Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Akademia Liderów w "Mickiewiczu" już po raz trzeci!

Uczennice klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublińcu Zuzanna Wysłucha i Kinga Blicharz podjęły wyzwanie i zgłosiły swój pomysł projektu do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Konkurs przeznaczony jest dla osób chętnych do działania, zmieniania świata na lepsze i brania odpowiedzialności za wspólnoty lokalne. Projekt pn. „ZWYKLI NIEZWYKLI” przedstawiony przez uczennice, został zakwalifikowany do II etapu konkursu Akademii Liderów, czyli do rozmów kwalifikacyjnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
2 czerwca 2020

Komputery dla naszych uczniów i nauczycieli

Powiat Lubliniecki zakupi 37 komputerów dla szkół, dla których jest organem prowadzącym, ułatwiając w ten sposób naukę zdalną, która stała się koniecznością  w związku z panującą w kraju  sytuacją epidemiczną. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków unijnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Jak przygotować się do porady przez telefon?

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z wirusem SARS CoV-2, punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie lublinieckim zawiesiły osobiste udzielanie porad. Pomoc prawna i obywatelska udzielana jest przy pomocy środków porozumiewania się na odległość, głównie przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. By rozmowa z prawnikiem  przebiegła rzeczowo i sprawnie, Stowarzyszenie DOGMA przygotowało krótki poradnik – „Jak przygotować się do porady przez telefon?” Zachęcamy do zapoznania się.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
9 czerwca 2020

Święto rodzin zastępczych

W sobotę, 30 maja, obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Idea rodzicielstwa zastępczego

Rodzicielstwo zastępcze stanowi szansę dla dzieci, które z różnych względów nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych. Jak mawiał kiedyś Jan Paweł II „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Każde dziecko ma więc prawo do miłości, zrozumienia i akceptacji. Nie zawsze jednak tak się dzieje i właśnie dlatego zrodziła się idea rodzicielstwa zastępczego. W rodzinach zastępczych umieszcza się dzieci, których rodzice zostali trwale lub czasowo pozbawieni praw rodzicielskich lub gdy władza ta została ograniczona. Dzieci umieszczane w rodzinach zastępczych mają oczywiście prawo do osobistego kontaktu z rodziną naturalną i – co ważne – powrotu do niej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 czerwca 2020

Koronawirus w odwrocie

Dobre wiadomości płyną nie tylko od Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który poinformował nas o trzeciej dobie bez kolejnych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu lublinieckiego, ale także od dyrektorów domów pomocy społecznej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
29 maja 2020

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w Lublińcu przy ul. Orzechowej i ulicy Olchowej

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 65, 284) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w Lublińcu przy ul. Orzechowej i ulicy Olchowej, oznaczonych numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 czerwca 2020

Kino samochodowe w Lublińcu - tym razem dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie dla szpitala w Lublińcu!

W piątek, 29 maja br. już po raz drugi Galeria Handlowa 11-stka organizuje wydarzenie pn. kino samochodowe. Wieczorem, bo o godzinie 21:00 wyświetlona zostanie popularna komedia pt. "Co ty wiesz o swoim dziadku?". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów organizatorzy przekażą na pomoc dla Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Bilety w cenie 15 zł od osoby nabyć będzie można na miejscu, od godziny 20:00. Liczba miejsc ograniczona.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Językowe osiągnięcia uczennic z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

Uczennica klasy drugiej Aleksandra Just została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus – Sesja Zimowa 2020”. W rankingu na najlepszych olimpijczyków Aleksandra w swojej kategorii wiekowej uzyskała 10-te  miejsce w Polsce.

Z kolei uczennica Oliwia Lech wzięła udział w tym samym konkursie, zdobywając jedynie 2 punkty mniej od swojej koleżanki. Uplasowała się na 12-tym miejscu w kraju, otrzymując dyplom uznania.

- Angażując się w konkursy i olimpiady rozwijacie swoje umiejętności językowe i poszerzacie wiedzę nie tylko o nowe słownictwo czy gramatykę, ale też informacje o krajach anglojęzycznych – podkreśla opiekun olimpiady i nauczyciel Żaneta Cierpioł.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Sytuacja w domach pomocy społecznej wraca do normalności

Jak informuje dyrektor DPS „Zameczek” Dagmara Imiołczyk już od trzech tygodni żadna osoba w tej placówce nie gorączkuje, wszyscy – zarówno pensjonariusze jak i pracownicy - mają negatywne wyniki testów. Jedna osoba przebywa jeszcze w szpitalu. Uruchamiane są zajęcia rehabilitacyjne, funkcjonuje kuchnia, nie ma więc konieczności korzystania już  z  usług firmy cateringowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
25 maja 2020

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Wnioski od 3 czerwca.

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 maja 2020

Darmowe porady prawne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

W związku z nowelizacją Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej informujemy o możliwości skorzystania z darmowych porad prawnych dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.  Aby skorzystać z pomocy prawnej dla przedsiębiorców należy zapisać się pod nr tel. 34/350 61 24 lub skontaktować bezpośrednio z prawnikiem pod jednym ze wskazanych adresów e-mail: pawel.klimek@op.pl lub j.kotek@poczta.onet.pl . Więcej szczegółów na stronie: www.dogma.org.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 maja 2020

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, nieodpłatna mediacja - ZAPISY ON-LINE

Już teraz osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego lub przeprowadzeniem mediacji mogą skorzystać z witryny internetowej, umożliwiającej zapisy on – line w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie naszego powiatu. Wystarczy kliknąć w baner „Zapisy na bezpłatne usługi” i umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

Przypominamy, że uzyskanie wszelkich informacji oraz zapisy na porady możliwe są także pod nr telefonu 34/ 350 61 24 lub adresem e-mail: wso@lubliniec.starostwo.gov.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 maja 2020

Ogród św. Jana Nepomucena, dlaczego warto go zobaczyć?

Przy kościele w Lisowicach powstał ogród. Nie jest to jednak zwykły ogród, oprócz wartości estetycznych ma również przekaz duchowy „będziesz miłował, nie hejtował”.

Odwiedzając to miejsce poznacie wiele ciekawostek o św. Janie Nepomucenie, przeczytacie cenne refleksje dotyczące daru mowy, zdobędziecie też sposobność wyciszenia i skupienia w otoczeniu bogatej roślinności.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 maja 2020

Komisja Konkursowa wyłoniła kandydata na nowego dyrektora SP ZOZ-u w Lublińcu. Został nim DARIUSZ BRZEZIŃSKI

21 maja br., w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu trzech kandydatów. Każdy z kandydatów przedstawił swoją koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Lublińcu, odpowiadał też na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej. W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Dariusza Brzezińskiego - do objęcia tej funkcji. Komisja Konkursowa rekomenduje Zarządowi Powiatu Dariusza Brzezińskiego na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
21 maja 2020

Pomoc powiatu dla przedsiębiorców w czasie epidemii

Zarząd Powiatu w Lublińcu, uchwałą z dnia 31 marca 2020 r. z późn. zm. zdecydował o udzieleniu bonifikaty w wysokości do 90% miesięcznej stawki czynszu na wynajmowanie lokali oraz wydzierżawienie powierzchni użytkowych położonych w budynku przy ul. Sobieskiego 9 oraz przy ul. Paderewskiego 7.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
20 maja 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348