Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

XI Sesja Rady Powiatu

10 czerwca br. odbyła się XI sesja Rady Powiatu w Lublińcu. W związku z obecną sytuacją epidemiczną – ze względów bezpieczeństwa -  podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w zdalnym trybie korespondencyjnym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
10 czerwca 2020

Tyfus, czerwonka, tajemnica Czarnego Lasu i wiele innych intrygujących historii w magazynie społeczno-kulturalnym „Ziemia Lubliniecka”

Jak co roku w pierwszej dekadzie roku przygotowaliśmy dla Was wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”. Niestety epidemia uniemożliwiła nam dostarczenie czasopisma do miejsc, w których zawsze je zostawialiśmy: urzędów gmin, sklepów, szkół i bibliotek. Wydanie tego numeru czasopisma znajdziecie na naszej stronie w zakładce „Ziemia Lubliniecka - Gazeta Powiatowa” oraz w Starostwie Powiatowym (przy głównym wejściu).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
16 czerwca 2020

Matematyczne osiągnięcia naukowe Piotra Kulisza

28 kwietnia 2020 r. ukazał się nowy numer czeskiego czasopisma matematycznego „Matematika-Fyzika-Informatika”. W każdym z kwartalników zawarte są dwa zadania matematyczne, które mogą rozwiązać czytelnicy. W kwietniowym numerze wśród trzech poprawnych rozwiązań jednego z problemów matematycznych, znalazło się rozwiązanie Piotra Kulisza - ucznia  klasy  2 TI Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
8 czerwca 2020

UWAGA! Uruchamiamy dodatkowe numery telefonów

Wychodząc naprzeciw potrzebom petentów, którzy korzystają z usług świadczonych w Starostwie Powiatowym w Lublińcu od dnia 29 maja br. uruchomione zostają dodatkowe numery telefonów:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 maja 2020

Drodzy Maturzyści!

Już w najbliższy poniedziałek, chwycicie za pióra, by napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu. Egzamin, od którego zależeć będzie Wasza przyszłość. Z wiadomych przyczyn tegoroczna matura będzie inna niż zwykle. Jednak głęboko wierzymy, że i w tych szczególnych warunkach poradzicie sobie znakomicie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 czerwca 2020

Ułatwiamy pracę zdalną uczniów

Zarząd Powiatu przekaże szkołom, dla których jest organem prowadzącym 37 komputerów, ułatwiając w ten sposób naukę zdalną, która stała się koniecznością w związku z panującą w kraju epidemią. Środki na sprzęt pozyskane zostały przez Powiat w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków unijnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
2 czerwca 2020

Transmisja online z otwarcia ofert w postępowaniu o nazwie "Świadczenie usług pocztowych na rzecz Starostwa Powiatowego w Lublińcu"

Z uwagi na podjęte działania profilaktyczne przeciw zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 oraz wynikające z tego powodu ograniczenia w działaniu Starostwa Powiatowego w Lublińcu wprowadza się transmisję online z otwarcia ofert. Terminy planowanych transmisji online, jakie będą realizowane przez Starostwo Powiatowe w Lublińcu ogłaszane będą na bieżąco na stronie internetowej urzędu. 

W dniu 08 czerwca 2020 r. o godzinie 10:00 odbędzie się pierwsza transmisja online z otwarcia ofert złożonych w postępowaniu o nazwie ”Świadczenie usług pocztowych na rzecz Starostwa Powiatowego w Lublińcu”. Transmisję będzie można oglądać klikając w link: https://join.skype.com/pTqFD4ROIgwa

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 czerwca 2020

Drogie Dzieci

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom – tym większym i całkiem małym – tylko słonecznych i szczęśliwych dni w gronie prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. Niech każdy dzień będzie dla Was, pełną radości i beztroskiej zabawy, przygodą!

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Starosta
Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 czerwca 2020

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzisiejsze Święto ma za zadanie propagować ideę rodzicielstwa zastępczego jako wielkiego daru i życiowej misji pomocy dzieciom. Państwu – rodzicom zastępczym – dziękujemy za tę niełatwą służbę, którą pełnicie, za dar serca okazany drugiemu człowiekowi – małemu człowiekowi.

Wicestarosta
Tadeusz Konina
Starosta
Joachim Smyła
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Sobota
30 maja 2020

Akademia Liderów w "Mickiewiczu" już po raz trzeci!

Uczennice klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublińcu Zuzanna Wysłucha i Kinga Blicharz podjęły wyzwanie i zgłosiły swój pomysł projektu do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Konkurs przeznaczony jest dla osób chętnych do działania, zmieniania świata na lepsze i brania odpowiedzialności za wspólnoty lokalne. Projekt pn. „ZWYKLI NIEZWYKLI” przedstawiony przez uczennice, został zakwalifikowany do II etapu konkursu Akademii Liderów, czyli do rozmów kwalifikacyjnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
2 czerwca 2020

Komputery dla naszych uczniów i nauczycieli

Powiat Lubliniecki zakupi 37 komputerów dla szkół, dla których jest organem prowadzącym, ułatwiając w ten sposób naukę zdalną, która stała się koniecznością  w związku z panującą w kraju  sytuacją epidemiczną. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków unijnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Jak przygotować się do porady przez telefon?

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z wirusem SARS CoV-2, punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie lublinieckim zawiesiły osobiste udzielanie porad. Pomoc prawna i obywatelska udzielana jest przy pomocy środków porozumiewania się na odległość, głównie przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. By rozmowa z prawnikiem  przebiegła rzeczowo i sprawnie, Stowarzyszenie DOGMA przygotowało krótki poradnik – „Jak przygotować się do porady przez telefon?” Zachęcamy do zapoznania się.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
9 czerwca 2020

Święto rodzin zastępczych

W sobotę, 30 maja, obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Idea rodzicielstwa zastępczego

Rodzicielstwo zastępcze stanowi szansę dla dzieci, które z różnych względów nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych. Jak mawiał kiedyś Jan Paweł II „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Każde dziecko ma więc prawo do miłości, zrozumienia i akceptacji. Nie zawsze jednak tak się dzieje i właśnie dlatego zrodziła się idea rodzicielstwa zastępczego. W rodzinach zastępczych umieszcza się dzieci, których rodzice zostali trwale lub czasowo pozbawieni praw rodzicielskich lub gdy władza ta została ograniczona. Dzieci umieszczane w rodzinach zastępczych mają oczywiście prawo do osobistego kontaktu z rodziną naturalną i – co ważne – powrotu do niej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 czerwca 2020

Koronawirus w odwrocie

Dobre wiadomości płyną nie tylko od Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który poinformował nas o trzeciej dobie bez kolejnych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu lublinieckiego, ale także od dyrektorów domów pomocy społecznej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
29 maja 2020

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w Lublińcu przy ul. Orzechowej i ulicy Olchowej

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 65, 284) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w Lublińcu przy ul. Orzechowej i ulicy Olchowej, oznaczonych numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 czerwca 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348