Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci”
Wisława Szymborska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Malitowskiego, wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Pan Jan - poprzez swoją działalność - na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia ludzkiego niejednokrotnie wykazywał świadectwo humanizmu wobec innych. Jako aktywny działacz społeczny był zaangażowany w upamiętnianie miejsc pamięci narodowej na terenie Lublińca. Był człowiekiem czynu - słowa przekuwał w działanie. Zawsze uczynny, uśmiechnięty, gotowy by służyć innym. Pełen planów na przyszłość.

W imieniu samorządowców powiatu lublinieckiego, składamy Rodzinie zmarłego wyrazy współczucia po stracie bliskiej osoby.

 

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Przewodniczący
Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk


czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
20 kwietnia 2021

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Orzechowej, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonych numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
16 kwietnia 2021

Sprzęt dla szpitala

Specjalistyczne urządzenia do donosowej terapii wysokoprzepływowej o wartości ponad 55 tysięcy złotych trafiły do Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Będą nimi leczeni pacjenci z niewydolnością oddechową wywołaną przez COVID-19.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
13 kwietnia 2021

Konkurs „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków”

Zakończyła się XI edycja ogólnopolskiego konkursu „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków” organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych i Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku nadesłanych zostało aż 1400 prac. Tradycyjnie honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
13 kwietnia 2021

Punkty szczepień odwiedził dzisiaj starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina i sekretarz powiatu Sylwia Fronczek

- Dziękujemy całemu zespołowi pod kierownictwem Ilony Kasprowicz, pracującemu zarówno w punkcie szczepień utworzonym przez Szpital Powiatowy w Lublińcu jak i w punkcie utworzonym przez Zarząd Powiatu. Doceniamy Państwa ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i determinację w walce z pandemią – mówił starosta.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
12 kwietnia 2021

Tworzymy Powiatowy Punkt Szczepień Masowych

Planujemy utworzyć 3 zespoły szczepiące w punkcie szczepień masowych (PSM), który już utworzyliśmy w  budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9 – mówił starosta Joachim Smyła podczas roboczego spotkania w lokalu przygotowywanym do uruchomienia w nim kolejnych stanowisk szczepień.

W skład zespołu szczepiącego wchodzić będą 3 osoby: osoba kwalifikująca do szczepień (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny bądź farmaceuta), osoba wykonująca szczepienie i osoba obsługująca szczepienia pod względem administracyjnym.

Przed budynkiem Powiatowego Centrum Usług Społecznych ustawiony zostanie namiot i ławki dla osób oczekujących na szczepienie. Żołnierze po zweryfikowaniu skierowania będą kierowali do poszczególnych stanowisk szczepień. Tu po rejestracji i kwalifikacji wykonane zostanie szczepienie. Zaszczepione osoby proszone będą o przejście do strefy poszczepiennej, gdzie – zgodnie z wymaganą procedurą - odczekają ok. 15 minut.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 kwietnia 2021

5000 szczepień!

Dawka szczepionki numer 5 000 została podana dzisiaj w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu Arkadiuszowi Pyce, mieszkańcowi Lublińca. Dyrektor szpitala Włodzimierz Charchuła wręczył z tej okazji zestaw upominków powiatu lublinieckiego.
Od początku szczepień zespół medyczny szpitala nie zmarnował ani jednej dawki szczepionki. Wyrazy uznania kierujemy do Ilony Kasprowicz – koordynatora ds. szczepień i całego zespołu szczepiennego za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i determinację w walce z pandemią!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 kwietnia 2021

Resort zdrowia planuje zreformować struktury organizacyjne polskiego szpitalnictwa

Docelowo Ministerstwo chce, by były maksymalnie trzy organy tworzące, np. Ministerstwo Zdrowia, uczelnie i marszałkowie województw.
- Tendencje centralistyczne budzą nasz niepokój. Odrodzenie samorządu lokalnego to jedno z największych osiągnięć naszego państwa po 1989 roku. To dzięki naszej – samorządów – ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wielomilionowym nakładom finansowym możemy leczyć naszych mieszkańców w naszych – powiatowych - szpitalach. Istotą samorządności jest decentralizacja i wzmacnianie roli samorządów. Decyzje, żeby były optymalne, muszą zapadać jak najbliżej mieszkańców – mówił wicestarosta Tadeusz Konina

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
7 kwietnia 2021

VI edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Krajoznawczego „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni

W drugiej połowie marca ogłoszono wyniki VI Powiatowego Konkursu Historyczno-Krajoznawczego „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżyć sylwetkę jej patrona. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Lublinieckiego.    

