ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
Radni na dzisiejszej sesji Rady Powiatu pojęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia programu naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu

13 grudnia 20231 min.258

Radni na dzisiejszej sesji Rady Powiatu pojęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia programu naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu

Dyrektor SP ZOZ w Lublińcu – Małgorzata Nowak przedstawiła założenia programu naprawczego dla kierowanej przez siebie placówki, mówiła również o podejmowanych działaniach mających na celu rozwój SP ZOZ-u.

- W przyszłym roku planujemy otworzyć w naszych strukturach, przy ulicy Sobieskiego 9 gabinet lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Lekarz rodzinny będzie więc dostępny dla pacjentów całodobowo, do godziny 18.00 – w gabinecie POZ, a po godzinie 18.00 będziemy przyjmować pacjentów w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Planujemy również zatrudnienie ginekologów – onkologów, którzy będą wykonywali operacje w tym obszarze medycyny – mówiła Małgorzata Nowak, dyrektor SP ZOZ w Lublińcu.

W dzisiejszej sesji Rady Powiatu uczestniczył poseł na Sejm RP Przemysław Witek

13 grudnia 20231 min.321

W dzisiejszej sesji Rady Powiatu uczestniczył poseł na Sejm RP Przemysław Witek

Poseł podziękował władzom powiatu za zaproszenie na sesję i przekazał dla mieszkańców powiatu pozdrowienia i życzenia świąteczne od posłanki i jednocześnie ministra zdrowia Izabeli Leszczyny.

Zapewnił również o gotowości współpracy ze wszystkimi mieszkańcami powiatu, bez względu na sympatie polityczne. Wspomniał też o drugim pośle Ziemi Lublinieckiej Andrzeju Gawronie, z którym liczy na dobrą współpracę na rzecz lokalnej społeczności. Poseł poinformował również, iż raport z kontroli prowadzonej w SP ZOZ-ie w Lublińcu, zostanie przedłożony posłance Izabeli Leszczynie, która w nowym rządzie obejmie stanowisko ministra zdrowia. Poseł Przemysław Witek zwrócił uwagę na wyjątkowość sytuacji, w której Ziemia Lubliniecka ma trzech przedstawicieli w Parlamencie. Doniosłym akcentem podczas sesji było wręczenie posłowi listu gratulacyjnego, w którym  władze powiatu zapewniły posła o wsparciu, licząc na dobrą współpracę na rzecz całej wspólnoty powiatowej.

III Bieg Mikołajkowy Wzdłuż Leńcy już za nami

12 grudnia 20232 min.241

III Bieg Mikołajkowy Wzdłuż Leńcy już za nami

W Boronowie odbył się III Bieg Mikołajkowy Wzdłuż Leńcy pod patronatem starosty Joachima Smyły i wójta Boronowa Krzysztofa Bełkota.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Atelier Sportu, Urząd Gminy Boronów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Boronowie, Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie oraz OSP Boronów.

Sportowe zmagania rozpoczęły starty dzieci w poszczególnych dystansach i kategoriach wiekowych. Po przybiegnięciu na metę każde dziecko otrzymało medal od Świętego Mikołaja. Oficjalny start biegu głównego odbył się na dystansie 10 km. Trasa biegu  prowadziła leśnymi ścieżkami przez lasy Nadleśnictwa Koszęcin. Rywalizacja była bardzo zacięta, a jednocześnie utrzymała się w przyjaznej i radosnej atmosferze, nad którą wytrwale czuwał Święty Mikołaj. Radości na mecie, uśmiechów oraz emocji było co niemiara.

Konkurs plastyczny dla upamiętnienia 15. rocznicy nadania miastu Patronatu św. Edyty Stein

12 grudnia 20232 min.217

Konkurs plastyczny dla upamiętnienia 15. rocznicy nadania miastu Patronatu św. Edyty Stein

W  auli Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej w Lublińcu, 5 grudnia, odbyła się uroczysta Gala Pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego na zakładkę do książki „Patronką miasta Święta niewiasta – Edyta Stein dla Lublińca” upamiętniającego 15. rocznicę nadania miastu Patronatu  św. Edyty Stein. Konkurs został zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu lublinieckiego przez Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein oraz Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu – reprezentowane przez  Edwarda Przebieracza

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowe radiowozy

11 grudnia 20231 min.268

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowe radiowozy

11 grudnia br. w lublinieckiej komendzie odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów służbowych dla lublinieckiej Policji.
W wydarzeniu uczestniczyły władze samorządowe, m.in. starosta Joachim Smyła oraz wójtowie i burmistrzowie.

Dzięki finansowemu wsparciu władz Powiatu Lublinieckiego oraz wójtów gmin: Boronów, Ciasna, Herby, Koszęcin, Pawonków i Woźniki, będzie można zobaczyć na drogach wszystkich gmin powiatu lublinieckiego radiowozy marki Suzuki S-Cross. To pierwsze w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Komendant Powiatowy Policji podinsp. Dariusz Gajzler wraz z I zastępcą mł. insp. Mieczysławem Krysiakiem podziękowali przybyłym samorządowcom za przekazane dofinansowanie, a także wyrazili wdzięczność za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięciach podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Starostwo Powiatowe w Lublińcu w kwocie 27 500 zł dofinansowało zakup radiowozów.

Nowe perspektywy dla uczniów lublinieckich techników dzięki współpracy partnerskiej ze spółką EthosEnergy Poland S.A.

11 grudnia 20232 min.316

Nowe perspektywy dla uczniów lublinieckich techników dzięki współpracy partnerskiej ze spółką EthosEnergy Poland S.A.

