Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Od 4 maja rusza - zorganizowany przez Powiat - Punkt Szczepień Powszechnych

Punkt zlokalizowany będzie w Powiatowym Centrum Usług Społecznych w Lublińcu  (PCUS) przy ul. Sobieskiego 9. Będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godzinach 15.00-21.00. Ma być w nim wykonywane co najmniej 300 szczepień dziennie.

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez samorządy przy współpracy z podmiotem leczniczym. W przypadku punktu w PCUS jest to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
28 kwietnia 2021

Nowy sprzęt do leczenia chorych na COVID-19

Szpital Powiatowy w Lublińcu wzbogacił się o kolejne cztery specjalistyczne urządzenia do donosowej terapii wysokoprzepływowej (Nosal High Flow). Obecnie placówka posiada 8 takich urządzeń. Leczeni są nimi pacjenci przebywający na oddziale covidowym i w Izbie Przyjęć, u których stwierdzono niewydolność oddechową wywołaną przez COVID-19.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
26 kwietnia 2021

PILNE! Komisja Konkursowa wyłoniła kandydata na nowego dyrektora Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Dzisiaj odbył się konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Konkurs przeprowadzono, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. W wyniku przeprowadzonego postępowania, komisja konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora – pana Adama Ożarowskiego, dotychczasowego wicedyrektora tej placówki, który zostanie rekomendowany Zarządowi Powiatu celem jego zatrudnienia. Nowy dyrektor rozpocznie swoją pięcioletnią kadencję z dniem 1 września br.   

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
23 kwietnia 2021

Powiat pozyskał dofinansowanie na przebudowę drogi w miejscowości Wędzina

21 kwietnia, Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
22 kwietnia 2021

Sukces uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych na olimpiadzie z budownictwa

W dniach 15-17 kwietnia w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku zorganizowano ogólnopolski finał XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Powiat Lubliniecki – w gronie 82 finalistów - reprezentowali uczniowie „Kazika”: Mateusz Łebek oraz Denis Kompalla.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
22 kwietnia 2021

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci”
Wisława Szymborska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Malitowskiego, wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Pan Jan - poprzez swoją działalność - na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia ludzkiego niejednokrotnie wykazywał świadectwo humanizmu wobec innych. Jako aktywny działacz społeczny był zaangażowany w upamiętnianie miejsc pamięci narodowej na terenie Lublińca. Był człowiekiem czynu - słowa przekuwał w działanie. Zawsze uczynny, uśmiechnięty, gotowy by służyć innym. Pełen planów na przyszłość.

W imieniu samorządowców powiatu lublinieckiego, składamy Rodzinie zmarłego wyrazy współczucia po stracie bliskiej osoby.

 

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Przewodniczący
Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk


czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
20 kwietnia 2021

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonych numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
16 kwietnia 2021

Sprzęt dla szpitala

Specjalistyczne urządzenia do donosowej terapii wysokoprzepływowej o wartości ponad 55 tysięcy złotych trafiły do Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Będą nimi leczeni pacjenci z niewydolnością oddechową wywołaną przez COVID-19.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
13 kwietnia 2021

Konkurs „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków”

Zakończyła się XI edycja ogólnopolskiego konkursu „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków” organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych i Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku nadesłanych zostało aż 1400 prac. Tradycyjnie honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
13 kwietnia 2021

Punkty szczepień odwiedził dzisiaj starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina i sekretarz powiatu Sylwia Fronczek

- Dziękujemy całemu zespołowi pod kierownictwem Ilony Kasprowicz, pracującemu zarówno w punkcie szczepień utworzonym przez Szpital Powiatowy w Lublińcu jak i w punkcie utworzonym przez Zarząd Powiatu. Doceniamy Państwa ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i determinację w walce z pandemią – mówił starosta.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
12 kwietnia 2021

Tworzymy Powiatowy Punkt Szczepień Masowych

Planujemy utworzyć 3 zespoły szczepiące w punkcie szczepień masowych (PSM), który już utworzyliśmy w  budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9 – mówił starosta Joachim Smyła podczas roboczego spotkania w lokalu przygotowywanym do uruchomienia w nim kolejnych stanowisk szczepień.

W skład zespołu szczepiącego wchodzić będą 3 osoby: osoba kwalifikująca do szczepień (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny bądź farmaceuta), osoba wykonująca szczepienie i osoba obsługująca szczepienia pod względem administracyjnym.

Przed budynkiem Powiatowego Centrum Usług Społecznych ustawiony zostanie namiot i ławki dla osób oczekujących na szczepienie. Żołnierze po zweryfikowaniu skierowania będą kierowali do poszczególnych stanowisk szczepień. Tu po rejestracji i kwalifikacji wykonane zostanie szczepienie. Zaszczepione osoby proszone będą o przejście do strefy poszczepiennej, gdzie – zgodnie z wymaganą procedurą - odczekają ok. 15 minut.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 kwietnia 2021

5000 szczepień!

Dawka szczepionki numer 5 000 została podana dzisiaj w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu Arkadiuszowi Pyce, mieszkańcowi Lublińca. Dyrektor szpitala Włodzimierz Charchuła wręczył z tej okazji zestaw upominków powiatu lublinieckiego.
Od początku szczepień zespół medyczny szpitala nie zmarnował ani jednej dawki szczepionki. Wyrazy uznania kierujemy do Ilony Kasprowicz – koordynatora ds. szczepień i całego zespołu szczepiennego za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i determinację w walce z pandemią!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 kwietnia 2021

Resort zdrowia planuje zreformować struktury organizacyjne polskiego szpitalnictwa

Docelowo Ministerstwo chce, by były maksymalnie trzy organy tworzące, np. Ministerstwo Zdrowia, uczelnie i marszałkowie województw.
- Tendencje centralistyczne budzą nasz niepokój. Odrodzenie samorządu lokalnego to jedno z największych osiągnięć naszego państwa po 1989 roku. To dzięki naszej – samorządów – ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wielomilionowym nakładom finansowym możemy leczyć naszych mieszkańców w naszych – powiatowych - szpitalach. Istotą samorządności jest decentralizacja i wzmacnianie roli samorządów. Decyzje, żeby były optymalne, muszą zapadać jak najbliżej mieszkańców – mówił wicestarosta Tadeusz Konina

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
7 kwietnia 2021

VI edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Krajoznawczego „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni

W drugiej połowie marca ogłoszono wyniki VI Powiatowego Konkursu Historyczno-Krajoznawczego „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżyć sylwetkę jej patrona. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Lublinieckiego.    

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 kwietnia 2021

Życzenia z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia,
pragniemy złożyć wszystkim pracownikom - w tych trudnych czasach pandemii -
wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka.
Dziękujemy za wasze zaangażowanie, profesjonalne podejście do chorych,
codzienny wysiłek i heroiczną postawę.
Życzymy Wam zdrowia, pomyślności, sił i wytrwałości w codziennej walce.
Niech dobro, które niesiecie swoją służbą drugiemu człowiekowi,
wraca do Was każdego dnia.

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
7 kwietnia 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348