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 kwietnia 2021

Życzenia z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia,
pragniemy złożyć wszystkim pracownikom - w tych trudnych czasach pandemii -
wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka.
Dziękujemy za wasze zaangażowanie, profesjonalne podejście do chorych,
codzienny wysiłek i heroiczną postawę.
Życzymy Wam zdrowia, pomyślności, sił i wytrwałości w codziennej walce.
Niech dobro, które niesiecie swoją służbą drugiemu człowiekowi,
wraca do Was każdego dnia.

Starosta
Joachim Smyła

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
7 kwietnia 2021

Sytuacja epidemiczna w powiecie

Ministerstwo Zdrowia – na oficjalnej stronie internetowej – poinformowało, że w ostatnich dniach w powiecie lublinieckim nie odnotowano znaczącego wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa. Ostatniej doby potwierdzono 11 przypadków (1,44 na 10 tys. mieszkańców). Największa liczba zachorowań potwierdzona została w powiatach: Katowice (177 osoby zakażone), Gliwice (106 przypadków zachorowań) oraz Sosnowiec (105 osób zakażonych).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Monika Dymarek
Dodano: Środa
7 kwietnia 2021

Powiat Lubliniecki utworzył punkt szczepień masowych (PSM)

Znajduje się on w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9. To już drugi punkt utworzony przez Powiat. Jako pierwszy powstał punkt przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu będącym szpitalem węzłowym. W razie konieczności utworzony zostanie kolejny punkt szczepień na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Samorząd powiatowy tworzy takie punkty w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek i umożliwieniem kwalifikacji do szczepień pielęgniarkom, ratownikom medycznym i fizjoterapeutom.

Jak poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła – uproszczony sposób kwalifikacji i tworzone nowe punkty szczepień pozwolą na wykonywanie przez zespół medyczny szpitala co najmniej 300 szczepień dziennie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
7 kwietnia 2021

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu trwają prace remontowo-budowlane związane z adaptacją części nieużytkowanego przyziemia na aptekę szpitalną

Powiat Lubliniecki otrzymał dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość umowy na realizacje tej inwestycji wynosi 499 380,00 zł. Prace potrwają do lipca br.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
6 kwietnia 2021

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby nadchodzące Święta były czasem, który napełni Nas miłością i pokojem, że w ostateczności zawsze życie zwycięży ze śmiercią, a to wszystko co się łączy z bólem czasów pandemii zostanie pokonane mocą Zmartwychwstałego.

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
1 kwietnia 2021

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm – by wiedzieć więcej”  

Wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe w Lublińcu – w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - zorganizowało konkurs plastyczny na plakat. Adresatem przedsięwzięcia byli uczniowie uczęszczający do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu lublinieckiego. Łącznie nadesłanych zostało 76 prac.

Wyniki tegorocznego konkursu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

I miejsce - Bartosz Pradella, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu,

II miejsce - Weronika Romanek, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu,

III miejsce - Paulina Kokot, Szkoła Podstawowa w Pawonkowie.

 

Wyróżnienia przyznano: Blance Schabowskiej i Magdalenie Olszok, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu. 

 

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

 

I miejsce - Amelia Sitek, III Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi
w Lublińcu,

II miejsce - Anna Niesłony, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu,

III miejsce - Natalia Marszoł, III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Religii
w Lublińcu.

 

Spośród 32 prac w tej kategorii wiekowej wyróżnienia przyznano: Zofii Maciuch z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych oraz Kindze Frischke z Zespołu Szkół Zawodowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. W najbliższym czasie nagrody i dyplomy przekazane zostaną do szkół.

 

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
1 kwietnia 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348