Wielki krok w stronę lepszej edukacji zawodowej uczniów Technikum Elektrycznego Zespołu Szkół Zawodowych i Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych został właśnie podjęty. Firma EthosEnergy Poland S.A., przy honorowym patronacie Starosty Lublinieckiego Joachima Smyły, podpisała umowę o objęcie patronatem drugiej klasy Technikum Elektrycznego oraz udzieliła dodatkowego wsparcia klasom na kierunku elektrycznym i mechanicznym.

Umowę patronacką podpisali dzisiaj: starosta Joachim Smyła, prezes Zarządu EthosEnergy Poland S.A. Janusz Osadnik i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu Jolanta Kardas.

Jednym z kluczowych elementów tej współpracy jest udostępnianie miejsc na odbycie praktyk zawodowych oraz ciągłego kształcenia zawodowego dla uczniów obu kierunków. Ta bezpośrednia styczność z profesjonalnym środowiskiem pracy umożliwi młodym adeptom zdobycie praktycznych umiejętności i wglądu w specyfikę działań firmy. To innowacyjne podejście do rozwoju umiejętności zawodowych młodych ludzi, które nie tylko motywuje ich do osiągnięcia najlepszych wyników w nauce, ale także zapewnia praktyczne doświadczenie w rzeczywistym środowisku zawodowym, jak również ma na celu pokazanie, że EthosEnergy Poland S.A. jest firmą, z którą warto się w przyszłości związać.

Dni Mickiewiczowskie 2023

11 grudnia 20233 min.280

Dni Mickiewiczowskie 2023

Tegoroczne obchody święta patrona Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu związane były z 225. rocznicą urodzin Adama Mickiewicza. Tradycja Dni Mickiewiczowskich sięga czasów przedwojennych.

Jak co roku, impreza przyjęła formę kilkudniowego świętowania, skupionego wokół twórczości i życia wieszcza. Nad całością przedsięwzięcia objął honorowy patronat Starosta  Lubliniecki. Zorganizowane konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a młodzież wykazała się niezwykłą wiedzą, zdolnościami i kreatywnością. 

30 listopada odbył się Konkurs recytacji i poezji śpiewanej skierowany do młodzieży naszej szkoły oraz zaproszonych uczniów ze szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Repertuar występów stanowiły utwory poety.

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

8 grudnia 20232 min.367

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Historia szkoły sięga 1922 roku, kiedy to utworzono ośmioklasową szkołę średnią.
Nosiła ona nazwę Wyższa Szkoła Miasta Lublińca i mieściła się w jednopiętrowym budynku przy ulicy Sądowej. 
W 1928 roku władze województwa śląskiego uzyskały pożyczkę w Stanach Zjednoczonych Ameryki, z której to sfinansowano w latach 1928-1929 budowę nowego gmachu szkoły przy ulicy Sobieskiego. 
Duży i nowoczesny budynek posiadał aż 117 pomieszczeń, w tym pomieszczenia klasowe, gabinety przedmiotowe z zapleczem, aulę, sale gimnastyczne i boisko szkolne oraz kancelarię, pokój nauczycielski i pomieszczenia administracyjne i magazynowe. 
W roku szkolnym 1930-1931 do szkoły uczęszczało 285 uczniów, w tym 120 tak zwanych "Opolan", młodzieży mieszkającej w niemieckiej części Górnego Śląska, dla których wybudowano bursę dla 145 uczniów. 
Od 1937 roku można było dalsze kształcenie kontynuować w dwuletnich liceach ogólnokształcących. 
Powstało Państwowe Gimnazjum i Liceum Koedukacyjne imienia Adama Mickiewicza. 
Szkoła w wyniku kolejnych przekształceń od 2003 roku nosi obecną nazwę.
W 1963 roku powstało obserwatorium astronomiczne. W latach 80-tych zmodernizowano boisko szkoły. 
W 2006 roku oddano do użytku halę sportową z pełnym zapleczem, a następnie stadion szkolny i boisko ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych. 
Aktualnie szkoła liczy 29 oddziałów, do których uczęszcza 784 uczniów. 
W 2022 roku uroczyście obchodzono jubileusz 100-lecia szkoły. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Tekst i narracja: Bogusław Hrycyk
Wideo i montaż: Mirosław Włodarczyk
 
Copyright © 2023 Powiat Lubliniecki

 

Mikołajki w 'Zameczku'

8 grudnia 20231 min.196

Mikołajki w "Zameczku"

W Domu Pomocy Społecznej „Zameczek”, 6 grudnia odbył się wspólny mikołajkowy seans filmowy. Dla podopiecznych Domu zorganizowano projekcję filmu  pn.: „Radosne Święta”, a po nim słodki poczęstunek.

- Mikołajki to nie tylko prezenty. To także czas, aby dzielić się z innymi, okazywać życzliwość i sprawiać radość.  Symbolika tego dnia przypomina nam o potrzebie okazywania uprzejmości i wspierania tych, którzy mogą potrzebować wsparcia - mówiła Dagmara Imiołczyk – dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Zameczek”.

Nagrodzono najlepszych w Powiatowym Konkursie Literackim 'Lubliniec w limerykach”

8 grudnia 20232 min.195

Nagrodzono najlepszych w Powiatowym Konkursie Literackim "Lubliniec w limerykach”

6 grudnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literackim pn.: „Lubliniec w limerykach”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Przybyłych na uroczystość gości powitała: Barbara Kemska-Guga – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie zaprezentowali wszystkim zebranym limeryki, ukazujące piękno naszej „Małej Ojczyzny” oraz przywiązanie do niej młodych artystów, prezentując tym samym swój ogromny potencjał literacki.

Do gali wręczania nagród dołączył Jarosław Kacorzyk - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Psarach.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu