmina i miasto Woźniki - 25,6%, na trzecim - gmina Herby - 25,1%.
Informacje o poziomie zaszczepienia mieszkańców w pozostałych gminach zamieszczamy w poniższej tabeli.

Szczepmy się! Szczepienie jest jedynym racjonalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wyjść z pandemii.

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 czerwca 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348