Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
30
MAJ
30 maja - Święto Rodzin Zastępczych

30 maja - Święto Rodzin Zastępczych

To ważny dzień w kalendarzu osób tworzących rodziny zastępcze, ale także instytucji wspomagających ich funkcjonowanie oraz sprawujących nad nimi pieczę. W tym dniu obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Ustanowione przez Sejm w 2006 roku święto służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych - z różnych powodów – dzieci.

Rodzina zastępcza – instytucja, a może powołanie? Zdecydowanie to drugie charakteryzuje osoby podejmujące to wyzwanie. Wyzwanie bardzo trudne i często skomplikowane. Stworzenie rodziny zastępczej kojarzy się przede wszystkim z dobrem, jakie dorosły i świadomy człowiek chce podarować dziecku, niejednokrotnie małej i bezbronnej istocie, która potrzebuje ciepła, miłości, zrozumienia oraz uczuć, których nigdy nie zaznało.

Świadoma, odpowiedzialna decyzja o podarowaniu „serca” tym, którzy tego potrzebują

Rodziny zastępcze często tworzą historię przeradzania się zła w dobro. Podjęcie tej ważnej decyzji w życiu, jaką jest chęć pozostania rodzicem zastępczym obarczone jest wielką odpowiedzialnością. Rodzicielstwo zastępcze stanowi szansę dla dzieci, które z różnych względów nie mogą być wychowywane przez swoich biologicznych rodziców. Stworzenie pieczy zastępczej to przede wszystkim pełnienie funkcji rodzicielskiej. Członkowie takiej rodziny tworzą prawdziwy dom, którego symbolem jest miłość, akceptacja i zrozumienie. Zawsze musimy pamiętać o tym, że co prawda rodzicielstwo ma w tym przypadku charakter zastępczy, ale miłość do dzieci absolutnie nie.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, które przemyślały decyzję o pełnieniu funkcji rodziny zastępczej do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu przy
ul. Sobieskiego 9 (tel. 34 356 32 57) lub na stronę internetową http://www.pcpr-lubliniec.pl/.

Dominika Łupierz

Pliki do pobrania:
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Kategoria:
Wydarzenia w Powiecie
Dodano: 11:00:38
Niedziela 30 maja 2021
Link publikacji:
Link
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348