Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Kino samochodowe w Lublińcu - tym razem dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie dla szpitala w Lublińcu!

W piątek, 29 maja br. już po raz drugi Galeria Handlowa 11-stka organizuje wydarzenie pn. kino samochodowe. Wieczorem, bo o godzinie 21:00 wyświetlona zostanie popularna komedia pt. "Co ty wiesz o swoim dziadku?". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów organizatorzy przekażą na pomoc dla Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Bilety w cenie 15 zł od osoby nabyć będzie można na miejscu, od godziny 20:00. Liczba miejsc ograniczona.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Językowe osiągnięcia uczennic z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

Uczennica klasy drugiej Aleksandra Just została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus – Sesja Zimowa 2020”. W rankingu na najlepszych olimpijczyków Aleksandra w swojej kategorii wiekowej uzyskała 10-te  miejsce w Polsce.

Z kolei uczennica Oliwia Lech wzięła udział w tym samym konkursie, zdobywając jedynie 2 punkty mniej od swojej koleżanki. Uplasowała się na 12-tym miejscu w kraju, otrzymując dyplom uznania.

- Angażując się w konkursy i olimpiady rozwijacie swoje umiejętności językowe i poszerzacie wiedzę nie tylko o nowe słownictwo czy gramatykę, ale też informacje o krajach anglojęzycznych – podkreśla opiekun olimpiady i nauczyciel Żaneta Cierpioł.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Sytuacja w domach pomocy społecznej wraca do normalności

Jak informuje dyrektor DPS „Zameczek” Dagmara Imiołczyk już od trzech tygodni żadna osoba w tej placówce nie gorączkuje, wszyscy – zarówno pensjonariusze jak i pracownicy - mają negatywne wyniki testów. Jedna osoba przebywa jeszcze w szpitalu. Uruchamiane są zajęcia rehabilitacyjne, funkcjonuje kuchnia, nie ma więc konieczności korzystania już  z  usług firmy cateringowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
25 maja 2020

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Wnioski od 3 czerwca.

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Darmowe porady prawne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

W związku z nowelizacją Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej informujemy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.  Aby skorzystać z pomocy prawnej dla przedsiębiorców należy zapisać się pod nr tel. 34/350 61 24 lub skontaktować bezpośrednio z prawnikiem pod jednym ze wskazanych adresów e-mail: pawel.klimek@op.pl lub j.kotek@poczta.onet.pl . Więcej szczegółów na stronie: www.dogma.org.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 maja 2020

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, nieodpłatna mediacja - ZAPISY ON-LINE

Już teraz osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego lub przeprowadzeniem mediacji mogą skorzystać z witryny internetowej, umożliwiającej zapisy on – line w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie naszego powiatu. Wystarczy kliknąć w baner „Zapisy na bezpłatne usługi” i umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

Przypominamy, że uzyskanie wszelkich informacji oraz zapisy na porady możliwe są także pod nr telefonu 34/ 350 61 24 lub adresem e-mail: wso@lubliniec.starostwo.gov.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 maja 2020

Ogród św. Jana Nepomucena, dlaczego warto go zobaczyć?

Przy kościele w Lisowicach powstał ogród. Nie jest to jednak zwykły ogród, oprócz wartości estetycznych ma również przekaz duchowy „będziesz miłował, nie hejtował”.

Odwiedzając to miejsce poznacie wiele ciekawostek o św. Janie Nepomucenie, przeczytacie cenne refleksje dotyczące daru mowy, zdobędziecie też sposobność wyciszenia i skupienia w otoczeniu bogatej roślinności.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 maja 2020

Komisja Konkursowa wyłoniła kandydata na nowego dyrektora SP ZOZ-u w Lublińcu. Został nim DARIUSZ BRZEZIŃSKI

21 maja br., w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu trzech kandydatów. Każdy z kandydatów przedstawił swoją koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Lublińcu, odpowiadał też na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej. W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Dariusza Brzezińskiego - do objęcia tej funkcji. Komisja Konkursowa rekomenduje Zarządowi Powiatu Dariusza Brzezińskiego na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
21 maja 2020

Pomoc powiatu dla przedsiębiorców w czasie epidemii

Zarząd Powiatu w Lublińcu, uchwałą z dnia 31 marca 2020 r. z późn. zm. zdecydował o udzieleniu bonifikaty w wysokości do 90% miesięcznej stawki czynszu na wynajmowanie lokali oraz wydzierżawienie powierzchni użytkowych położonych w budynku przy ul. Sobieskiego 9 oraz przy ul. Paderewskiego 7.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
20 maja 2020

W DPS-ie zaczęło brakować rąk do pracy, na pomoc ruszyli Kasia, Franek i Jola. "Chylę czoła"

W czasie epidemii domy pomocy społecznej zmagają się z licznymi problemami, między innymi z brakiem personelu. Dom Pomocy Społecznej w Lublińcu skorzystał z pomocy młodych wolontariuszy. Oni sami, chociaż ryzykowali swoim zdrowiem, nie zawahaliby się udzielić tej pomocy raz jeszcze.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-wolontariusze-w-domu-pomocy-spolecznej-w-lublincu-ogromna-pomoc,1017014.html

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
22 maja 2020

Utalentowani maturzyści

W poniedziałek 11 maja 2020 r. Stowarzyszenie Cognitis ogłosiło wyniki XI edycji konkursu ogólnopolskiego Talent za Talent. Miło nam poinformować, że w gronie 24 finalistów z całej Polski znaleźli się trzej tegoroczni maturzyści: Ewa Kaczorowska i Wojciech Fokczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu oraz Julia Wieczorek – tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
19 maja 2020

Dzisiaj 100. rocznica urodzin wielkiego Polaka, naszego Papieża Jana Pawła II.

Co powiedziałby nam w tym trudnym dla wszystkich czasie? Pewnie... "nie lękajcie się...". Wydanie specjalne magazynu społeczno-kulturalnego "Ziemia Lubliniecka" (numer 1-2014) poświęcone było w całości kanonizacji Ojca Świętego. Zamieściliśmy w nim również wspomnienia naszych czytelników ze spotkań z Papieżem, m.in. z pielgrzymki organizowanej przez parafię św. St. Kostki w Lublińcu w 1985 r. Wspomnieniami i osobistymi doświadczeniami podzielił się z nami również ks. Antoni Zając, który należy do szczęśliwców, którzy mogli bliżej poznać Ojca Świętego. Zapraszamy do lektury:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 maja 2020

ARiMR otwiera swoje placówki - pierwszy etap

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Byliśmy podziękować zakonnikom

W piątek opiekę nad mieszkańcami w lublinieckich domach pomocy społecznej zakończyli kapłani: Tomasz Gali, Sławomir Stawicki, Maciej Szeszko, Wojciech Czarnota i Sylwester Maćkiewicz. Byliśmy z podziękowaniami od władz powiatu i słodkimi upominkami. Od lewej: o. Tomasz Maniura OMI-dyrektor Oblackiego Centrum Młodzieży-NINIWA, Aneta Konieczny-naczelnik Wydziału Kultury i Promocji i Tomasz Klecha - naczelnik Wydziału Budownictwa. Od kapłanów pobrano wymazy, obecnie czekamy na wyniki testów. Jeżeli będą negatywne będą mogli powrócić do swoich codziennych obowiązków.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Niedziela
17 maja 2020

Karmelita i dwaj kombonianie będą opiekować się zarażonymi koronawirusem

Od wczoraj w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej w opiece nad zarażonymi koronawirusem pensjonariuszami pomaga następna grupa zakonników: od lewej: o. Tomasz - kombonianin z Warszawy, o. Paweł - również kombonianin z Warszawy i o. Andrzej - karmelita z Krakowa.

Przyjechali z wielką otwartością, pozytywnym nastawieniem i dużym zapałem do pracy. Chcą dawać siebie i służyć ludziom.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Niedziela
17 maja 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348