Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Załóż grupę i sięgnij po wsparcie

Od 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” - informuje Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
27 października 2020

Świadczenie wyrównawcze dla opozycjonistów

Od 15 października, osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, będą mogły ubiegać się o świadczenie wyrównawcze, jeśli pobierają:  emeryturę, rentę inwalidzką albo rentę z tytułu niezdolności do pracy w wysokości niższej niż 2 400 zł.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
8 października 2020

Zaproszenie do udziału w szkoleniu i warsztatach pt. „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej”

Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu i warsztatach pt. „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy pn. „Marka turystyczna – sieć Ekomuzea”.

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie wypełnionej karty uczestnictwa w warsztatach na adres: a.wojtal@lesnakrainalgd.pl lub biuro@lesnakrainalgd.pl najpóźniej do dnia 8 października 2020r. Liczba miejsc jest ograniczona!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
7 października 2020

Przedłużony termin naboru wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19

Do 7 października 2020 r., czyli o tydzień dłużej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie od tych rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ponad 148 tys. tego typu wniosków.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
6 października 2020

Nabór wniosków o pomoc dla gospodarstw dotkniętych COVID-19 na finiszu

Jeszcze przez tydzień, do 30 września 2020 r., biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ich 135 947.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
2 października 2020

W placówkach ARiMR można potwierdzić lub założyć Profil Zaufany

Chcesz potwierdzić lub założyć Profil Zaufany? Możesz uczynić to także w placówkach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa utworzyła 331 punktów na terenie całego kraju, gdzie można potwierdzić lub założyć Profil Zaufany. Punktu rozlokowane są w centrali ARiMR, oddziałach regionalnych oraz biurach powiatowych. Przypomnijmy, Profil Zaufany pozwala na przekazywanie dokumentów oraz załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną z wykorzystaniem ePUAP oraz portalu obywatel.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
2 października 2020

Konkurs „Koło ARiMR- w sercu wsi”

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z województwa śląskiego.

Szczegóły konkursu dostępne są pod tym adresem: link

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
2 października 2020

Wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do najmu, położonych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 29a i przy ul. Wieniawskiego 6

Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie przekazuje wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do najmu, położonych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 29a i przy ul. Wieniawskiego 6.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
1 października 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348