Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Piłkarski turniej „InterHall” już za nami!

W sobotę, tj. 23 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się piłkarski turniej „InterHall” o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze rozegrano w  dwóch kategoriach wiekowych: U-11 oraz U-12. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła. W turnieju wzięły udział drużyny z podokręgów: Bytom, Częstochowa i Lubliniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
25 stycznia 2021

Starosta Lubliniecki zaprasza chętnych do pełnienia funkcji animatora na „Orlikach”

Starosta Lubliniecki zaprasza chętnych do pełnienia funkcji animatora na „Orlikach” w 2021 roku do składania ofert (realizacja zadań Lokalnego Animatora Sportu w 2021 roku w ramach projektu „Lokalny Animator Sportu”)  

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
21 stycznia 2021

Uczennice Mickiewicza promują ekologię!

             W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu: Wiktoria Machoń i Emilia Krawczyk przygotowały projekt pn. „Z EKO na Ty”. Opiekunem przedsięwzięcia jest Mirosława Popko, nauczyciel w ZS nr 1. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w Lublińcu. Celem przedsięwzięcia, które zostało objęte honorowym patronatem starosty, jest propagowanie ekologii wśród młodego pokolenia i nie tylko.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Czwartek
21 stycznia 2021

Ruszyły szczepienia

Lekarz Szpitala Powiatowego w Lublińcu - Janusz Wójcik i pielęgniarka Katarzyna Wolańska - to pierwsze osoby w Powiecie Lublinieckim zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2. Dzisiaj dotarła do nas pierwsza pula szczepionek - 75 dawek. Trwa szczepienie grupy "0" - medyków.

- Jesteśmy gotowi do przeprowadzenie szczepień na szeroką skalę - mówił Włodzimierz Charchuła, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
4 stycznia 2021

Będziemy testować nauczycieli i pracowników szkół

- Przygotowujemy się do testowania nauczycieli klas I-III, nauczycieli szkół specjalnych i pozostałych pracowników  szkół – poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu – Włodzimierz Charchuła.

Testowanie odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne i nie będą obejmowały ozdrowieńców. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. Dane liczbowe dotyczące osób chętnych do wykonania testu przygotowuje lubliniecki Sanepid, obecnie na liście jest 420 osób z terenu Powiatu Lublinieckiego. Testowani będą nie tylko pedagodzy, ale również administracja i pozostali pracownicy szkół. Testy wykonywane będą metodą RT-PCR.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
4 stycznia 2021

Ocena bardzo dobra w zakresie chemii klinicznej

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne działające w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu otrzymało – wydany przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi - certyfikat potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług. Gratulujemy osobom kierującym laboratorium: Darii Gorol i Bożenie Dyli oraz całemu zespołowi!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
13 stycznia 2021

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower, typ górski

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 908 t.j.), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower, typ górski

Termin do odbioru rzeczy: 19.10.2022 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 stycznia 2021

Miniony rok w "Lubitece"

Pomimo trwającej nadal pandemii koronawirusa miniony rok w „Lubitece” był bardzo udany. Pozyskano wiele dotacji m.in. na zakup nowości bibliotecznych, budek bookcrossingowych, zajęcia promujące życie i twórczość Józefa Lompy – patrona biblioteki oraz na promocję czytelnictwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 stycznia 2021

„Jasełka po ślonsku” – teatrzyk kukiełkowy

25 grudnia - za pośrednictwem serwisu internetowego - odbyła się premiera przedstawienia kukiełkowego pt. „Jasełka po ślonsku”. Teatrzyk przygotowali pracownicy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. Scenariusz przedstawienia napisany został przez Marię Dziuk. Z kolei Stefania Biela skomponowała muzykę towarzyszącą przedstawieniu, którą wzbogacił wokal w wykonaniu Hanny Kryś i Eweliny Wajdy. Kukiełki – bez których niemożliwe byłoby przygotowanie jasełek – wykonane zostały przez  Olgę Hadrian.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Wesprzyj 1% podatku Ośrodek Rehabilitacyjny pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach

KRS: 0000759866

Ośrodek jest profesjonalnym szpitalem rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wpisanym do OPP (od 1.11.2018)

www.rusinowice.com

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Wirtualne ferie z „Lubiteką”

W dniach od 11 do 15 stycznia Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu organizuje wirtualne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia zaplanowano na godzinę 11:30.

Harmonogram warsztatów przedstawia się następująco:

BEZ WAS NIE MA NAS - warsztaty plastyczne
11.01. - Zimowa kraina twórczości
12.01. - Ubieramy się w sztukę
14.01. - Śnieżna kraina kreatywności
15.01. - Folwark zwierzęcy

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem (Załącznik do uchwały Nr 597/CXV/2020 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 30 grudnia 2020 r.)

W związku z uchwałą Nr 597/CXV/2020 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 30 grudnia 2020 r. przeznacza się do oddania w najem lokale znajdujące się w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9, na działce nr 3705/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00006618/8, na działce nr 3707/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00003528/9 i działce nr 3718/348, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00001601/1, oznaczonych na mapie 6, obręb Lubliniec, stanowiące własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczone numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 stycznia 2021

Szkoła Rodzenia w Lublińcu

Szkoła Rodzenia przy SP ZOZ w Lublińcu działa od 1997 r. W naszej Szkole Rodzenia uczymy Rodziców jak wspólnie przeżyć poród. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągle aktualizowanej wiedzy, przekazujemy przyszłym rodzicom wiadomości  dotyczących  zarówno porodu oraz pobytu w szpitalu, połogu, jak również opieki nad noworodkiem. Staramy się przy tym udzielać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 stycznia 2021

Dlaczego warto rodzić w Lublińcu

Przyjście na świat dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Przed porodem rodzice stawiają sobie więc pytanie: który szpital wybrać, który będzie najlepszym miejscem nie tylko dla nowonarodzonego dziecka, ale także dla przyszłej mamy?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 stycznia 2021

Bezpieczne porody w Lublińcu

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy poród w szpitalu w Lublińcu będzie bezpieczny dla Ciebie i Twojego Maleństwa?

Zapytaliśmy o to Joannę Jurczyk-Koralewicz – pielęgniarkę epidemiologiczną w szpitalu powiatowym w Lublińcu.

Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową, spełniamy wszystkie – bardzo restrykcyjne – normy, przestrzegamy wszystkich przepisów zawartych w ustawie o zapobieganiu chorób oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Porody pacjentek  zakażonych wirusem SARS-CoV-2 odbywają się na osobnym trakcie porodowym, w wyodrębnionej strefie. Wyodrębnione są zarówno sale do porodów naturalnych jak i do cięć cesarskich. Do pacjentek zakażonych SARS-CoV-2  przydzielony jest też osobny personel. Również noworodki tych pacjentek są izolowane od zdrowych dzieci. Nie ma więc żadnego kontaktu pomiędzy zdrowymi i zakażonymi pacjentkami. Wszystkie mamy – również te zakażone wirusem SARS-Cov-2 – mają możliwość przebywania ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 stycznia 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348