ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
'Wspólne Kolędowanie'

27 grudnia 20231 min.281

"Wspólne Kolędowanie"

12 grudnia br. - zgodnie z tradycją - w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu świąteczny czas Bożego Narodzenia rozpoczęto wspólnym śpiewaniem kolęd. To już XXIII Wspólne Kolędowanie! Jak co roku patronat nad uroczystością objął starosta Joachim Smyła. 

To było wspaniałe wydarzenie, emanujące niezwykłą atmosferą radości i wspólnoty. Dzieci, młodzież i dorośli z lublinieckich placówek zaprezentowali przygotowane przez siebie w pięknej oprawie muzycznej i choreograficznej kolędy i pastorałki.

Koncertowi towarzyszył emocjonujący konkurs na najlepszą szopkę bożonarodzeniową, który dodatkowo ubogacił świętowanie. Podczas uroczystości laureaci konkursu otrzymali nagrody.

Turniej Siatkówki Służb Mundurowych o Puchar Starosty Lublinieckiego

22 grudnia 20231 min.217

Turniej Siatkówki Służb Mundurowych o Puchar Starosty Lublinieckiego

16 grudnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, odbył się Turniej Siatkówki Służb Mundurowych Powiatu Lublinieckiego, którego pomysłodawcami i organizatorami byli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kluczborku Oddziału Zewnętrznego w Sierakowie Śląskim. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate za nami!

22 grudnia 20231 min.211

Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate za nami!

W sobotę, 16 grudnia br. w Woźnikach odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

W turnieju wzieło udział 70 zawodników z 11 klubów: Akademia Sportu DESHI z Tworoga, Jaworznicki Klub Karate, Klub Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy ze Zduńskiej Woli, Wieruszowski Klub Kyokushin Karate, Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim, Klub Karate Sportowego Kumite z Łodzi, Klub Sportów i Sztuk Walk GRUKO z Wieruszowa, KOSiR Kobierzyce, KSW BUSHI z Częstochowy, Mysłowicki Klub Karate, Śląski Klub Karate i Kick-Boxingu.

Kosmiczny sukces naszych uczniów

22 grudnia 20232 min.238

Kosmiczny sukces naszych uczniów

Zespół uczniów z Koła Astronomicznego, działającego przy Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu, zakwalifikował się do II etapu międzynarodowego konkursu CanSat 2024, realizowanego przez  Europejską Agencję Kosmiczną (ESA).  W skład drużyny wchodzą Adam Strzelczyk – opiekun, uczniowie ZS nr 1 im. A. Mickiewicza: Paweł Dłubała - lider, programista, Krzysztof Bajda – konstruktor, Dominik Kostecki – obliczenia i analiza prac, Maja Goyk – writer, publikacja i rozpowszechnienie projektu oraz uczeń Zespołu Szkół ogólnokształcąco-Technicznych - Rafał Malinowski  - programista, webmaster.

Dziękujemy za piękne kolędowanie!

20 grudnia 20231 min.304

Dziękujemy za piękne kolędowanie!

Świąteczna atmosfera zagościła dzisiaj na dobre w Starostwie Powiatowym w Lublińcu. Wszystko za sprawą kolędników z Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kochcickiej w Lublińcu, którzy odwiedzili urząd przynosząc świąteczne życzenia. Do wspólnego kolędowania przyłączył się również wicestarosta Tadeusz Konina i sekretarz Powiatu Sylwia Fronczek, którzy złożyli całemu zespołowi kolędników najlepsze życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Anglia i Walia- niesamowita przygoda w krainie tradycji!

15 grudnia 20234 min.274

Anglia i Walia- niesamowita przygoda w krainie tradycji!

Listopad to miesiąc, który na pozostanie w pamięci uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu na długo. To właśnie wtedy grupa młodych podróżników wyruszyła na niezapomnianą przygodę do Anglii i Walii. Dwie tury, dwie grupy, dwie serie fascynujących przeżyć: pierwsza od 4 do 10 listopada, a druga od 12 do 18 listopada.

Organizatorem tej wyprawy pełnej wrażeń był Andrzej Dawid z Grupy Concept Tours 3.0, a z ramienia szkoły całą inicjatywą kierowała Emilia Sukiennik. Niezastąpioną rolę odegrali także opiekunowie: Adam Ożarowski, Beata Dombek, Marek Sławik, Żaneta Cierpioł, Aleksandra Wawroś oraz Ewelina Krawczyk-Ledwoń. Pilotami podróży byli Andrzej Dawid i Laura Przybysławska, a firma transportowa Płomiński zadbała o bezpieczeństwo podczas podróży.

