Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

PILNE!
Działa już punkt pobrań wymazów COVID-19 DRIVE-THRU

Punkt zlokalizowany jest przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, wjazd od strony ulicy Grunwaldzkiej, wyjazd na ulicę Sobieskiego.

Wymazu dokonuje się wyłącznie na podstawie skierowania. Lekarz POZ wystawia skierowanie elektronicznie, od tej pory pacjent jest widoczny w systemie.

Na wymaz trzeba umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 735 208 039, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Wymazy pobierane są codziennie w godzinach 13.00-15.00

Do punktu należy przyjechać tylko i wyłącznie własnym samochodem.

W obecnej chwili nie jest możliwe wykonanie testu na zasadach komercyjnych, dyrekcja szpitala jest w trakcie organizowania takiej możliwości wykonania badań.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
11 września 2020

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczonej na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym.

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
15 września 2020

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 09.09.2020 r. godz. 11.00 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu informuje, iż w dniu 07.09.2020 r. na terenie gminy Kochanowice zostały pobrane próbki wody do badań laboratoryjnych, z wodociągu sieciowego Lubockie - Ostrów.

Przeprowadzone badania wody wykazały przekroczenie parametru mikrobiologicznego (bakterie z grupy coli 19 j.t.k.), co jest niezgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r, w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294). Odpowiedzialnym za jakość dostarczanej wody jest przedsiębiorstwo: Roman Browarski Zakład Ochrony Środowiska „HYDROTECH” zlokalizowaną w Dąbrowie Górniczej, ul. Al. J. Piłsudskiego 60A.

W związku z powyższym woda z sieci wodociągowej Lubockie - Ostrów nie nadaje się do spożycia przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych, mycia zębów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 września 2020

NA SPRZEDAŻ! 4 044 327 zł

Obiekt o dużym potencjale, idealny na dom pomocy społecznej, klinikę, pensjonat, zakład opiekuńczo-leczniczy.
Budynek położony w spokojnej okolicy w sąsiedztwie parku. Lubliniec, ul. Grunwaldzka 64
Pełne uzbrojenie (woda, kanalizacja, energia elektryczna, gaz ziemny, ogrzewanie systemowe).
Budynek wolnostojący, dwukondygnacyjny, podpiwniczony, z częścią poddasza użytkowego.

Osoby zainteresowane zakupem obiektu zapraszamy do kontaktu: Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem w Starostwie Powiatowym w Lublińcu 34 35 10 537

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 września 2020

Śląsk na ekranie - jesienne spotkania w Pałacu

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na projekcję materiałów filmowych. W programie wieczornych, plenerowych prezentacji na ekranie znajdą się koncerty, filmy edukacyjne oraz promocyjne.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 września 2020

Rok 1848 w Lublińcu i okolicy

Jeżeli narzekacie na obecne czasy i koronawirusową rzeczywistość to przeczytajcie artykuł Arkadiusza Barona „Rok 1848 w Lublińcu i okolicy”. Tyfus głodowy, czerwonka i świerzb, nakaz izolowania chorych! W Lublińcu zarząd miasta musiał ustanowić dodatkowy zakład opieki nad chorymi na tyfus, ponieważ powiatowy lazaret był już przepełniony, sytuacja wymykała się spod kontroli. Skądś to znamy, prawda?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 września 2020

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 05.09.2020 r. godz. 14.30 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi w wodociągu sieciowym Lubockie-Ostrów.

Pełna treść komunikatu w załączniku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Sobota
5 września 2020

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonej: działka nr 1995/107, k.m. 5, obręb Lubliniec, pow. 21187 m2.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
22 września 2020

Kolejne maseczki i termometry trafią do placówek oświatowych z terenu powiatu

W czwartek, tj. 3 września otrzymaliśmy drugą dostawę środków ochrony osobistej, które następnie zostaną przekazane szkołom i placówkom oświatowym z terenu powiatu. Prawie 64 000 szt. maseczek i 81 termometrów udało się pozyskać z Agencji Rezerw Materiałowych, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 września 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 nauczycielom, uczniom oraz pracownikom oświaty życzymy wytrwałości w realizacji postanowień, twórczej pracy i wielu sukcesów.

Po niemal czterech miesiącach nauki zdalnej i dwóch miesiącach wakacji wracacie do tradycyjnych zajęć lekcyjnych. W dobie pandemii nauka z pewnością nie będzie wyglądała tak samo, jak przed jej nastaniem. Po doświadczeniach - jakie przyniósł miniony rok szkolny - wszyscy mamy nadzieję, że długo wyczekiwany powrót do szkół będzie bezpieczny i pozwoli Wam rozwijać swoje talenty w bezpośrednim kontakcie, który tworzy relacje, pozwalające doświadczać prawdziwej obecności drugiego człowieka.

Życzymy Wam – Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, aby Nowy Rok Szkolny 2020/2021 był dla Was czasem wszechstronnego rozwoju, odkrywania piękna relacji, a nade wszystko, aby był bezpieczny w tym trudnym okresie, w którym wspólnie możemy wyrażać swoją troskę o innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
1 września 2020

Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW 2014-2020. 

Wnioski w ramach poddziałania „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” można składać do 29 października 2020 r. w biurach powiatowych Agencji. 

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 września 2020

Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Jak co roku Klub Jednostki Wojskowej w Lublińcu rusza z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej!!!

To już XIII odsłona tego Festiwalu. Z wiadomych przyczyn tegoroczne wydarzenie odbędzie się na nieco zmodyfikowanych zasadach - SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE.

Poniżej znajdą Państwo również kartę zgłoszeń. Zachęcamy do udziału w historycznym już XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej " Czym dla wojska jest piosenka..."

13 października 2020 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Miejsce: Klub Jednostki Wojskowej Komandosów Lubliniec , ul. Sobieskiego 35

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 września 2020

PILNE!
Zarząd Powiatu uruchamia przy szpitalu powiatowym punkt wymazowy - „drive-thru”

W związku z pismem wójtów i burmistrzów 7-miu gmin wchodzących w skład powiatu lublinieckiego z dniem 31 sierpnia br. zakończyło się porozumienie w zakresie współfinansowania wymazobusa (pismo zamieszczamy poniżej). W uzasadnieniu czytamy, iż usługa wymazobusa powinna być realizowana przez odpowiednie służby medyczne finansowane ze środków Wojewody Śląskiego lub Narodowego Funduszu Zdrowia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
2 września 2020

Koncerty na Zamku "Światowa muzyka filmowa" - 11 września 2020 roku, godzina 18:00

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Angel’s Voices w składzie Danuta Smyła (skrzypce), Urszula Mizera (altówka), Grzegorz Wojtasik (skrzypce), Piotr Mazur (kontrabas), 11 września 2020 roku, godzina 18:00. Scena plenerowa – dziedziniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 września 2020

ARiMR: „Mobilny Rolnik z ARiMR” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Śląski Oddział Regionalny ARiMR od 26 sierpnia do 1 września 2020 roku czeka na zgłoszenia do konkursu „Mobilny Rolnik z ARiMR”. Konkurs odbywać się będzie na terenie miasta Częstochowy w dniu 5 września 2020 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 września 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348