Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21 - dnia 20-go maja 2021 r., zawyją syreny

Informujemy, że w dniach 17 – 21 maja 2021 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21. Jednym z elementów ćwiczenia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W czwartym dniu ćwiczenia (20 maja 2021 r.) w godzinach 8.00 – 11.00 odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
14 maja 2021

Kolejna edycja „Festiwalu Piosenki Żołnierskiej”. Organizatorzy zapraszają do udziału.

Klub Jednostki Wojskowej Komandosów po raz kolejny organizuje wydarzenie  pn. „Festiwal Piosenki Żołnierskiej”. Celem konkursu jest, m.in. promowanie pieśni patriotycznych i wojskowych wśród dzieci i młodzieży oraz inspirowanie do poszukiwań nowych, twórczych form pracy artystycznej i wychowawczej. Festiwal organizowany jest dla różnych grup wiekowych z podziałem na występy solistów, duetów i zespołów. Nagrania wraz z kartami zgłoszeń można przesyłać na adres klubu JWK - w formie elektronicznej (pendrive lub e-mail) - do dnia 18 maja br., do godz. 12:00.

Szczegóły konkursu opisane zostały na załączonym plakacie.

Źródło: Klub Jednostki Wojskowej Komandosów

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
13 maja 2021

Domy pomocy społecznej luzują obostrzenia

Pierwszy - po kilkunastu miesiącach izolacji -  spacer mieszkańców DPS „Zameczek”. To były emocje!

Od dzisiaj zaszczepieni mieszkańcy DPS-ów mogą wyjść z domu, pójść do lekarza, banku czy do sklepu bez odbywania kwarantanny po powrocie. Na taką możliwość pensjonariusze i ich opiekunowie czekali kilkanaście miesięcy. To właśnie tę grupę pandemia dotknęła najbardziej. Pierwsza fala koronawirusa to obraz chorych mieszkańców DPS-ów i ich opiekunów zamkniętych w placówkach bez możliwości kontaktu z bliskimi, uwięzionych przez niewidzialnego przeciwnika. Nowe zasady nie dotyczą niezaszczepionych mieszkańców i ich rodzin. W takich sytuacjach indywidualne decyzje o sposobie odwiedzin będą podejmować dyrektorzy placówek.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 maja 2021

12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Z okazji Święta składamy wszystkim  Pielęgniarkom i Położnym najserdeczniejsze życzenia. Niech heroiczna praca na rzecz drugiego człowieka budzi w Was dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność pacjentów zawsze towarzyszy w trudnej służbie.

Składamy podziękowania za sumienną i ofiarną pracę na rzecz chorych i potrzebujących. Szczególnie teraz – w czasie pandemii, kiedy działacie na pierwszej linii – pragniemy podziękować za dobro i poświecenie innym, które niesie za sobą ryzyko zagrażające zdrowiu Was samych.

Życzymy zdrowia, pomyślności oraz sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Środa
12 maja 2021

Aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie lublinieckim

Z oficjalnych danych – przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia – wywnioskować można, że tendencja liczby osób zakażonych w powiecie lublinieckim jest spadkowa. Ostatniej doby potwierdzono 8 przypadków zakażeń SARS-CoV-2 ( 1,05 przypadków na 10 tys. mieszkańców). Spadła również liczba osób przebywających na kwarantannie. Ostatniej doby wykonano aż 299 testów, z czego tylko 8 wykazało wynik pozytywny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
11 maja 2021

Chętni na szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnym (PSP) w Powiatowym Centrum Usług Społecznych w Lublińcu (ul. Sobieskiego 9) mogą już się rejestrować poprzez całodobową, bezpłatną infolinię – tel. 989 oraz na pacjent.gov.pl

Uruchomiona została także rejestracja bezpośrednio w punkcie pod numerem 530 712 413, 530 711 452 w godzinach 15.00 – 20.00. Ze względów epidemiologicznych i organizacyjnych mieszkańcy nie powinni zgłaszać się osobiście.

