Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zarząd Powiatu dziękuje wolontariuszom

Na apel o pomoc w wykonywaniu czynności niemedycznych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, m.in. w punkcie pobrań wymazów COVID – 19 (drive-thru) odpowiedzieli studenci medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, a nawet strażak. Są to: Katarzyna Winter, Klaudia Rubiś, Karolina Michlik, Piotr Kasprowicz, Paweł Kłosek, Krystyna Jeziorowska i Rafał Pradela.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
16 grudnia 2020

Znamy już wyniki tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Krajoznawczego pod patronatem Starosty Lublinieckiego „Ziemia Lubliniecka w jesiennych barwach”

Nadesłane zdjęcia, ukazujące walory przyrodnicze Ziemi Lublinieckiej, świadczą o dużej wrażliwości młodych fotografów. Gratulując wszystkim uczestnikom pięknych prac, przedstawiamy wyniki:

I miejsce: Anna Postrach, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

II miejsce ex aequo: Marta Drab i Bianka Schabowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu

III miejsce: Bartłomiej Jerominek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu

Wyróżnienia: Zofia Dubiel, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu i Kacper Koltermann, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
16 grudnia 2020

Szpital Powiatowy w Lublińcu został wyznaczony jako szpital węzłowy, będzie szczepił personel medyczny

Szpital Powiatowy w Lublińcu – w ramach realizacji narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 – został wyznaczony jako punkt szczepień personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą – tzw. szpital węzłowy.

Pracowników medycznych, niemedycznych, personel administracyjny i pomocniczy, bez względu na formę współpracy można zgłaszać do dnia 18.12.2020 r. do godziny 11:30.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
15 grudnia 2020

Kolejna hybryda w lublinieckiej drogówce

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowy radiowóz z napędem hybrydowym. Pojazd został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu władz Powiatu Lublinieckiego oraz wójtów i radnych gmin: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki. Dofinansowanie udało się także pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nowy, ekologiczny radiowóz będzie można zobaczyć na drogach wszystkich gmin powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
11 grudnia 2020

List do Wojewody Śląskiego

W dniu dzisiejszym do Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka został skierowany list z zapytaniem dotyczącym nierównego podziału środków, o które zabiegano w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

List został podpisany przez Starostę, Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
11 grudnia 2020

Nowa strona Szpitala Powiatowego w Lublińcu www.szpitallubliniec.pl

Strona przygotowana została przy współpracy z Powiatem Lublinieckim. Autorem strony jest  Mirosław Włodarczyk, człowiek pełen pomysłów z Wydziału Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lublińcu.

www.szpitallubliniec.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
10 grudnia 2020

Powiat Lubliniecki otrzymał dofinansowanie na adaptację części nieużytkowanego przyziemia na Aptekę Szpitalną w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu

Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Realizacja zadania zaplanowana jest na 2021 roku i ma kosztować 550 000 zł.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 grudnia 2020

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2021 roku

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2021 roku. Uwagi proszę przesyłać na adres Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą mailową na adres wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 15 grudnia 2020 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 grudnia 2020

Egzamin na stopień nauczyciela mianowanego

7 grudnia odbyła się Komisja Egzaminacyjna na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Monika Mazur - nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych wraz z przewodniczącym komisji  egzaminacyjnej uczestniczyli w komisji w formie stacjonarnej z  zachowaniem reżimu sanitarnego, pozostali członkowie uczestniczyli w  komisji w formie wideokonferencji przy wykorzystaniu narzędzi teleinformatycznych umożliwiających przesłanie dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym. Egzamin dla Pani Moniki zakończył się powodzeniem. Gratulujemy awansu!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 grudnia 2020

Mikołajki jednak będą!

Święty Mikołaj nie zawiódł! Nawet podczas pandemii przygotował upominki dla dzieci przebywających w Szpitalu Powiatowym i Domu Dziecka w Lublińcu. Ponieważ jednak pracuje zdalnie, nie mógł osobiście obdarować najmłodszych, chętnie mu więc pomogliśmy. Słodkości i zabawki już jadą do dzieciaków.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 grudnia 2020

Powiatowy konkurs historyczny "Świadkowie historii - spotkania z Janem Pawłem II" rozstrzygnięty

Rok 2020 obfituje w ważne rocznice dla narodu polskiego. Jedną z nich jest niewątpliwie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka. Z tego powodu rok 2020 ogłoszony został rokiem Świętego Jana Pawła II.

Aby włączyć się w obchody rocznicowe, Szkoła Podstawowa nr 3 im Bohaterów Westerplatte w Lublińcu zaprosiła uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM "ŚWIADKOWIE HISTORII - SPOTKANIA Z JANEM PAWŁEM II". Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Starosta Lubliniecki Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 grudnia 2020

O nadal trudnej, ale stabilnej sytuacji epidemicznej w województwie śląskim dyskutowano podczas wideokonferencji z wojewodą

Kontynuując cykl spotkań online poświęconych sytuacji epidemicznej w województwie, starostowie powiatów oraz dyrektorzy szpitali spotkali się z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
4 grudnia 2020

PILNE!
Masz skierowanie na wymaz - zadzwoń

Uprzejmie informujemy, iż po otrzymaniu skierowania na wymaz COVID-19 wystawionego przez lekarza POZ (i ewentualnym otrzymaniu wiadomości SMS, informującej o przybliżonej godzinie i miejscu przyjścia na wymaz), w trosce o Państwa  wygodę, prosimy o wcześniejszy kontakt z punktem wymazowym drive-thru pod numerem telefonu 735 208 039, działającym od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00-15.00 celem ustalenia dokładnej godziny pobrania wymazu. Wymazy  pobierane są codziennie w godzinach 11.00 – 16.00. Punkt  drive-thru zlokalizowany jest przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, wjazd od strony ulicy Grunwaldzkiej. Do punktu należy przyjechać tylko i wyłącznie własnym samochodem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
30 listopada 2020

Wideokonferencja z udziałem przedstawicieli Zarządu Województwa Śląskiego oraz przedstawicieli powiatów i podmiotów leczniczych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

Spotkanie  prowadziła Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego,  powiat lubliniecki reprezentował starosta Joachim Smyła i dyrektor SP ZOZ Włodzimierz Charchuła. Dyrektorzy szpitali przedstawili sytuację w zarządzanych przez nich placówkach, w szczególności skupili się na funkcjonowaniu oddziałów covidowych, ale również na funkcjonowaniu pozostałych oddziałów i konieczności zapewnienia opieki medycznej również dla pacjentów niecovidowych. Pozytywne sygnały płynęły z większości powiatów i dotyczyły „odmrażania” poszczególnych oddziałów, tak aby mogli być hospitalizowani na nich pacjenci niezarażeni wirusem SARS-Cov-2 oraz lepszej koordynacji jeżeli chodzi o umieszczanie pacjentów covidowych na oddziałach szpitalnych. Wicemarszałek Izabela Domogała poinformowała również o działającym już szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19, który powstał w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
30 listopada 2020

Transmisja online z otwarcia ofert dot. przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa wyposażenia oraz sprzętu komputerowego do pracowni teleinformatycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu w ramach projektu (...)

Z uwagi na podjęte działania profilaktyczne przeciw zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 oraz wynikające z tego powodu ograniczenia w działaniu Starostwa Powiatowego w Lublińcu wprowadza się transmisję online z otwarcia ofert. Terminy planowanych transmisji online, jakie będą realizowane przez Starostwo Powiatowe w Lublińcu ogłaszane będą na bieżąco na stronie internetowej urzędu. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 grudnia 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348