Zwiedzanie rozpoczęło się w Bristolu, gdzie lokalny artysta Duncan Mackellar poprowadził uczniów przez labirynt miejscowych graffiti, w tym tych autorstwa słynnego Banksy'ego. Następnie przewodnik zaprowadził uczestników do St Nicholas Market, gdzie czekały lokalne wyroby i schron z II wojny światowej. Ss Brunel Great Britain dostarczył uczniom autentycznych doznań życia na statku.

Zapraszamy do lektury

15 grudnia 20231 min.229

Zapraszamy do lektury

Jest już świąteczne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”.

W tym numerze Mariusz Żymierski przedstawia zarys historii Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu w latach 1974-1989, Bogusław Hrycyk, kontynuując cykl „Śladami historii” opisuje Pałac w Reptach i Nakle Śląskim. Andrzej Musioł zaprasza do skansenu Ziemi Lublinieckiej „U Michała” w Koszęcinie, a lubliniecki chirurg Michał Janusz dzieli się swoimi wierszami. W numerze również: ”Armia Czerwona w powiecie lublinieckim w latach 1945-1946” autorstwa Sebastiana Ziółka, „20. rocznica śmierci Jana Fikusa seniora” autorstwa Marii Dziuk i artykuł Marzeny Kozy „200 lat kościoła w Kochanowicach”.

Na łamach magazynu Edward Przebieracz wspomina też kapłana-poetę, wikariusza parafii w Rusinowicach Damiana Kominka, który zginął tragicznie w 2013 r. W rubryce „Lubliniec wczoraj i dziś” tym razem zdjęcie osiedla mieszkaniowego położonego między ulicami: Lisowicką, św. Anny i kard. St. Wyszyńskiego oraz zdjęcie pomnika na cmentarzu wojskowym.

Zapraszam do lektury! 

Zmiana przepisów w zakresie rejestracji pojazdów

15 grudnia 20232 min.478

Zmiana przepisów w zakresie rejestracji pojazdów

Od 1 stycznia 2024 r. zmieniają się przepisy w zakresie rejestracji pojazdów. Dotychczasowy obowiązek zawiadomienia o nabyciu pojazdu, zastąpiono obowiązkiem zarejestrowania pojazdu. Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości (Dz.U.2023.1394 z dnia 2023.07.21), właściciel pojazdu będzie obowiązany złożyć wniosek o jego rejestrację w terminie 30 dni od dnia:

  • nabycia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • dopuszczenia do obrotu przez organ Krajowej Administracji Skarbowej pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej;
  • sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

W przypadku nabycia pojazdu w drodze spadku termin 30 dni, biegnie od dnia prawomocnego orzeczenia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku albo sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia.

W przypadku nabycia pojazdu, przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, wniosek o rejestrację pojazdu należy złożyć w terminie 90 dni.

Wigilia strażaków

14 grudnia 20231 min.139

Wigilia strażaków

W spotkaniu świątecznym zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oprócz strażaków uczestniczyli znamienici goście, m.in. poseł na Sejm RP Przemysław Witek, starosta lubliniecki Joachim Smyła, komendant powiatowy PSP w Lublińcu st. bryg. Janusz Bula i kapelan powiatowy strażaków ks. Antoni Zając.

- Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku i dyskusji nad planami na nadchodzący rok. Nastrój świąteczny wykreował zespół Borowianie, w wykonaniu którego rozbrzmiały kolędy i pastorałki – mówił Krzysztof Strzoda, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Budżet Powiatu na rok 2024 przyjęty!

13 grudnia 20232 min.470

Budżet Powiatu na rok 2024 przyjęty!

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę budżetową na 2024 rok. Przyszłoroczny budżet to kwota 152 milionów złotych, w tym ponad 50 milionów złotych na inwestycje.

- To była jedna z najważniejszych sesji w bieżącym roku. Uchwała budżetowa oraz uchwała w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej to najistotniejsze dokumenty dla każdego samorządu, stanowią bowiem o planach inwestycyjnych powiatu na następny rok. Dziękuję - w imieniu Zarządu – wszystkim radnym za pracę na rzecz mieszkańców naszego powiatu. Zrealizowaliśmy nasze wspólne cele, a współpraca z Państwem była konstruktywna i merytoryczna - mówił starosta Joachim Smyła.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu