Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Nic o Nas bez Nas. Zdecydowane NIE dla przyłączenia naszego powiatu do województwa częstochowskiego

Znowu powraca temat utworzenia województwa częstochowskiego, powiat lubliniecki miałby być jego częścią.  Dyskusja rozgorzała po tym, jak coraz głośniej zaczęto mówić o podziale administracyjnym województwa mazowieckiego. Zwolennikami takiego pomysłu są miedzy innymi: wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński i prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Częstochowa jest 13. pod względem wielkości miastem w kraju, liczy obecnie 220 tys. mieszkańców i jest  największym miastem pozbawionym statusu wojewódzkiego. Powiat lubliniecki i - reprezentujący mieszkańców - radni wchodzący w skład Rady Powiaty wyrazili zdecydowany sprzeciw dla takiego rozwiązania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 sierpnia 2020

Sukces Damiana Łebka w Toughest Firefighter Challenge Płock 2020

W niedzielę 9 sierpnia odbyły się w Płocku zawody strażackie Toughest Firefightert Challenge Płock 2020. Widowiskowe wydarzenie miało miejsce na Starym Rynku w Płocku. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach pożarniczych, ratowniczych i gaśniczych w pełnym umundurowaniu strażackim.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 sierpnia 2020

XII Sesja Rady Powiatu

5 sierpnia br. odbyła się XII sesja Rady Powiatu w Lublińcu. W związku z obecną sytuacją epidemiczną – ze względów bezpieczeństwa -  podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 sierpnia 2020

Spotkanie z wójtem gminy Koszęcin

Na dzisiejszym spotkaniu władz powiatu z wójtem gminy Koszęcin Zbigniewem Seniowem omówiono sytuację epidemiczną w powiecie lublinieckim i gminie Koszęcin. Podjęto również temat rozpoczęcia roku szkolnego i powrotu dzieci do szkół w sytuacji pandemii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 sierpnia 2020

Szyją maseczki w ramach resocjalizacji

Kolejna partia maseczek ochronnych uszytych przez kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Lublińcu Zakładu Karnego w Herbach trafiła do policjantów  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Łącznie to już 5260 maseczek ochronnych wielokrotnego użycia. Praca skazanych - w tym praca przy szyciu maseczek - jest jedną z form oddziaływania na skazanych przy realizacji celu wykonywania kary pozbawienia wolności, którym jest wzbudzanie w skazanym woli  współdziałania w kształtowaniu jego społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności oraz potrzeby przestrzegania porządku prawnego i tym samym powstrzymania się od powrotu do przestępstwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 sierpnia 2020

Kontynuujemy cykl spotkań

Dzisiaj o godzinie 11:00 odbyło się kolejne spotkanie władz powiatu z włodarzami miast i gmin powiatu lublinieckiego dotyczące zbliżającego się roku szkolnego w sytuacji pandemii. Tym razem na spotkanie zaproszony został burmistrz miasta i  gminy Woźniki Michał Aloszko. Na spotkaniu omówiono również sytuację epidemiczną w powiecie lublinieckim i gminie Woźniki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 sierpnia 2020

Spotkanie samorządowców

Dzisiaj odbyło się spotkanie starosty Joachima Smyły, wicestarosty Tadeusza Koniny i wójta gminy Ciasna Zdzisława Kuleja w związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego w sytuacji pandemii.

- Nadal czekamy na decyzję rządu w sprawie otwarcia szkół i rozpoczęcia tradycyjnej nauki czy ewentualnej  zdalnej pracy z uczniami. Niewykluczone jest jednak, iż ta decyzja zostanie  przerzucona  na samorządy i to my  - po konsultacji z inspektorem sanitarnym – będziemy musieli podjąć decyzję o kształcie  nauczania w podległych placówkach. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i ewentualnych zagrożeń dla mieszkańców powiatu rozpoczynamy cykl spotkań z samorządowcami powiatu lublinieckiego, abyśmy wszyscy mogli podjąć ostateczną decyzję – mówił starosta.

Na spotkaniu poruszono również problem ewentualnej drugiej fali epidemii i wynikających z tego faktu zagrożeń dla mieszkańców powiatu, w tym gminy Ciasna.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 sierpnia 2020

Wybrano nowego dyrektora szpitala

29 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu Włodzimierzem Charchułą, który rozpocznie pracę 3 sierpnia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu w osobach: starosty Joachima Smyły, wicestarosty Tadeusza Koniny, sekretarz powiatu Sylwii Fronczek i skarbnika Jacka Fokczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Zarządu: Alojzy Cichowski, Leszek Matyja i Rufin Majchrzyk. Radę Powiatu reprezentowali: przewodniczący Krzysztof Olczyk, przewodnicząca Komisji Zdrowia Lidia Mnich-Kościelna i przewodniczący Komisji Uchwałodawczo - Legislacyjnej Adam Konina. Na spotkanie zaproszeni zostali również członkowie Rady Społecznej: Jerzy Cyrulik – przewodniczący oraz Sandra Malitowska i Zygmunt Tabor. Podczas spotkania nowy dyrektor przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania szpitala, odpowiadał również na pytania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
29 lipca 2020

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 65, 284) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej.

Prezentacja obiektów: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-tanie-dzialki-budowlane-w-lublincu2-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
7 sierpnia 2020

Polski Bon Turystyczny – najważniejsze informacje

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do 31 marca 2022 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 sierpnia 2020

Informacja o zmianach w organizacji ruchu

Na podstawie projektu pn.: „Opracowanie organizacji ruchu dla Gminy Lubliniec”, w dniu 07.08.2020 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na następujących ulicach: Grunwaldzka, Żwirki i Wigury, Sobieskiego, E. Stein, Wąska, Damrota, Niedurnego, św. Mikołaja, Wilimowskiego w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
29 lipca 2020

Komisja Konkursowa wyłoniła kandydata na nowego dyrektora SP ZOZ-u w Lublińcu. Został nim WŁODZIMIERZ CHARCHUŁA.

24 lipca br., w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu czterech kandydatów. Każdy z kandydatów odpowiadał na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej. W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Pana Włodzimierza Charchułę, który zostanie rekomendowany Zarządowi Powiatu celem zatrudnienia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
24 lipca 2020

150 tys. zł premii dla młodego rolnika – nabór wniosków przedłużony

Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 sierpnia 2020

Prywatny las z dotacją z PROW

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację z PROW na lata 2014-2020. Od 3 sierpnia  do 11 września 2020 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 sierpnia 2020

Zapraszamy rolników do udziału w Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym "Dziecko to skarb-nie powierzam ciężkich prac"

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie reprezentowany przez dyrektora Piotra Dobosza zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym „Dziecko to skarb - nie powierzam ciężkich prac".

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 sierpnia 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348