Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Od dnia 1 kwietnia 2020 w Starostwie Powiatowym w Lublińcu będzie można dokonywać płatności tylko w sposób bezgotówkowy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu będzie można dokonywać płatności tylko w sposób bezgotówkowy (za pomocą kart płatniczych).
Jednocześnie informujemy, że wpłat gotówkowych będzie można dokonywać w Banku PKO BP, znajdującym się obok budynku Starostwa Powiatowego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

PILNE! Odwołanie wycieczek oraz organizowania i wyjazdów na wszelkie konkursy międzyszkolne

Zarząd Powiatu w Lublińcu - w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołującym chorobę COVID-19 (koronawirus) – podjął decyzję o odwołaniu we wszystkich szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Lubliniecki wycieczek uczniów (zarówno krajowych jak i zagranicznych) oraz organizowania i wyjazdów na wszelkie konkursy międzyszkolne.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020

Informacja, dotycząca kursów linii regularnych (kursów szkolnych) w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w okresie 12-25 marca 2020 r. informujemy, że w/w okresie nie wszystkie kursy linii regularnych będą wykonywane (kursy szkolne). Proszę na bieżąco śledzić nasz portal, a w razie pytań proszę o kontakt telefoniczny bezpośrednio z przewoźnikiem: link (numery telefonów zamieszczone na stronie obok danych przewoźnika).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 marca 2020

Stan finansowy szpitali powiatowych to stan agonii

Od kilku miesięcy coraz głośniej mówi się o kłopotach szpitali powiatowych, niestety nie ominęły one również naszej placówki.

Skumulowana strata, którą poniósł SP ZOZ w Lublińcu, w latach 2014–2018, wyniosła 10.196.077 zł, z czego kwota w wysokości 6.202.407,09zł została pokryta przez Powiat Lubliniecki. Oprócz środków przeznaczonych na pokrycie straty, Powiat przeznacza środki na zakupy inwestycyjne, wpłaca poręczenia udzielone SP ZOZ­‑owi oraz zapewnia środki na wkład własny na realizowane przez SP ZOZ projekty unijne. Przeprowadzone symulacje jednoznacznie wskazują, iż strata SP ZOZ za rok 2019 osiągnie rekordową wysokość ponad 5.000.000,00zł. Powiat Lubliniecki pokrywa powstałą stratę kosztem wydatków inwestycyjnych na drogi, szkoły i wielu innych. Kto na tym traci? My wszyscy. Jak długo samorządy – chcąc zapewnić opiekę zdrowotną swoim mieszkańcom – będą zmuszane do zadłużania się? Gdzie jest granica i czy można już powiedzieć, że zbliżamy się do zdrowotnej katastrofy?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
30 września 2019

Sprzeciw Zarządu Powiatu wobec 20-letniej polityki finansowego pogrążania szpitali powiatowych

Zarząd Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec zaniechania systemowych działań ratujących istnienie szpitali powiatowych.

Obecna sytuacja lublinieckiej placówki jest taka sama, jak w innych szpitalach powiatowych, funkcjonujących na terenie naszego kraju. Problemy polskich szpitali mają swoich „twórców”. Niemalże wszystkie szpitale powiatowe, ale też i podlegające samorządom wojewódzkim, mają zbyt niskie kontrakty z NFZ na leczenie pacjentów, co powoduje, że każdego roku powiat musi pokrywać stratę finansową szpitala sięgającą kilku milionów złotych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 marca 2019

Życzenia Wielkanocne 2020

Zmartwychwstanie Pańskie jest znakiem nadziei,
że w głębi mroku, kiedy wszystko wydaje się przegrane,
kiedy pogrąża Nas smutek, a wszystko wydaje się
beznadziejne, wyłania się Zmartwychwstały i mówi Nam,
że życie zawsze pokona śmierć, że smutek zamieni się
w radość, a miłość opromieni każdy dzień.
Niech Tajemnica Wielkiej Nocy umocni w Nas wiarę
i nadzieję, która pozwoli pokonać wszystkie lęki i niepokoje.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
10 kwietnia 2020

Odwołanie Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm” – by wiedzieć więcej

Informujemy, że ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, nie chcąc narażać naszych gości oraz uczniów na ryzyko zarażenia, Zarząd Powiatu w Lublińcu podjął decyzję o odwołaniu Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat „Autyzm” – by wiedzieć więcej. Bezpieczeństwo dla Nas jest najważniejsze.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
26 marca 2020

Aktualne dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej związanej z zagrożeniem koronawirusem Sars-Cov-2 w powiecie lublinieckim

Informujemy, że aktualne dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej związanej z zagrożeniem koronawirusem Sars-Cov-2 w powiecie lublinieckim są dostępne na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublińcu pod adresem: 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie lublinieckim

Ogólne, dodatkowe dane statystyczne można znaleźć pod adresami:

http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/raporty

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
26 marca 2020

Informacja Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie, wszystkie posiedzenia Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach zostały zawieszone do odwołania. O nowych terminach posiedzeń składów orzekających zostaną Państwo powiadomieni.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
17 marca 2020

Dyżury telefoniczne w ramach świadczenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej, interwencji kryzysowej w Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lublińcu

Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lublińcu informuje, iż w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, w w/w Poradni w okresie od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. pracownicy Poradni będą pełnili dyżury telefoniczne w ramach świadczenia pomocy psychologiczno – pedagogicznej, interwencji kryzysowej.

Numery telefonów pod którymi można uzyskać nieodpłatną pomoc psychologiczno - pedagogiczną: (34) 356 29 66, 785 926 040

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
16 marca 2020

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

27 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu zorganizowano kolejną edycję Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W przedsięwzięciu udział wzięło dziesięć szkół, w sumie 52 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem pt. „Zwyczaje nie byle jakie”. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta Joachim Smyła.

W kategorii klas IV-VI na podium stanęli uczniowie z lublinieckich szkół: Radosław Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 4, Aleksandra Patrzyk z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein oraz Igor Krupa z tej samej placówki. Wyróżnienie otrzymał Michał Garbiński ze Szkoły Podstawowej nr 1.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
16 marca 2020

Informacja o zawieszeniu do odwołania osobistych porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu lublinieckiego

W związku dynamicznie rozwijającym się zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem COVID-19, w celu przeciwdziałaniu zagrożeniom, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych (DZ.U.2020 r., poz. 374) informujemy, że osobiste udzielanie porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu lublinieckiego zostaje z dniem dzisiejszym, tj. 13 marca 2020 roku zawieszone do odwołania.

Informujemy również, że w związku z zaistniałą sytuacją możliwe jest telefoniczne lub mailowe udzielenie porady.

W celu skorzystania z porady telefonicznej lub mailowej należy pobrać zgłoszenie porady na odległość (załącznik), wypełnić i osobiście podpisać. Skan zgłoszenia należy przesłać do wybranego prawnika, przypisanego do Państwa gminy.

Poniżej przedstawiamy listę prawników, którzy zobligowali się do świadczenia porad prawnych i obywatelskich za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 marca 2020

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 908 t.j.), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower

Termin do odbioru rzeczy: 30.12.2021 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
12 marca 2020

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. 4 Satisfashion.pl Bieg Lubliniecki

W dniu 5 marca 2020 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Klub Sportowy Mafia Team Lubliniec na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. 4 Satisfashion.pl Bieg Lubliniecki.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
11 marca 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348