Zgodnie z przyjętymi w Narodowym Programie Szczepień założeniami min. 90% dostępnych terminów będzie zewnętrznych tj. widocznych we wszystkich kanałach rejestracji, pozostałe 10% to tzw. terminy wewnętrzne, widoczne jedynie dla punktu szczepień. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację.

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 maja 2021

Kondolencje

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko”

ks. Jan Twardowski

 

W imieniu Zarządu Powiatu oraz pracowników Starostwa Powiatowego składamy szczere

wyrazy współczucia i żalu oraz słowa wsparcia

dla Pani Mirosławy Sulewskiej

z powodu śmierci Męża śp. Jarosława Sulewskiego

Łączymy się w żałobie i smutku

 

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina


Przewodniczący
Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Poniedziałek
10 maja 2021

Wyrazy współczucia

Składamy szczere wyrazy współczucia, głębokiego żalu oraz słowa wsparcia

Panu Januszowi Buli

Komendantowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

z powodu śmierci Mamy

 

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Przewodniczący
Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Poniedziałek
10 maja 2021

Proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - wydarzenie na żywo 13 maja 2021 r.

Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Poniedziałek
10 maja 2021

Zwycięstwo ucznia z lublinieckiej podstawówki w konkursie „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Piotr Uherek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu zajął I miejsce - w kategorii szkół podstawowych - w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
7 maja 2021

Decyzją Wojewody Śląskiego z dniem 7 maja 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu zawieszony zostanie oddział covidowy

Przypomnijmy, od 26 marca br. uruchomiono ponownie 22 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 2 łóżka respiratorowe z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Szpital przyjmował również zakażone koronawirusem dzieci.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 maja 2021

Koronawirus. Aktualna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta"

Jadwiga Kozicka, dyrektor „Domu Kombatanta poinformowała, iż w prowadzonej przez nią placówce sytuacja epidemiczna jest stabilna. Na chwilą obecną nie stwierdzono żadnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Wszyscy pracownicy pracują w maseczkach z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Podłogi są dezynfekowane, w holach komunikacyjnych zostały powieszone dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pensjonariusze poza swoim pokojem poruszają się w maseczkach. Odwiedziny odbywają się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności po wcześniejszym umówieniu terminu, tak żeby nie nastąpiła kumulacja wizyt.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 maja 2021

Koronawirus. Aktualna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej "Zameczek"

Jak informuje Dagmara Imiołczyk, zastępca dyrektora DPS „Zameczek” na obecną chwilę w placówce nie ma żadnych zachorowań. Utrzymywany jest jednak zaostrzony reżim sanitarno-epidemiologiczny. Odwiedziny odbywają się w wyznaczonym miejscu i mogą trwać maksymalnie 30 minut. Termin odwiedzin należy uzgodnić z kierownikiem Zespołu Opiekuńczo-Terapeutycznego  bądź pracownikiem socjalnym. Mieszkańca może odwiedzić tylko jedna osoba, która musi przejść przez kabinę dezynfekującą. Obowiązuje noszenie maseczki, dystans minimum 2 metrów i jednorazowe rękawiczki. Pensjonariusze mogą być zabierani do domu, natomiast po powrocie od rodzin mają wykonywany test. Przebywają również trzy dni w izolacji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 maja 2021

Zarząd Powiatu na dzisiejszym posiedzeniu powierzył stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu Adamowi Ożarowskiemu, dotychczasowemu wicedyrektorowi tej placówki

Nowy dyrektor rozpocznie swoją pięcioletnią kadencję z dniem 1 września br.

Dokument powierzenia stanowiska dyrektora Adam Ożarowski otrzymał z rąk wicestarosty Tadeusza Koniny. Gratulacje złożyła również Sylwia Fronczek – sekretarz Powiatu i skarbnik Jacek Fokczyński oraz pozostali członkowie Zarządu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 maja 2021

Matura w cieniu pandemii

Rozpoczęły się egzaminy maturalne, które już po raz drugi odbywają się w cieniu pandemii. Uczniowie w szczególnych warunkach, przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, sięgnęli po pióra, by napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
4 maja 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348